Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

OpenAI CEO'sundan korkutan açıklama: 'Kendinizi geliştirin'

Mavikadin>Tekno kadın>OpenAI CEO'sundan korkutan açıklama: 'Kendinizi geliştirin'

OpenAI tarafından geliştirilen sohbet robotu ChatGPT ile başlayan yapay zeka devrimi, dünya çapında kendini göstermeye devam ediyor. Firma CEO'su Sam Altman, yapay zekayla ilgili insanları korkutan açıklamalarda bulundu.

OpenAI CEO'sundan korkutan açıklama: 'Kendinizi geliştirin'

OpenAI tarafından geliştirilen yapay zeka destekli sohbet robotu ChatGPT, dünya çapında kullanılmaya devam ediyor. ChatGPT; kod ayıklama, metin yazma, matematik işlemlerini çözme gibi birçok farklı özelliğe sahip.

Firma, yapay zeka destekli sohbet robotuna son güncellemeyle birlikte internet erişimi de ekledi. OpenAI CEO'su Sam Altman ise ChatGPT'nin sürekli geliştiğini belirterek insanları korkutan bir uyarıda bulundu.

'ORTALAMA İNSANLAR, KENDİLERİNİ GELİŞTİRMEK ZORUNDA'

OpenAI CEO'su Sam Altman tarafından bugün yapılan açıklamaya göre özellikleri sayesinde ChatGPT, 'ortalama insan' ile rekabet edebilecek seviyeye ulaştı. Yani ChatGPT, özellikleri doğrultusunda eleman olarak işe alınabilecek bir seviyeye geldi.

Sam Altman, açıklamalara ek olarak ortalama bir hayat yaşayan bir insanların yakında işinden olacağını ve yerine de yapay zeka destekli robotların geleceğini belirtti. İşinden olmak istemeyen insanların ise kendilerini sürekli olarak geliştirmesi gerektiğini açıkladı.

Ünlü CEO tarafından gelen açıklamaların ardından insanların yapay zeka konusundaki korkuları yeniden artış gösterdi. Özellikle uygulama geliştiricileri, editörler ve öğretmenler işlerinin yapay zeka tarafından ele geçirileceğini düşünüyor. 

Oxford İnternet Enstitüsü Araştırma Direktörü Brent Mittelstadt, Sam Altman'ın yapay zeka açıklamalarına karşı şu sözleri dile getirdi:

"Yapay zekayı ortalama veya ortalama insan fikriyle bile karşılaştırmak biraz rahatsız edici. Karşılaştırmayı ve terminolojiyi dekaygı verici buluyorum."

Kaynak : Futurism
Editör : Helin Pastacı
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Bakmadan Geçme
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Tekno Kadın
Zamana karşı yarışan kadınlara yönelik hızlı ve etkili 7 kişisel bakım uygulaması
Çalışan anneler, aktif kariyer sahibi genç kadınlar veya birden fazla işi ve sorumluluğu olanlar… Hepimiz için ortak olan şey, zamana karşı yarışıyor oluşumuz. Gün içerisinde işlerimize yetişmeye çalışırken kendimize ayıracak vakti bulmak çoğunlukla imkânsız hale geliyor. Sizin için kişisel bakımınıza vakit ayırmayı hem kolaylaştıracak hem eğlenceli hale getirecek hızlı ve etkili yöntemleri listeledik.
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Tekno Kadın
Uygun fiyatlı ve kaliteli en iyi tost makinesi modelleri
Sabah kahvaltılarının vazgeçilmezi, pratik atıştırmalıkların kurtarıcısı olan tost makineleri artık sadece ekmek kızartma işlevinden çok daha fazlasını sunuyor. Tost makinesi markaları arasından seçim yaparken hangi özelliklere dikkat etmeliyiz? Hangi markalar güvenilir ve dayanıklı ürünler sunuyor? İşte tüm bu soruların cevaplarına göz atacağız.
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Tekno Kadın
Burçlara göre erkeklere hediye alma rehberi… Hangi burca ne hediye alınır?
Kadınlar için hediye seçimi karmaşık bir süreç olabilir ve hediyenin özel ve anlamlı olmasını isteriz. Ancak, bir erkeğe hangi hediyenin beğenileceğini belirlemek bazen zor olabilir. İşte bu noktada, burçlara göre hediye rehberi devreye giriyor. Her burcun kendine özgü bir karakteri bulunmaktadır ve bu karakterlere uygun hediyeler seçmek, karar verme sürecinizi kolaylaştırabilir. Burçlara göre hediye seçimleri, alıcıya özel ve düşünceli bir armağan sunma fırsatı tanır. İşte Burçlara göre erkeklere alınabilecek hediyeler… 
Sonraki Haber Yükleniyor...