Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

İlişkiden sonra hamile kalmak için ne yapılır? Uzman önerisi

Mavi Kadın>Anne çocuk>İlişkiden sonra hamile kalmak için ne yapılır? Uzman önerisi

Hamile kalmak için ilk adım korunmasız cinsel ilişkide bulunmaktır. 40 yaşın altındaysanız ve doğum kontrol yöntemi uygulamadan düzenli cinsel yaşamınız varsa 1 yıl içinde hamile kalma şansınız 10'da 8'dir. Peki ilişkiden sonra hamile kalmak için neler yapmalı? Dr. Ebru Zülfikaroğlu öneride bulundu!

Dr. Ebru Zülfikaroğlu ilişkiden sonra hamile kalabilmek için hemen ayağa kalkmamayı, ayakları duvara dayayıp yarım saat beklemeyi öneriyor.
Dr. Ebru Zülfikaroğlu ilişkiden sonra hamile kalabilmek için hemen ayağa kalkmamayı, ayakları duvara dayayıp yarım saat beklemeyi öneriyor.

Hamilelik, yumurta ve spermin birleşip döllenmesiyle meydana geliyor. Hamile kalma olasılığını birçok faktör etkiliyor. Hızlı hamile kalmak için yapabileceğiniz şeyler var mı? Kesinlikle! İşte cinsel ilişkiden sonra gebe kalma şansını artırma yolları:

CİNSEL İLİŞKİDEN SONRA HAMİLE KALMAK İÇİN NE YAPMALI?

Uzmanlar gebe kalabilmek için düzenli cinsel ilişkide bulunmayı, sağlıklı ve dengeli beslenmeyi, her gün spor yapmayı, uykusuz kalmamayı, yumurtlama dönemlerini takip etmeyi ve bir yıl (veya 35 yaşın üzerindeyseniz altı ay) geçmesine rağmen hamile kalmadıysanız doktora başvurmayı öneriyor. Hamile kalmak için özellikle yumurtlama dönemine denk gelecek şekilde korunmasız cinsel ilişkide bulunmak gerekli. Cinsel ilişkiden sonra ise hamile kalabilmek için:

Dr. Ebru Zülfikaroğlu drebruzulfikaroglu web sitesinde hamile kalabilmek için yumurtlama günlerinin 10. ve 16. günlerinde günaşırı ilişkiye girmeyi (yumurtlama tarihini öğrenmek için eczanede satılan yumurtlama kitlerini kullanabilirsiniz), cinsel birleşmeden sonra hemen ayağa kalkmayıp ayakları duvara dayayıp yarım saat beklemeyi öneriyor.

Bu arada belinizin altına ince bir yastık yerleştirebilirsiniz. Bu sayede spermlerin vajina içinden daha kolay hareket etmesine yardımcı olabilirsiniz. Düzenli cinsel ilişkide bulunmak ve haftada 3 veya daha fazla cinsel birliktelik de gebelik şansını yükseltiyor. “

İlişkiden sonra hamile kalmak için ne yapılır? Uzman önerisi

Hamile kalmak yaradanın büyük bir lütfudur ve hamile kalmak zaman alabilir. Sabırlı olun ve denemeye devam edin.

Hamile kalmak için yastık kullanmak birçok çiftin kullandığı popüler bir yöntemdir. Bunun nedeni spermin vajinada daha uzun süre tutulmasını sağlayarak hamile kalma şansının artmasına yardımcı olabilmesidir.  Cinsel ilişkiden sonra 15-20 dakika sırtüstü yatın. Bu pozisyon, pelvisi yükselterek, spermin rahim ağzına ve rahim içine doğru yüzmesin ve spermin vajinanın içinde daha uzun süre kalmasını da kolaylaştıracaktır.15-20 dakika uzanın. Bu süre zarfında rahatlamaya çalışın ve çok fazla hareket etmekten kaçının.

Kaynak : Mavi Kadın, drebruzulfikaroglu.com, medium.com, verywellfamily.com
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...