30 Kasım 2021, Salı 14:26

Regl Döneminden Hemen Sonra Gebe Kalanların Cinsiyeti Ne Olur Kız mı

Regl Döneminden Hemen Sonra Gebe Kalanların Cinsiyeti Ne Olur Kız mı

Adetten hemen sonra düşük bir ihtimal de olsa gebe kalınabilir. Düşük ihtimal diyoruz çünkü adetten temizlenir temizlenmez yumurtlama dönemi başlamaz. Ancak çoğu kadın regl dönemi bittikten sonra ilişki yaşayıp gebe kalmıştır. Erken gebelikler ultrasonda görülmeyebilir. Gebelik şüpheniz varsa kanda gebelik testi b-hcg yaptırabilirsiniz. Bu test sağlık ocaklarında da yapılabilmektedir. Adet sonrası cinsellik yaşayıp hamile kalan kadınların bir kısmı erkek, bir kısmı ise kız bebeğe hamile kalırlar. Adet sonrası hamile kalmanın cinsiyet üzerinde bir etkisi yoktur.

Adet Sonrası Cinsel İlişki Yaşayıp Hamile Kalan Kadınların Yorumları

 1. Adetimin bittiği günün ertesi gününde kocamla ilişkiye girdim. Hamile kalacağımı hiç zannetmiyordum, o yüzden korunmaya da gerek duymadım. 12 haftalık hamileyim. Bebeğim kız ve 4 yaşında bir ablası var. Diyeceğim o ki adetten sonraki ilişkiden hamilelik meydana gelebilir. Bel ağrısı dışında pek bir belirti yoktu. Hamile olduğumu bir sonraki adetim geciktiğinde anladım.
 2. Adetten 3 ya da 4 gün sonra korunmasız girdiğim ilişki ile hamile kaldım. 10 haftalık hamileyim. Bir kız çocuğum var, umarım bir de erkek çocuğum olur.Bakalım kızım mı oğlum olacak.
 3. Regl döneminden hemen sonra hamile kaldım. Hayzım bittikten sonraki 5 gün içerisinde hamile kaldım. Bebeğim erkek olacakmış.
 4. Adetimden 1 hafta sonra nikahım oldu. İlk geceki ilişkiden erkek bebeğe hamileyim.
 5. Adetten temizlendim beyimle ilişki yaşadım ve gebe kaldım. 2 erkek evladım var. Şimdi kız bebek bekliyorum. Evimizde çalışan yardımcım demişti ki; kadın ilişkide bulunduktan sonra sağ tarafına dönüp yatarsa bebeği erkek, sola dönüp yatarsa kız olurmuş. Ben genelde sağ yanıma yatardım fakat kızıma hamile kaldığım ilişkiden sonra soluma yatmıştım. Öğrendim ki güzeller güzeli bir kızım olacak. Yardımcımın da 1 oğlu 2 kızı var.
 6. Ben adetim bittikten sonra ilişkiye girdim ve hamileliğim o ilişkiden oldu. Henüz yumurtlama günüm dahi gelmemişti, açıkçası hiç umudum yoktu. Fakat olmaz dediğim oldu. Haftalar çabucak geçti ve bebeğimin erkek olduğunu öğrendim. Şu an kucağımda canım oğluşum benim!
 7. Adetimin ardından eşimle birlikte oldum ve şimdi hamileliğimin 18. haftasındayım. Karnımda bir aslan parçası taşıyorum!
 8. Adet sonrası ilişkiden hamile kaldım. Bebeğimin cinsiyetini daha öğrenmedim. Hamile kalabilmek için iki yıldır çabalıyordum. Her ay mutlaka yumurtlama günümü takip ediyordum. Bu ay boşverdim, kısmet bu zamanaymış. Acaba erkek mi kız mı? Çok heyecanlıyım.
 9. Ben de regl dönemim bitince ilişki yaşadım ve hamilelik gerçekleşti. Bebeğim kız olacakmış. Kayınvalidem duyduğu zaman 'adetten sonra gebe kalanlar kız evlat sahibi olurlar.' dedi. Bir arkadaşım da adetten sonra hamile kalmıştı ve onun da kızı oldu. Ben de bir kız annesi olacağım. Çok mutluyum!
 10. Reglim bitti, birkaç kez ilişkide bulunduktan sonra gebe kaldım. 25 haftalık hamileyim. Allah evlat özlemi çeken herkesin yardımcısı olsun, sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin.
 11. Ben de adet bitiminden sonraki ilişkiden çocuk sahibi oldum. Bunu sonraki adetim geciktiği zaman öğrendim. Aslında önceden içime doğmuştu. Adet tarihimin üzerinden 4 gün geçince kan testi yaptırıp 5 hafta 5 günlük hamile olduğumu öğrenmiştim.

Adetten Kaç Gün Sonra Nezaman Hamile Kalınır Adetten Sonra Hamile Kalınır mı Tıklayınız

Adet Dönemine Yakın Adet Olmaya Yakın Hamile Kalınırmı? Tıklayınız

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

3 Yorum

 1. Nur

  Bende bu ay kullandım insallah benim de sağlıklı bir evladım olur dua edin

 2. Fatime

  Bende yarin klomen ilacına başliyacağım inşallah Rabbim evlat isteyen herkese nasip etsin banada

 3. sema

  bende bu ay klomen ilaç kullandım hanımlar dua edin

 
 
KAPAT