23 Eylül 2021, Perşembe 08:05

Pişiğe İyi Gelen 10 Pişik Kremi Markası Ve Fiyatları

Pişiğe İyi Gelen 10 Pişik Kremi Markası Ve Fiyatları

Bilhassa bebeklerde en sık rastlanan cilt sorunlarından biri pişiktir. Pişik her yaşta görülen ama daha çok bebeklerde görülen bir cilt sorunudur. Pişik; tenin aşırı neme maruz kalması sonucu, bölgenin hava almaması yahut sürtünme gibi sebeplerden dolayı ortaya çıkar. Annelerin, bebeğini sürekli olarak bezlemesi, bezin olduğu bölgenin hava almaması ya da bebeğin altını ıslatması sonucunda pişik meydana gelir. Pişik, pişik kremi kullanılarak ve pişiğin olduğu bölgeye bakım yapılarak tedavi edilebilir. Pişiğin oluşumun önlemek ve pişiği tedavi etmek için piyasada birçok pişik kremi mevcuttur. Yazımızın devamında pişiğe en iyi gelen ve pişiğe yol açmayan 10 pişik kreminden bahsettik.

Pişik Kremi Nasıl Kullanılır?

  • Pişik kremi sürmeden önce, pişik olan bölge güzelce yıkanmalı ve ardından kuru bir bezle kurulanmalıdır. Pişik kremi, kuru ve temiz bölgeye sürülmelidir
  • Kişi kendine yahut bebeğine pişik kremini sürmeden önce pişik olan bölgenin hava almasını sağlaması gerekir. Bunun için pişik olan bölge 10 dakika kadar açıkta bırakılır.
  • Ardından pişik kremi, pişik olan bölgeye ince bir tabaka halinde yavaşça sürülür.
  • Tedavi süresi boyunca anneler bebeklerin altını temizlerken her defasında pişik kremi uygulamalıdır. Her pişik kremi uygulama öncesinde bebeğin altının 7-8 dakika kadar bezlenmemesi gerekir.

Pişiğe İyi Gelen 10 Pişik Kremi Markası Ve Fiyatları Nelerdir?

Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem 100 gr

Bepanthol pişik kremi, doğal nemlendirici özelliğe sahiptir. Bebeğin cildine zarar vermez, aksine bebeğin cildini nemlendirerek yumuşacık yapar. Bepanthol pişik kremi, yapışkan bir yapıya sahip olmamasıyla birlikte, bebeklerde rahatsızlığa yol açmaz. Bepanthol Baby Pişik Önleyici Merhem 100 gr piyasadaki fiyatı 67,50 TL’dir.

Mustela Vitamin Barrier Cream - Pişik Kremi 100 ml

Mustela pişik kremi, günlük kullanıma uygundur. Mustela pişik kremi, B5 ve F vitamini içeriği sayeinde pişik bölgesine bakım yapar. İçerdiği shea yağı sayesinde cildi yumuşacık yapar. Mustela Vitamin Barrier Cream - Pişik Kremi 100 ml piyasadaki fiyatı 54,44 TL’dir.

Desitin Ekstra Koruma Pişik Önleyici Krem 75ml

Desitin pişik kremi, daha ilk kullanımdan itibaren pişiğin acısını dindirir. Cilde hemen etki sağlayarak, pişiğin verdiği acıyı azaltır. Pişiği neden olduğu kırmızı görüntüyü ve tahrişi hızlıca tedavi eder. Desitin Ekstra Koruma Pişik Önleyici Krem 75ml piyasadaki fiyatı  48,32 TL’dir.

Sebamed Baby pH 5.5 Pişik Önleyici Krem 100 ml

Sebamed pişik kremi, skualen ve lesitin içeriği sayesinde cildi korur. Pişik olan bölgeye bakım yaparak pişiğin neden olduğu tahrişi giderir. Sebamed Baby pH 5.5 Pişik Önleyici Krem 100 ml piyasadaki fiyatı 37,04 TL’dir.

Penaten Pişik Kremi 150 ml

Penaten pişik kremi, pişik oluşumunu önleyen bir kremdir. İçerdiği çinko oksitleri, panthenol ve doğal yün yağı sayesinde pişiğin neden olduğu tahrişi giderir. Dermatolojik olarak test edilmiştir. Penaten Pişik Kremi 150 ml piyasadaki fiyatı 64,90 TL’dir.

Sudocrem Bebek Bakım Kremi 125 gr

Sudocrem pişik kremi, yumuşatıcı etkisi sayesinde hem pişiği tedavi eder hem de pişik oluşumunu engeller. Cilde yumuşak bir etki veren sudocrem pişik kremi, pişiğin yol açtığı iltihabı ve tahrişi yatıştırır. Sudocrem Bebek Bakım Kremi 125 gr 51,60 TL’dir.

ABDİ İBRAHİM Hametol Baby Pişik Kremi 30 gr

Hametol Baby pişik kremi, pişiğe karşı önlemesiyle birlikte pişik olan bölgeyi tedavi eder. Hametol baby pişik kremi bebeklerin hassas tenine özel olarak tasarlanmıştır. Hametol babay pişik kremi zengin içeriği sayesinde pişik olan bölgeyi onarır ve pişik oluşumunun önüne geçer. ABDİ İBRAHİM Hametol Baby Pişik Kremi 30 gr piyasadaki fiyatı 21,99 TL’dir.

Minoris Organik Bebek Pişik Kremi 110 Gr

Minoris pişik kremi, bebeklerin hassas cildine zarar vermemesi açısından doğal içeriğe sahip bir kremdir. Minoris pişik kremi, çinko oksit ve argan yağı içeriği sayesinde pişik olan bölgeyi onarır ve cildi besler. İçerisinde paraben, parfüm, sles, sls gibi kimyasal barındırmaz. Minoris Organik Bebek Pişik Kremi 110 Gr piyasadaki fiyatı 73,22 TL’dir.

Bübchen Pişik Önleyici Bariyer Krem 150 ml

Bübchen pişik kremi,  bebek cildine zarar vermeyen doğal bileşenler içermektedir. Bübvhen pişik kremi pişik olan bölgeyi iyileştirerek, pişik oluşumunun önüne geçmektedir. Bübchen Pişik Önleyici Bariyer Krem 150 ml piyasadaki fiyatı 41,90 TL’dir.

 

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT