Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Mutlaka her telefonda olması gereken o popüler uygulamalar

Mavi Kadın>Tekno kadın>Mutlaka her telefonda olması gereken o popüler uygulamalar

Sahip olduğumuz akıllı telefonlarda birçok uygulama mevcut. Bu uygulamalardan bazıları önemli işlerimizi yapmamızı sağlarken bazıları da sosyal medyada aktif olmamızı sağlıyor. Birçok kişi tarafından sevilen ve mutlaka her telefonda olması gereken uygulamalar neler? İşte cevabı...

Mutlaka her telefonda olması gereken o popüler uygulamalar

Akıllı telefonlarda günlük işlerimizi kolaylaştıran birçok uygulama bulunuyor. Bazıları telefonunda oyun oynamayı severken bazıları da alışveriş sitelerinin uygulamalarını daha çok kullanıyor. Peki her telefonda mutlaka olması gereken o uygulamalar neler? Her telefonda mutkala olması gereken o popüler uygulamaları ve uygulama önerilerini sizin için hazırladık.

HER TELEFONDA OLMASI GEREKEN O MOBİL UYGULAMALAR 

Fotoğraf düzenleyici uygulamalar 

Sosyal medyada paylaşım için fotoğraf çekerken ortamın ışığı veya herhangi bir detay sonradan düzeltme yapmayı gerektirebilir. Bu tür durumlarda fotoğraf düzenleme uygulamaları imdada yetişiyor. Fotoğraf düzenleme uygulamaları ile ortamın ışığı, fotoğrafın kalitesi değiştirilebiliyor ve istenmeyen detaylar silinebiliyor. 

 • Snapseed 

Snapseed uygulaması hem IOS hem de Androıd işletim sistemine sahip telefonlarda kullanılabiliyor. Uygulama, profesyonel düzeyde düzenleme yapması ile biliniyor. Aynı zamanda içerisinde çok sayıda filte bulunduran uygulama, en popüler düzenleyiciler arasında yer alıyor. 

 • Foodie

Yemek fotoğrafçılığı ile ilgilenen kişilerin çok seveceği bir uygulama. Sosyal medyada daha çok yemek fotoğrafı paylaşıyorsanız veya yemek tarifleri ile ilgili bir hesabınız varsa mutlaka kullanılması gereken bir uygulama. Uygulama içerisinde birçok filtreyi barındırıyor ve akıllı kılavuz özelliği ile kadrajı doğru ayarlayarak güzel fotoğraflar çekmenizi sağlıyor. Uygulama Play Store ve App Store'da bulunuyor. 

 • Meitu

Bu uygulama da Photoshop uygulamasını kullanıyormuş gibi düzenleme yapmanızı sağlar. Uygulama ile lekeler silinebilir, çizgiler düzeltilebilir ve zayıflama efekti kullanılabilir. Birçok efekt ve çerçeve kullanılabilir. Meitu uygulaması App Store ve Google Play Store'dan indirilebiliyor. 

ONLİNE NOT ALMA UYGULAMALARI 

Her telefonun kendisine ait bir not bölümü var. Ancak bazı online not uygulamaları ders çalışma veya ofis işlerini düzenlemede harika işler ortaya çıkarabiliyor. Rengarenk alınan notlar ders çalışırken veya ofiste alınan notların daha çok akılda kalmasını sağlıyor.

 • Evernote

Evernote, not alırken istenilen yazıların altı çizilerek belirginleştirilebiliyor ve maddeleme ile kolay bir şekilde yapılacaklar listesi oluşturulabiliyor. Aynı zamanda el yazısı ile not almak da mümkün.

 • Microsoft OneNote

Uygulamanın sahip olduğu basit arayüzü ile kullanımı çok kolay. Uygulamayı birden fazla kişi kullanabiliyor. El yazısı ile de not alınabilen uygulama, yapılan çizimleri de kolay bir şekilde kaydederek istediğiniz kişilerle paylaşılmasını sağlıyor. 

SAĞLIK UYGULAMALARI 

MHRS veya e-nabız gibi hastanelerden randevu alacağınız ve sağlığınız hakkındaki bilgilere kısa sürede ulaşabileceğiniz mobil uygulamalar da kesinlikle akıllı telefonlarda bulunmalı.

 • E-Nabız 

Bu uygulama ile kişisel sağlık verilerinize kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda uygulama içerisinde konulan teşhisler ve yapılan tahlil sonuçlarına da bakılabiliyor. 

 • MHRS Mobil 

Bu uygulama ile Sağlık Bakanlığı'na bağlı olan Devlet Hastanelerinden randevu alabilir veya iptal edebilirsiniz. 

İŞ ARAMA PLATFORMLARI  

CV oluşturarak iş ilanlarına başvurabileceğiniz birçok platform var. Kullandığınız platformların uygulamalarını telefonlarınıza indirerek bildirimlerden anında haberdar olabilirsiniz. 

 • Kariyer.net

Kariyer.net sitesi en çok bilinen iş arama siteleri arasında yer alıyor. Platformun mobil uygulaması da App Store ve Play Store'da bulunuyor.

 • Linkedin 

Linkedin platformunda da iş ilanı paylaşılıyor. Bu platformun diğerlerinden farkı ise sosyal medya uygulamaları gibi kullanılabilmesi. 

VİDEO DÜZENLEME UYGULAMALARI 

Çektiğiniz videoları istediğiniz gibi düzenleyerek sosyal medya uygulamalarında paylaşabilirsiniz. Üstelik telefonda kullanılan bu uygulamaların arayüzleri oldukça basit.

 • CapCut

Birçok özelliği içerisinde ücretsiz olarak barındıran uygulama, kolay kullanımı ile kaliteli içerikler sunuyor. Hazırlanan videolar tüm sosyal medya medya platformlarına göre ayarlanabiliyor. 

REGL TAKİP UYGULAMASI

Regl takip uygulamaları ile aylık adet döngünüzü takip edebilirsiniz. Üstelik bazı uygulamalar sağlık ile ilgili makaleler de içeriyor. 

 • Pepapp

Pepapp uygulaması, "Türkiye'nin ilk dijital kadın asistanı" sloganı ile biliniyor. Uygulamayı üç farklı şekilde kullanmak mümkün. Bu seçenekler regl takibi, hamile kalmak ve gebelik takibi. Aynı zamanda uygulama birçok konuda tavsiyelerde de bulunuyor. 

BİTKİ TANIMLAMA UYGULAMALARI 

Bu uygulama beğendiğiniz veya merak ettiğiniz bir bitkinin fotoğrafını çekerek ismini ve hakkındaki tüm detayları öğrenmenizi sağlar.

 • PlantSnap

Uygulama 600 binden fazla bitki türünü tanımlayabiliyor. Merak edilen bitkinin ismini öğrenmek için yapılması gereken tek şey ise uygulama içerisindeki kamerayı kullanmak. 

 • Google Lens

Google Lens uygulaması da bitki tanımlama özelliğini tüm kullanıcılarına sunuyor. 

 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Tuğba Naz Küçük
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...