Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

KOSGEB’TEN Kadın girişimcilere dev destek! 2023 KOSGEB Kadın girişimci desteği nedir, kaç liradır?

Mavi Kadın>Yaşam>KOSGEB’TEN Kadın girişimcilere dev destek! 2023 KOSGEB Kadın girişimci desteği nedir, kaç liradır?

KOSGEB, kendi ayakları üzerinde durmak ve hayallerini gerçekleştirerek ülke ekonomisine pozitif değer sağlamak isteyen kadın girişimciler için kapsamlı destek paketleri hazırlıyor. Peki 2023 KOSGEB Kadın girişimci desteği nedir, kaç liradır? İşte detaylar…

KOSGEB tarafından kadın girişimcilere verilen hibe paketi hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve sizler için içeriğimizde paylaştık.
KOSGEB tarafından kadın girişimcilere verilen hibe paketi hakkında detaylı bir araştırma yaptık ve sizler için içeriğimizde paylaştık.

Türkiye’nin dört bir yanında kobilere ve çeşitli hacimlerdeki işletmelere verilen devlet destekleri her sene giderek artıyor. Bu destek paketleri sayesinde hem işletmeciler hem de ülke ekonomisi rahat bir nefes alıyor. Son 20 yılda kadın girişimcilere verilen maddi destek paketleri de artarak devam eden devlet destekleri arasında ilk sıralarda yer alıyor. Kadınların ülke ekonomisinde çok daha fazla söz sahibi olmasını planlayan hükümet, KOSGEB yoluyla kadın girişimci destek paketlerini hayata geçiriyor.

Biz de sizler için KOSGEB’in sağladığı bu kadın girişimci destek paketlerini araştırdık. Detaylar içeriğimizin devamında…

2023 KOSGEB KADIN GİRİŞİMCİ DESTEĞİ NEDİR, KAÇ LİRADIR?

KOSGEB son 20 yılda, başta kadın girişimciler olmak üzere çok sayıda işletmenin kendi ayakları üzerinde durması ve hayallerini gerçekleştirmesi için yüzlerce projeyi hayata geçirmeye devam ediyor.

Kadın girişimcilere sunulan bazı hibe kredilerinin limitlerini ve detaylarını sizler için araştırdık.

KOSGEB’TEN Kadın girişimcilere dev destek! 2023 KOSGEB Kadın girişimci desteği nedir, kaç liradır?

İşletme sahibi olmak isteyen veya kadın girişimci olarak işini büyültmek isteyen kişiler için sağlanan hibenin en üst limiti 370 bin Türk Lirası seviyesindedir. Sağlanan bu destek paket ise teknolojik makinelerin alımını kolaylaştırmak amacıyla kullanıma sunulan bir projedir.

Devlet kurumlarının bugüne kadar gerçekleştirdiği destek programları hibeler sayesinde toplam 6.781 kadın girişimciye, 324 milyon Türk Lira kredi desteği verilmiştir.

Yıllardır kendi işinin patronu olmak ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak isteyen kadınları destekleyen KOSGEB, İşletme Geliştirme Destek Programı kapsamında Nitelikli Eleman İstihdam Desteği ile 2018-2021 yılları içinde, 17.722 kadın personele istihdam sağlamıştır.

Sunulan bu somut destekler, yaklaşık olarak 226 milyon Türk Lirası seviyelerindedir.

KOSGEB tarafından hazırlanan ve hayata geçirilen Kadın Girişimci Desteği programı kapsamında, daha önceden belirlenen birtakım şartları yerine getiren kadın girişimcilere 50 bin Türk Lirası’na kadar nakit destek veriliyor.

KOSGEB’TEN Kadın girişimcilere dev destek! 2023 KOSGEB Kadın girişimci desteği nedir, kaç liradır?

KOSGEB’TEN YARARLANMAK İSTEYEN KADIN GİRİŞİMCİLER HANGİ ADIMLARI İZLEMELİ?

Devlet tarafından uzun yıllardır sağlanan KOSGEB hibe destek programlarından yararlanmak isteyen kadın girişimcilerin ve adaylarının birtakım aşamalardan geçmesi, bazı hazırlıklar yapması gerekiyor. İşte o adımlar…

İlk olarak iş fikrinizi belirliyor ve detayları hakkında hazırlık yapıyorsunuz:

Yapmanız gereken ilk şey, iş fikrinizi soyut bir fikriden somut bir projeye dönüştürmek olacaktır. Pazar analizleri ve karşılaşabileceğiniz durumları detaylı bir şekilde araştırmalısınız. Özellikle projenin amacını ve sizin için sunacağı olanakları detaylı bir şekilde araştırmalı ve bunlara projenizde yer vermelisiniz.

Rekabet analizi konusunda araştırmaları hayata geçirin:

Hibe desteği sayesinde hizmet vermek istediğiniz sektörde bulunan rakipleriniz konusunda detaylı bir araştırma yapın ve onların piyasa koşulları konusunda incelemelerde bulunun.

Sunacağınız ürün ve hizmetleri somutlaştırın:

Proje kapsamında sunacağınız ürün ve hizmetleri güzel bir şekilde tanımlayın ve bunların diğer rakiplerinizin hizmetleri ile olan farklılıklarını detaylandırın.

Ayrıca pazarlama ve satış stratejinizi iyi bir şekilde belirlemelisiniz. Hangi hedef kitlelerine ulaşmak istediğinizi iyi bir şekilde tanımlayın.

KOSGEB’TEN Kadın girişimcilere dev destek! 2023 KOSGEB Kadın girişimci desteği nedir, kaç liradır?

Günlük operasyon süreçlerinizi planlayın:

Hibe alacağınız işletmenin günlük işleyişini ve süreçlerini anlatan bir operasyon planını oluşturun.

İşinizin yönetim ve organizasyon yapısını somutlaştırın:

İşletmenizin yönetim ve organizasyon yapısını tanımlayın ve sorumlulukları belirtin.

Finansal projeksiyonlar yapın:

Gelir ve gider tahminleri, nakit akışı projeksiyonları ve diğer finansal analizleri içeren bir finansal plan hazırlayın.

Yukarıda verilen adımları detaylı bir şekilde araştırarak KOSGEB desteklerinden yararlanmak için etkili bir iş planı hazırlayabilirsiniz.

Kaynak : tgrthaber.com.tr, kosgeb.gov.tr
Editör : Esin Şimşek
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...