Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Mutfak yerine bebeğinin yanında olmayı seçenlere... Biberon ısıtıcı ile bebeğinizin sütü birkaç dakikada hazır!

Mavi Kadın>Tekno kadın>Mutfak yerine bebeğinin yanında olmayı seçenlere... Biberon ısıtıcı ile bebeğinizin sütü birkaç dakikada hazır!

Bebeğinizin ihtiyaçlarına yetişirken mutfakta mama ısıtmakla zaman harcamak istemiyor musunuz? Üzülmeyin, bebeğinize hemen yetişmeniz için pratik bir cihaz geliştirildi. Biberon ısıtıcı ebeveynlerin vaktini çocuklarına saklıyor.

Mutfak yerine bebeğinin yanında olmayı seçenlere... Biberon ısıtıcı ile bebeğinizin sütü birkaç dakikada hazır!

Özellikle yeni doğum yapan annelere bebekle yoğun bir şekilde ilgilendikleri için 24 saat bile yeterli gelmez ve bu konuda sürekli yakınırlar. İşte bu süreçte yeni annelerin imdadına biberon ısıtıcı gibi teknolojik ürünler yetişir. Hayatımızı kolaylaştıran bu ürünler, özellikle ‘Bebeğime yetebiliyor muyum?’ kaygılarının arttığı dönemlerde daha da önem kazanır.

Bebeğinizi emziren bir anne olsanız dahi bazı durumlarda biberon beslemesi yapmanız gerekebilir. Ancak biberondaki sütün veya mamanın doğru şartlarda ısıtılması gerekir. Ayrıca bu ısıtma şartlarının pratik ve kullanım kolaylığı sunması da önemlidir. İşte bu arayışlar içerisinde olan çoğu anne bir biberon ısıtıcı alır ve avantajlarından istifade eder.

Peki, siz bu ürünün detaylarına ne kadar vakıfsınız? Biberon ısıtıcısı kullanımı hakkında detayları merak ediyorsanız yazımıza geçelim.

BİBERON ISITICI NEDİR? NE İŞE YARAR?

Annelerin hayatını kolaylaştırma ilkesiyle tasarlanan biberon ısıtıcı süt, mama ve sıvı yiyeceklerin ısıtılmasında kullanılan bir cihaz. Hedeflendiği amacı layıkıyla yerine getiren bu ürün, annelerin ve babaların elinin altında olması gereken önemli bir ihtiyaçtır.

Mutfak yerine bebeğinin yanında olmayı seçenlere... Biberon ısıtıcı ile bebeğinizin sütü birkaç dakikada hazır!

Genellikle iki üniteli bir tasarıma sahiptir, farklı model ve özelliklerle donatılmıştır. Mama ve süt gibi sıvı yiyeceklerin besin değerini kaybetmeden ısıtılmasını sağlar ve aynı zamanda optimal koşullarını korur.

BİBERON ISITICI GEREKLİ Mİ?

Teknoloji bir hayli gelişti. Hal böyle olunca, birçok teknolojik seçenek de ortaya çıktı. Biberon ısıtıcı cihaz da annelerin ve babaların işini kolaylaştırmak için tasarlanmış bir buluş. Peki, biberon ısıtıcı gerekli mi?

Birçok kişi biberon ısıtıcısı kullanıyor ama bazı kişiler bu cihazın gerçekten gerekli olup olmadığını merak ediyor. Birbirinden farklı modelleri bulunan bu ısıtıcılardan isterseniz temin edebilir, faydalarına vakıf olabilirsiniz.

Öncelikle söylemeliyiz ki; bu tarz ısıtıcı modelleri seçim yapmanızı zorlaştırıcı zenginliktedir. Ve bu ürün zenginliği gün geliştikçe artar. Öyleyse biberon ısıtıcıların nasıl özellikleri olduğundan ve tam olarak ne işe yarayacağından bahsedelim:

 • Biberon içindeki sıvı besinleri hızlı ve eşit derecede ısıtmayı sağlar.
 • Hassas buz çözme özelliklerine sahiptir.
 • Çok kısa sürede 150 ml/5 oz sütü tüketime hazır hale getirir.
 • Mikrodalgada ısıtmaktan ve çözdürmekten daha güvenlidir.
 • Kullanımı pratik ve kullanıcı dostudur.

Tasarımı gereği bu ısıtıcılar araç ve ev dışı ortamlarda kullanıma uygun ergonomik bir yapıya sahiptir. Dolayısıyla bebeğinizin beslenme saatlerini aksatmadan rahatça geçirmenizi sağlar. Bebeğinizle yolculuğa çıktığınızda bile pratik bir kullanım sağlayacağından, “biberon ısıtıcı gerekli mi?” sorunuza ‘tabii ki’ cevabını verebiliriz.

Sık seyahat etmeyen bir aileyseniz, bebekle ilgilenirken size yardımcı olabilecek kalabalık çevreniz varsa, bebeğinizi büyütürken pratikliğe ihtiyaç duymuyorsanız biberon ısıtıcısı edinmenize gerek olmayabilir.

BİBERON ISITICI KULLANMAK SAĞLIKLI MI?

Biberon ısıtıcı gerekli mi sorusundan sonra en çok sorulan sorulardan biri de budur. En değerli varlıklarımız olan bebeklerimiz ile ilgili attığımız her adımı titizlikle hesaplarız. Aldığımız her ürünü veya hayata geçirmeyi düşündüğümüz her eylemi öncesinde detaylı araştırırız. Durum böyle olunca biberon ısıtıcı almak isteyen her ebeveyn önce bir araştırma sürecine girer. Sağlıklı mı, uzun dönemde kullanımda olumsuz sağlık etkileri olur mu veya kullanımı pratik mi diye bilgi toplar. Bu pratik ısıtıcılar hakkında sağlıklı olup olmadığını merak ediyorsanız sağlıklı olduğunu söyleyebiliriz.

Mutfak yerine bebeğinin yanında olmayı seçenlere... Biberon ısıtıcı ile bebeğinizin sütü birkaç dakikada hazır!

 • Bu ısıtıcılar mikrodalga fırına göre çok daha sağlıklı bir şekilde biberon içindeki sulu gıdaları ısıtır.
 • Özel olarak geliştirilen buz çözme özelliği ile besinler değerlerini kaybetmez.
 • Bunun yanında 3 dakika kadar kısa sürede ısıtmasıyla oldukça işlevseldir.
 • Yani klasik ısıtma yöntemlerine göre size zaman tasarrufu sağlar.
 • Sütün kaynamasını önlemesiyle de besinlerin değerini korur.
 • Kaynama olmayacağından, biberon içindeki besini bebeğinize vermek için ısısının düşmesini beklemek zorunda kalmazsınız.

BİBERON ISITICI NE KADAR SÜREDE ISITIR?

İçindeki sıvı besinlerin eşit ve hızlı olarak ısınmasını sağlayan biberon ısıtıcı modelleri, markalara bağlı olarak farklı özelliklere sahiptir. Ancak hepsinin ilk amaçları çok kısa sürede biberon içindeki besinlerin ısınmasıdır. Bu işlevi de ortalama 3 dakika kadar kısa bir sürede yapar.

Mutfak yerine bebeğinin yanında olmayı seçenlere... Biberon ısıtıcı ile bebeğinizin sütü birkaç dakikada hazır!

Bunun yanında şayet donmuş besini ısıtacaksanız önce buz çözme süreci, ardından ısıtması yapılır. Dolayısıyla daha uzun sürer.

Bebeğinizin beslenmesi için sütünüz yeterli olsa bile biberonla takviye gıdalar vermeniz gerekir. İşte bu süreçte biberon ısıtıcı hayatınızı müthiş kolaylaştırır. Bebeğinizin hassas damağına göre hazırlanan sıvı gıdalarla onun beslenmesini daha zevkli hale getirir. Sonuç itibariyle bebeğiniz mutlu ve sağlıklı olurken siz de ona yettiğiniz düşüncesiyle rahat olursunuz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...