Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Milyonluk ödülü kazandı! yarışmada mutluluk gözyaşları döküldü

Mavikadin>Yaşam>Milyonluk ödülü kazandı! yarışmada mutluluk gözyaşları döküldü

'Kim Milyoner Olmak İster' isimli programa katılan Rabia Birsen Göğercin'in eline geçecek net para merak konusu oldu. Son soruya da doğru cevap vererek 1 milyon TL'nin sahibi olan yarışmacı dakikalarca alkışlandı.

Milyonluk ödülü kazandı! yarışmada mutluluk gözyaşları döküldü

Bu güne kadar çok az yarışmacının son soruya kadar geldiği Kim Milyoner Olmak İster adlı yarışmada dün akşam Rabia Birsen Göğercin son soruya da doğru cevabı vererek 1 milyonun sahibi oldu. 

1 milyonluk soruya gelene kadar izleyicinin sevgisini kazanan yarışmacının eline ne kadar net para geçeceği de merak konusu oldu. Büyük heyecanın yaşandığı yarışmada Rabia Birsen Göğercin başarısyla takdir topladı.

Vergi uzmanı Ozan Bingöl sosyal medya hesabından yarışmacının net şekilde alacağı parayı hesapladı. Bingöl "Bugünkü yarışmada 1 milyon liralık soruya doğru cevap veren yarışmacının eline net [1.000.000 - ((1.000.000TL - 23.387tl istisna) x %20 İntikal Vergisi Kesintisi) =] 804.677 TL geçecektir. Bu nedenle yarışmanın adı da “Kim vergiler dahil milyoner olmak ister?” açıklamasında bulundu. 

RABİA BİRSEN GÖĞERCİN KİMDİR?

1999 yılında dünyaya gelen Rabia Birsen Güvercin Ankara'da ailesiyle birlikte yaşıyor. Aslen Konyalı olan yarışmacı Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümünde okudu. Babasının kasap dükkanında geçen yıl yaşadığı kaza sonucu kolunu kaybeden yarışmacı "Artık daha havalı bir kolum oldu" dedi.

Hayvansever olduğunu söyleyen Rabia Birsen Güvercin aynı zamanda yeminli bir izci olduğunu ifade etti. 

1 MİLYONLUK CEVAP!

Milyonluk ödülü kazandı! yarışmada mutluluk gözyaşları döküldü

1 milyonluk soruya doğru cevap veren yarışmacıya 'Türkiye'deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?' sorusu soruldu...

Sorunun cevaplarında ise;

A) Ş
B) V
C)G
D)H
şıkları yer aldı. 


B şıkkı V harfi doğru cevap tüm stüdyoyu ayağa kaldıran sonuç oldu.  6. kez milyonluk cevabın alındığı programda seyirciler yarışmayıcı dakikalarca ayakta alkışladı. 

Kaynak : Mavi Kadın, mynet
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...