Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
2023-09-14 11:28:55 | Son Güncelleme : 2023-09-17 22:16:11

Makyajda dijital ayna ile sürdürülebilirlik ve verimlilik devri başlıyor

Google News

Vodafone Business işletmelerin dijitalleşmesindeki liderliğiyle ön plana çıkıyor. Kadınların işini kolaylaştıran ‘Dijital Ayna’ ile makyajın rengi ve tonu anlık görüntülerle kişinin kendi yüzünde görülebiliyor...

Makyajda dijital ayna ile sürdürülebilirlik ve verimlilik devri başlıyor

Yeni nesil teknoloji ile kadın girişimcilere destek olan Vodafone Business, bu projesiyle de çok ses getireceğe benziyor. ‘Dijital Ayna’ çözümü ile müşteriler makyajın tonunu, rengini anlık olarak dijital ayna sayesinde kendi yüzlerinde görebilecek.

Gaziantepli Dijital Makeup Artisti İzel Kasap bu teknoloji ile desteklenen ilk kadın olarak karşımıza çıkıyor. KOBİ’lerde dijital dönüşüm ve kadın girişimcileri destekleyen Vodafone Business müşterilere  hizmet sunmaya devam edecek. 

İzellik Makeup House’da bulunan makyaj atölyesinde kullanılan dijital ayna ile müşterilere kolay ve hızlı hizmet sunulması planlanıyor.

Sürdürülebilirlik ve verimliliğin dijitalleşme ile mümkün olduğunu ifade eden İzel Kasap, müşterilerin makyaj malzemeleri o anda deneyimlemek yerine dijitalde deneyeceklerini ifade etti. İzel bu durumun hem makyaj malzemelerinin ömrünü uzatacağını hem de zamandan tasarruf ettireceğini söyledi. 


MÜŞTERİ SAYISINDA YÜZDE 20'LİK ARTIŞ OLDU

Dijital Makeup Artisti İzel Kasap ise şu açıklamalarda bulundu: ''Özellikle 18-25 yaş arası gençler sosyal medyada makyaj filtrelerini çok kullanıyor. Vodafone Business ile hayata geçirdiğimiz Dijital Ayna ile makyaj filtrelerinin daha gelişmiş halini müşterilerimizin gerçek bir makyaj stüdyosunda deneyimlemelerini sağlıyoruz. Uygulamayı hayata geçirdiğimizden itibaren bu teknolojiyi deneyimlemek için stüdyomuza gelen müşteri sayısında yüzde 20’lik bir artış oldu. Makyaj esnasında bekleme alanında bu teknolojinin diğer kullanıcılar tarafından da deneyimlenmesi, potansiyel olarak bir sonraki makyaj randevusunda yüzde 30’luk bir ön kayıt artışı oluşturarak kısa sürede toplam ciroda yüzde 15’lik bir iyileşme sağladı.''

Vodafone Business’ın Dijital Ayna hizmeti ile ilgili yaptığı açıklamada, stüdyo içerisinde olan ekranlarda IoT platformu ve görüntü işleme sistemleri olacağı açıklandı. Bu sayede müşteriler yapılacak makyajı önceden seçebilecek. Kendi yüzlerinde anlık görülebilecek makyaj ile müşterilerin karar verme süresi de minimuma düşecek.

Makyajda dijital ayna ile sürdürülebilirlik ve verimlilik devri başlıyor

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Özlem Kestioğlu, proje ile ilgili şunları söyledi: “Proje kapsamında 4G IoT M2M’ler, görüntü işleme yazılımı ile entegre çalışarak müşterilerin deneyimlediği akıllı aynalardaki platform üzerinden anlık sonuç veriyor. Vodafone Business, akıllı ayna ve 4G teknolojisini kullanarak, müşterilerin istediği makyajın rengini, tonunu anlık olarak yüzünde görmesini sağlıyor. Müşteriler aynı şekilde beğendikleri ojenin ellerinde nasıl duracağını da önceden görebiliyor. “Ayna Ayna Söyle Bana, Vodafone’dan Daha Teknolojik Çözüm Sunan Var mı Bu Dünyada?” sloganıyla hayata geçirdiğimiz bu projede müşteriler, karar verdikleri makyajı İzel Kasap’ın makyaj stüdyosunda gerçek makyaja dönüştürebilecek.”

Kaynak : İhlas Haber Ajansı
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.