Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Meğer yöntemi bu kadar basitmiş… Çamaşır suyu lekesini giysilerinizden 10 dakikada uçuran çözüm!

Mavikadin>Yaşam>Meğer yöntemi bu kadar basitmiş… Çamaşır suyu lekesini giysilerinizden 10 dakikada uçuran çözüm!

Evde temizlik esnasında üzerinize çamaşır suyu gelse kıyafetlerinizin sonunun geldiğini düşünebilirsiniz. Ancak acele etmeyin! Bahsedeceğimiz yöntemler çamaşır suyu lekesini yok ediyor.

Çamaşır suyu lekesini çıkarmak zorlayıcı olduğundan temizlik yaparken eski giysilerinizi giymeye özen gösterin.
Çamaşır suyu lekesini çıkarmak zorlayıcı olduğundan temizlik yaparken eski giysilerinizi giymeye özen gösterin.

En sevdiğiniz tişörtünüz, kazağınız, ayakkabınız çamaşır suyu lekesiyle kalmış olabilir. Eğer böyle bir sorunla karşı karşıyaysanız ve çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar diye merak ediyorsanız, basit birkaç yöntemi sizin için derledik.

BEYAZ KIYAFETTEN ÇAMAŞIR SUYU LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Çamaşır suyu özellikle rengarenk kıyafetlerimiz için adeta bir kabustur. Renkli ve yeni giysilerimizi genellikle bu yüzden çamaşır suyundan uzak tutma eğilimi gösteririz. Temizlik yaparken eski ve kaybetmeyi göze aldığımız kıyafetleri giymek bu yüzden önemlidir. Fakat beyaz kıyafetlerimizi çamaşır suyundan koruma ihtiyacı hissetmeyiz.

Beyaz kıyafetlerimiz de çamaşır suyu lekesi ile kötü görünebilirler. İşte burada “beyaz kıyafetten çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar?” sorusu akıllarda dönmeye başlıyor. Peki, siz çamaşır suyu lekesinin nasıl çıkabileceğini biliyor musunuz? Biz sizin için anlatalım. Üstelik yöntemi çok basit.

Eğer siz de beyaz kıyafetten çamaşır suyu lekesi nasıl çıkar diye merak ettiyseniz sirkeyi önerebiliriz. Sirke, çamaşır suyunun bıraktığı lekeleri ortadan kaldırmak için çare olabilir. Nasıl kullanabilirsiniz?

Bir miktar sirkeyi suyla karıştırarak lekenin üzerine dökün ve hafifçe elinizle yedirin. Sonrasında soğuk suyla yıkayabilirsiniz.

Bir diğer yöntemse her derde deva olan karbonat. Suyla yavaş yavaş karıştırarak macun kıvamı elde edin ve bu macunu lekeye yedirin. Kuruyana kadar bekledikten sonra yumuşak bir fırça yardımıyla fırçalayın.

Bu iki yöntemi sadece en sevdiğiniz beyaz tişörtünüz için uygulamakla kalmayıp çamaşır suyu bulaşmış halılarınızda, ayakkabılarınızda ve aksesuarlarınızda da kullanabilirsiniz.

METİL ALKOLLE ÇAMAŞIR SUYU LEKESİ NASIL ÇIKAR?

Çamaşır suyu lekelerinin baş düşmanı metil alkoldür. Ancak kullanırken fazlasıyla dikkat isteyen bir yöntemdir. Cildi tahriş edebilir, bu yüzden maske ve eldiven kullanmanız şart.

Lekeli kıyafetin üzerine pamuk yardımıyla uygulamalısınız. Bir gün boyunca bekletmeli, ardından çok düşük derecede yıkamalısınız.  Çamaşır kuruduktan sonra lekenin ortadan kaybolmuş olduğunu görebilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...