06 Temmuz 2022, Çarşamba 00:31

Karbonatla, Limonla Diş Macunu Çamaşır Suyu Sirke İle Hamilelik Testi

Karbonatla, Limonla Diş Macunu Çamaşır Suyu Sirke İle Hamilelik Testi

Hamile kalıp evlat sahibi olmak bir kadın için hayatında yaşayacağı en büyük mutluluklardandır. Hamile olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız, bu makalemiz tam

Hamile kalıp evlat sahibi olmak bir kadın için hayatında yaşayacağı en büyük mutluluklardandır. Hamile olup olmadığınızı öğrenmek istiyorsanız, bu makalemiz tam size göre, evde hamilelik testi yöntemleri ile limon, karbonat, çamaşır suyu, toz şeker, diş macunu gibi maddeleri kullanarak gebe olup olmadığınızı anlayabilirsiniz. İşte en etkili yöntemler;

Test Yapmadan Hamile Olduğumu Nasıl Anlarım? Evde Doğal Hamilelik Testi Yöntemleri

Limon İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir kaba idrarınızı yapın, limonu ikiye kesin ve yarısını bu kabın içine sıkın. Limon tortularının dibe çökmesi hamile olmanıza işaret eder. Ancak limon tortularının idrarın üzerinde kalması hamile olmadığınızı gösterir.

Karbonat İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir kaba idrarınızı yapın. İdrarın üzerine biraz karbonat dökün. Şayet karbonat kabarır ve köpürürse müjde hamilesiniz. Karbonatın kabarıp köpürmemesi hamile olmadığınız anlamına gelir.

Diş Macunu İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir kasenin veya bardağın içine beyaz renkteki diş macununu sıkın ve ardından bu kaba idrarınızı ekleyin. Köpüren diş macunun rengi maviye dönerse sonuç pozitiftir, müjde hamilesiniz. Karışımda köpürme olur ancak renginde bir değişim olmazsa sonucunuz negatiftir yani hamile değilsiniz.

Toz Şeker İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir kasenin yahut bardağın içine biraz toz şeker koyun. Sabah kalktığınızda yaptığınız ilk idrarınızı şekerin üzerine dökün ve biraz bekleyin. Kasedeki şeker tamamen erir ise maalesef hamile değilsiniz demektir. Ancak idrarın içinde şekerler topaklanır ve erimez ise sonucunuz pozitiftir yani hamilesiniz. Bu testin güvenilirliğinin nedeni şudur; Hamilelik durumunda idrarda bulunan HCG şekerin erimesine engel olur. Bu durum ise gebeliğin müjdecisidir.

Çamaşır Suyu İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir bardakta çamaşır suyunu ve idrarınızı karıştırın. Karışım köpürmeye başlarsa müjde hamilesiniz.

Sabun İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Sabun ile evde hamilelik testi yapmak için normal bir sabun kullanabilirsiniz. Küçük bir sabun parçasının üzerine idrar koyun. Şayet idrar köpüklenirse ve idrarda kabarcıklar oluşursa hamilesiniz demektir.

İdrar İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Kullanmadığınız bir cezvede veya kapta idrarınızı kaynatın. İdrarın kaynatırken köpürmesi hamilelik belirtisidir, köpürmez ise gebe değilsiniz.

Süt İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir bardak sütü kaynatın, daha sonra içine aynı miktarda idrar koyun. 1 gün bekletin, süt kesilirse gebelik vardır, kesilmezse gebelik yoktur.

Sirke İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Bir kaba idrarınızı yapın, ardından üzerine sirke katın. Bir süre sonra karışımın rengi değişirse sonuç hamilesiniz demektir.

Karahindiba İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Birkaç tane karahindiba yaprağı kesip plastik bir kaba koyun. Kabı güneş görmeyen bir koyun. Bu testi yapmadan önce bolca su içerek idrar torbanızı iyice doldurun. Yapraklar tamamen ıslanana kadar kaba işeyin. 10 dakika sonra yapraklar üzerinde kırmızı bir tabaka oluşursa müjde hamilesiniz.

Kırmızı Lahana İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Kırmızı lahananın yarısını doğrayın ve sıcak su dolu bir kaba koyun. Ocağa koyun ve 10 dakika kaynatın ve sonra soğumasını bekleyin. Suyu bir kavanoza veya fincana dökün. Başka bir kavanoz veya bardağa aldığınız idrarla bunu eşit miktarlarda karıştırın. Renk aynı kalırsa, yani mor olursa, çocuğunuzun kız olma şansı yüksektir ve eğer renk kırmızı yada pembeye dönüşürse çocuğunuz erkek olacak demektir.

Buğday Ve Arpa İle Evde Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Buğday ve arpa tohumlarına biraz idrar dökün ve çimlenip çimlenmediğine bakın. Mısırlılara göre, buğday çimlenirse bebeğiniz olacak.

Evde İdrar Testi İle Hamilelik Testi Nasıl Yapılır?

Eczaneden veya sağlık ocağından idrar testi alınız. Eczaneden aldığınız testi düz bir zemine koyunuz. İdrarınızı cam yada plastik bir kaba yapınız ve testin içinden çıkan damlalık ile idrarı alıp testin üzerinde gösterilen küçük bölmeye 2 damla damlatınız ve 2 yada 5 dk bekledikten sonra sonuç hazır. Çift çizgi gebeliktir.

Hamileliğin İlk Belirtileri, Erken Gebelik Belirtileri Nelerdir? Tıklayınız

Hamilelikte Bebeğin Gelişimi İçin Neler Yemeli? Tıklayınız

Düşük Yapmak İstiyorum, Kürtaj Olmadan Bebek Nasıl Düşer? Kesin Çareler Tıklayınız 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

64 Yorum

 1. Puantiyeli

  İlla da kız bebek istiyorsanız,yatak çarşafının altına bismillah deyip makas koyunuz.

 2. Nilüfer

  Ben hap kolaniyorum kolndiyim 1 gün ilişkide oldum acaba gebe olmiyicakmi

 3. Misafir

  Bende yarin adet günüm dün test yapdim 1çizqi silik çıkdı hamilemiyim acaba

 4. Tugba

  Esim icime bosalirsa hamilemiyim

 5. gülşen

  çamaşır suyunu denedim kopurdu beş dakka geçmesine rağmen halen de kopuruyor sizce hamilemiyim

 6. Aysel

  03/02/1991/doqumluyam son adet tarihim 04/26/2019 may ayina uwaqa qalmaq isdrem ne olacaq men bilmey isdrem

 7. Ümran

  Seker ile denedim seker eridi ozaman gebelik yok demek se
  Çamaşır suyu ile denedim fosur fosur köpürüyor
  Hangisine inanayım
  Seker yok diyor çamaşır suyu var diyor
  Allak bullak oldum

 8. Misafir.

  Limonla denedim dibe çöktü ama kan testinde çıkmadı eczaneye yada hastane ye gidin

 9. Havvanur

  Bence eczaneden test alıp yapsaniz daha iyi sonuç verir ben deneyecem ins hamile değilimdir

 10. Misafir

  Hayırlı akşamlar benim bir haftadir midem bulaniyor ve basim donuyor halsizlik ve istahsizlik var acaba hamile olabilir miyim

 
 
KAPAT