Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ünlülerin sitilistinden kusursuz saçlar için 6 altın tavsiye!

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Ünlülerin sitilistinden kusursuz saçlar için 6 altın tavsiye!

Dünya genelinde ünlülerin saçlarını nasıl bu kadar kusursuz ve sağlıklı tutabildiği kadınlar için hep merak konusu olmuştur. İşte Prenses Diana’dan Kate Moss’a kadar pek çok ünlünün saçlarını yapan Sam McKnight’ın havalı saçlar için önerileri.

Ünlülerin sitilistinden kusursuz saçlar için 6 altın tavsiye!

Dünyaca ünlü top modellerden Prenses Diana’ya kadar pek çok isimle çalışan saç stilisti Sam McKnight, herkesin kusursuz saçlara sahip olabileceğini söylüyor. Kendi ismini taşıyan bir marka ile de insanların hayatını güzelleştirmeye devam eden McKnight'ın altın değerindeki tavsiyeleri, herkesin ulaşabileceği basitlikte ancak etkisi büyük. İşte 6 öneri:

1. AŞIRIYA KAÇMAYIN

Saç tasarımında özgün ve doğal bir görünüm elde etmek için az çaba harcamak önemlidir. Ünlü saç stilisti Sam McKnight'ın da “Her şey çok fazla çabalamamakla ilgili.”  dediği gibi, bazen daha az çaba ile daha iyi sonuçlar alabiliriz.

Saçınıza az miktarda ürün uygulayarak farklı stiller oluşturabilir ve günlük hayatta şıklığınızı koruyabilirsiniz. Doğallık ve sadelik her zaman en etkileyici görünümleri ortaya çıkarır. Saçınızda abartısız ve çabasız bir tarz yapmak istiyorsanız, az ama öz ürün kullanımıyla kendinize özgü bir tarz oluşturabilirsiniz.

2. KORKUSUZ OLUN

Saç stilinizi değiştirmek sizi korkutmasın! Ünlü kuaför McKnight'a göre “İnsanlar saçlarını değiştirmekten ya da yeni bir kesim yaptırmaktan o kadar korkuyorlar ki, ama saçlarınız sonuç olarak uzuyor! O yüzden birkaç farklı kesim deneyin.”

Örneğin, kâkül kestirme kararı aldınız. Bunun için tereddüt etmenize gerek yok. Birkaç ay içinde yeniden şekillendirip harika bir curtain bangs modeline dönüştürebilirsiniz. Saçlarınızı yeniliklere açık tutarak kendinizi özgür hissedebilirsiniz.

Ünlülerin sitilistinden kusursuz saçlar için 6 altın tavsiye!

3. SAÇLARI DÜZENLİ OLARAK YIKAYIN

Saçların temiz olması gerektiğini savunan Sam McKnight, bu konuda oldukça net bir duruş sergiliyor. "Yüzünü yıkamadan bir hafta geçirmezsiniz, peki bunu neden saçınıza yapıyorsunuz?" diye soruyor ve doğru bir noktaya değiniyor. Şu anda 'saçlarını her gün yıkamamalısın' diyen bir hareket var. Burada önemli olan nokta şudur; şampuan ve saç kremi saça zarar vermez. Tam tersine, saç derisinin temizlenmeye ihtiyacı vardır. Saç derisine olan faydalar açısından düzenli temizlik çok önemlidir.

4. CANSIZ SAÇLARINIZI CANLANDIRIN

Saçınız cansız göründüğünde ve hafif bir tazeleme ihtiyacı duyduğunda, işte size etkili bir öneri: Başınızı ters çevirin ve saç diplerinize hacim veren bir sprey ya da kuru şampuan sıkın. Basit eylem, saç köklerini canlandırarak anında hacim ve dolgunluk sağlar. Saçlarınızı tekrar geriye doğru attığınızda, farklı bir dolgunluk kazandırır.

Daha parlak ve ışıltılı bir görünüm isterseniz, balsam veya saç yağı ekleyip kullanabilirsiniz. Bu ürünler saç tellerini besleyerek, onların daha sağlıklı ve parlak görünmesine yardımcı olur.

5. KURU ŞAMPUANI DOĞRU KULLANIN

Kuru şampuan, günümüzde hızlı ve etkili bir çözüm sunması nedeniyle pek çok kişi için vazgeçilmez bir ürün. Kuru şampuanın beklenen performansı göstermesi, doğru kullanım ile yakından ilişkilidir. İşte bu noktada ünlü saç tasarımcısı Sam McKnight’ın değerli bir önerisi bulunuyor.

McKnight’a göre kuru şampuan uygulaması sonrasında saçlarınızı ovalamamalısınız. Onun yerine, ürünü saçlarınıza püskürttükten sonra saç kurutma makinenizin soğuk ayarda çalıştırarak saçlarınıza hafifçe uygulamanız gerekmektedir. Bu basit ama önemli ipucu sayesinde sağlıklı ve canlı görünen saçlara kavuşabilirsiniz.

Ünlülerin sitilistinden kusursuz saçlar için 6 altın tavsiye!

6. DOĞRU KESİMLE HACİM EKLEYİN

"Hacim nasıl elde edilir?" Bana en çok yöneltilen sorular arasında yer alıyor. Cevabın aslında kesimlerde saklı olduğunu söyleyebilirim. Saçınız ne kadar uzun olursa, hacmi o kadar az olur. Aynı mantıkla, saçınız tek bir uzunlukta ise bu durumda dolgun görünüm elde etmek zorlaşacaktır.

Saçınıza hacim katmak istiyorsanız katların önemini göz ardı etmemelisiniz. Sadece biraz kat eklemek bile, saçınıza anlık olarak çekicilik katacaktır.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Funda Aydın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...