Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Olduğunuzdan genç gösterecek kıyafet hileleri… Nasıl daha genç görünebilirim?

Mavi Kadın>Moda>Olduğunuzdan genç gösterecek kıyafet hileleri… Nasıl daha genç görünebilirim?

Belli kalıpları ve sınırları olmasa da moda denince mutlaka değişmeyen bazı gerçekler vardır. Genç bir görünüme ulaşmanın yolu da kıyafet seçimlerimizle mümkündür. Bu nedenle kıyafet tercihlerimizi doğru yaparsak olduğumuzdan genç olabiliriz. Peki bunlar nedir? Nasıl daha genç bir tarz oluşturabiliriz? Mavi kadın editörü daha genç gösterecek kıyafet hilelerini yazdı. 

Olduğunuzdan genç gösterecek kıyafet hileleri… Nasıl daha genç görünebilirim?
Bazı kadınlar olduklarından daha olgun gözükmek isterken bazıları da olduğundan daha genç gözükmek isterler. Sürekli değişen moda, her geçen gün hayatımıza giren yeni trendler bazen kişinin ne giyip ne giyinmeyeceğini bilmemesine ya da kafa karışıklığına yol açar. Bu kafa karışıklıkları da kişinin daha genç gözükmek isterken yanlışlıkla daha da yaşlı gözükmesine neden olur. Peki olduğundan genç gösterecek kıyafet hileleri nedir? Mavi Kadın editörü daha genç gösterecek olan kıyafetleri yazdı. 

DÜZ RENK JEAN PANTOLONLAR

Üzerinde yırtıklar bulunan ya da fazla desenli olan pantolonlar kişiyi her zaman olduğundan daha yaşlı göstrerir. Bu nedenle düz tasarımlı pantolonlar genç gözükmek isteyenler için her zaman idealdir. Düz tasarımlı skinny jeansler, mom jeansler her zaman kişiyi daha genç gösterir. 

VÜCUT TİPİNE UYGUN KIYAFET SEÇİMLERİ

Vücut tipini bilek ve buna uygun olarak giyinmek kişiyi her zaman için olduğundan hem daha ince hem de daha genç gösterir. Vücut tipinizin ne olduğunu bulmak için bu yazımızı okuyabilirsiniz. 
 
 

GEREĞİNDEN FAZLA MAKYAJ YAPMAMAK

Aşırı makyaj kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Nude tonlarında ya da sadece belirli yerlerin canlandırıldığı makyajlar kişiyi çok daha genç gösterir. Burada en önemli şey, kişinin daha fresh ve canlı bir görünüm sağlamasıdır.
 
Olduğunuzdan genç gösterecek kıyafet hileleri… Nasıl daha genç görünebilirim?

KOYU RENK RUJ YA DA FAR KULLANMAMAK

Koyu renk rujlar, kişinin dudaklarını daha küçük göstereceği için kişiyi yaşlı gösterir. Aynı zamanda koyu renkli farlar, kişinin ağır makyaja ihtiyacı olduğu izlenimini verir. Bu yüzden daha açık tonlarda ruj kullanımı, pastel ve kahverengi tonlarda far kullanımı kişiyi olduğundan daha genç gösterir.

MİNİ YA DA ORTA BOY ÇANTALAR

Büyük çantalar, oversize modeller kişiyi yaşlı gösteren diğer bir unsurdur. Özellikle büyük bol el çantaları ya da kol çantaları kişiye yaşlı izlenimi verir. Bu yüzden orta boy kol çantaları ya da minik askılı çantalar tercih edilmelidir. 
 
Olduğunuzdan genç gösterecek kıyafet hileleri… Nasıl daha genç görünebilirim?

SADE – MİNİMALİST TAKILAR

Ağır, büyük ya da taşlı takılar kişiye olduğundan daha yaşlı bir görünüm verir. Bu yüzden sade tasarımlar, hafif ve minimalist çizgide olan takılar tercih edilmelidir. Özellikle tek renk kullanılan takılar, halka küpeler ya da taşsız kolye ve bilezikler kişiyi olduğundan daha genç gösterir. 

BACAKLARI UZUN GÖSTEREN KIYAFET SEÇİMİ

Üst bedenin daha ince ve bacak boyunun daha uzun olduğu kombinler kişiyi her zaman olduğundan daha genç gösterir. Bunun için yüksel belli pantolonlar, tulumlar ya da etekler tarcih edilebilir. Yüksek belli kıyafetlerin altına giyilen yüksek topuklu ayakkabılar, bacak boyunu daha uzun gösterecektir. Ayrıca kullanılan pantolon, tulum ya da eteği daha koyu renklerde seçmek, kişiyi olduğundan daha ince gösterecektir. 

ÜST BEDENİ DAHA İNCE GÖSTEREN KIYAFETLER

Üst bedeni daha geniş biriyseniz, omuzları kapatacak ya da daha ince gösterecek kıyafet kullanımı, sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Bunun için V yakalı bluzlar, yarım kollu tişörtler sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. Ayrıca büyük şapkalar kullanmak omuzlarda bir denge oluşturacak ve daha ince gözükmeyi sağlayacaktır. 
 
Olduğunuzdan genç gösterecek kıyafet hileleri… Nasıl daha genç görünebilirim?

KEMER KULLANIMI

İnce bel her zaman kişinin yaşının daha genç gözükmesini sağlar. Bu yüzden özellikle kalın bir bele sahipseniz, kemer kullanarak belinizi daha ince gösterebilirsiniz. Kalın kemerler bu noktada hem elbiselerde hem de pantolonlarda kullanılabilir. Bu da sizi olduğunuzdan daha genç gösterecektir. 

YÜKSEK TOPUKLU AYAKKABILAR

Eğer yüksek topuklu ayakkabı kullanmayı seviyorsanız burada dikkat edilmesi gereken birkaç püf nokta var. Kalın topuklu ayakkabılar, kalın bantlı ayakkabılar kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Bu yüzden topuklu ayakkabı tercih edilirken daha ince topuklu, mümkünse bantsız modeller tercih edilmelidir. Böylelikle bu ayakkabılar aynı zamanda acak boyunu da daha yüksek gösterecektir. 

ÇİÇEK DESENLİ KIYAFETLER

Bahar aylarının gelmesiyle beraber hepimizin gardroplarındaki renkli, çiçekli kıyafetler ortaya çıkmaya başladı. Canlı renkler, cıvıl cıvıl desenli elbiseler hem bahar hem de yaz aylarında rahat kullanımıyla bolca kullanılıyor. Fakat, çiçek desenli elbiselerde dikkat edilmesi gerekilen bazı noktalar var. Büyük çiçek desenleri ya da çok fazla canlı rengin bir arada kullanımı kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Bu yüzden kullanılacak olan kıyafet, tşört ya da bluzlarda küçük çiçek desenli ya da fazla renklerin bir arada bulunmadığı modeller tercih edilmelidir. 
 
Olduğunuzdan genç gösterecek kıyafet hileleri… Nasıl daha genç görünebilirim?

 DAR KESİMLİ KIYAFETLER

Geniş kesimli, bol kıyafetler her ne kadar yaz aylarında rahatlıklarıyla ön plana çıksalar da kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterirler. Çünkü vücut hatlarının belli olmadığı geniş kesimler, kişiyi olduğundan daha kilolu gösterir. Bu yüzden rahatlığa önem verilse bile en azından bu tarz kıyafetler kalın bir kemerle kullanılmalıdır. Daha genç gözükmenin anahtarı, vücuda tam oturan, bol gelmeyen kıyafetler, özellikle de elbiseler giymektir.

PUANTİYELİ, GEOMETRİK DESENLİ KIYAFETLER

Puantiyeli, çizgili ya da geometrik desenli kıyafetler kişiyi olduğundan daha yaşlı gösterir. Bu nedenle bu tarz kıyafetler olduğundan daha genç gözükmek isteyen kişiler tarafından mümkünse tercih edilmemelidir. Eğertercih edilecekse,puantiyelerin daha küçük olduğu, daha ince çizgili ya da şekilli giysiler tercih edilmelidir. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...