2022-11-29 16:03:18 | Son Güncelleme : 2022-11-29 16:17:26

Parlak zekalara özel IQ testi: Zeka puanı 120 üstünde olanlar vahşi kaplanı 6 saniyede buluyor

Günlük iş stresinden uzaklaştıran zekâ bulmacaları mini beyin egzersizleri yapmanız için size bir fırsat. Bugünkü zekâ ölçen görsel testimizde vahşi kaplan saklanıyor ve insanlar onu bulmak için ter döküyor. Kaplanı verilen süre içinde keşfedenler ise parlak zekâ kabul ediliyor.

Optik illüzyonlar, görsel zekâ ve hızlı kavrama üzerinde büyük önem taşıyor.
Optik illüzyonlar, görsel zekâ ve hızlı kavrama üzerinde büyük önem taşıyor.

Optik illüzyonlar ve görsel zekâ testleri çözmek, internetin en sevilen eğlencesi haline geldi. Bugün size sunduğumuz optik yanılsama testi, bir orman görüntüsü. Söz konusu IQ testinde kaplanı görmeyi zorlaştıran bir sürü palmiye ağacı bulunuyor. Bu testte saklanan kaplanı sadece IQ puanı 120 üstünde olan kişiler 5 saniyede gördü. Görüntüye iyi odaklanmalı ve gözlerinizde görünmez bir dürbün varmış gibi harekete geçmeniz gerekiyor. Unutmamalısınız ki görsel zekâ ve bilişsel zekâ üzerinde olumlu etkilere sahip optik illüzyon testlerinde IQ seviyenizi belirleyen sizden istenileni bulmak değil belirtilen süre içinde bulmaktır. Kendinizi hazır hissettiğinizde sürenizi başlatabilirsiniz.

Optik illüzyonlar görsel zekayı ve gözlem becerilerini geliştirmedeki etkinliğini artırır. Görüntü binlerce kişinin kafasını karışmasına neden oldu. IQ puanı 120 üstünde olan kişilerin resimdeki kaplanı 5 saniyede bulabildikleri keşfedildi. Sizde 5 saniyede vahşi kaplanı gördüyseniz sizi tebrik ediyor ve parlak zekaya sahip olduğunu belirtiyoruz. Eğer kaplanı 5 saniyeden uzun sürede bulduysanız, görsel zekanızı geliştirmek adına bu tür testlere her gün yönelebilirsiniz. Hala bulamayanlar için aşağıdaki beyaz daireye kaplanın saklandığı yeri gösterdik.

Zihinsel ve kavramsal yetilerinize katkı sağlayan optik illüzyonları düzenleri çözerek hızlı kavrama yetisi kazanabilirsiniz. Bu tarz içerikleri görmek ve IQ'nuzu test etmek için diğer testlerimize göz atabilirsiniz.

Mavi Kadın