Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saç derisini tedavi eden Sebirox şampuan kepeklenmeyi giderir mi egzamaya iyi gelir mi? Sebirox şampuan ne işe yarar?

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Saç derisini tedavi eden Sebirox şampuan kepeklenmeyi giderir mi egzamaya iyi gelir mi? Sebirox şampuan ne işe yarar?

Dermatoloji uzmanlarının önerdiği etkisi kanıtlanmış Sebirox şampuan saç derisinin sağlığına kavuşmasına yardımcı oluyor. Bu şampuanla kepeklenme sorunundan saç derisi egzamasına karşı etkili bir tedavi uygulamak mümkün. Sebirox şampuan kullanımı hakkında detayları bilmiyorsanız ve bu şampuanın içeriğini merak ediyorsanız, işte sizin için bir rehber!

Saç derisini tedavi eden Sebirox şampuan kepeklenmeyi giderir mi egzamaya iyi gelir mi? Sebirox şampuan ne işe yarar?

Sağlıkla parlayan ışıltılı saçlara ve sağlıklı görünen bir saç derisine sahip olmak pek çok kişinin arzusu. Tabii bunun için saçlarınıza gerekli özeni göstermeniz ve bakım yapmanız gerekli. Peki, saç bakımı yapmaya saçlarınızın kökünden yani saç derinizden başlamanız gerektiğini biliyor muydunuz?

Tıpkı bitkiler gibi saçlar da köklerinden besleniyorlar. Bu nedenle sağlıksız bir saç derisiyle, ışıldayan saçlara sahip olmak pek mümkün görünmüyor. Hava değişimleri, stres, kozmetik ürün kullanımı, dış etkenler ya da genetik nedenlerden ötürü zaman zaman saç derimizde istenmeyen enfeksiyonlar oluşabiliyor. Seboreik dermatit cilt problemleri, saçkıran, mantar, döküntü, kepek ve kuruluk can sıksa da bunun çözümü sanıldığı kadar zor değil.

Saç derinizi etkili bir şekilde tedavi eden Sebirox şampuan kullanımı hakkında detayları bilmiyorsanız, bu şampuanın etkinliğini öğrenmek istiyorsanız, saç derinizde karşılaştığınız probleme bu şampuanın iyi gelip gelmediğini merak ediyorsanız sizin için hazırladığımız başlıklara göz atmanızın zamanı geldi.Sebirox şampuan tam olarak ne işe yarıyor? İşte cevabı!

SEBİROX ŞAMPUAN NE İŞE YARIYOR?

İçeriğindeki etken maddesi siklopirox olamin ile bu şampuan, saç derisinde görülen mantar enfeksiyonlarını tedavi ediyor. Özellikle düzenli kullanımda seboreik dermatit ve kepeklenme gibi problemlerin son bulmasına yardımcı oluyor. Ölçülü ve uzman desteğiyle kullanılması önerilen ürünlerin başında geliyor.

Saçlarınızda mantar, egzama ya da benzeri bir saç derisi hastalığı mevcutsa Sebirox şampuan bu şikayetlerinizin ortadan kalkmasına yardımcı olacaktır. Yalnız dikkat; küçük çocukların kullanması için uygun değil. 12 yaşından büyük çocuklar ve yetişkinler için öneriliyor.

Saç derisini tedavi eden Sebirox şampuan kepeklenmeyi giderir mi egzamaya iyi gelir mi? Sebirox şampuan ne işe yarar?

SEBİROX ŞAMPUAN İÇERİĞİ NASIL?

Saç derisinde meydana gelen problemleri çözmek için kullanılan Sebirox şampuan fiyat performans açısından sevilen ürünlerden biri. Sıklıkla kullanılan bu şampuanın içeriği de çok merak ediliyor. Sebirox şampuan içeriği siklopiroks olamin maddesiyle tanımlanabiliyor. İçeriğinde yer alan bu maddenin dışında yardımcı madde olarak propilen glikol, oleyl alkol, polisorbat, yüzde 70 oranında amonyum lauril sülfat, disodyum lauril sülfosüksinat, disodyum hidrojen fosfat, sitrik asit, kokoamide, sodyum hidroksit gibi maddeler bulunuyor. Tıbbi bir şampuan olan Sebirox'un 4 hafta uygulanması öneriliyor.

SEBİROX ŞAMPUAN HER GÜN KULLANILIR MI?

Siz de Sebirox şampuan kullanımı hakkında detayları merak ediyorsanız, öncelikle bu ürünün günlük kullanım için uygun olmadığını bilmelisiniz. Bu şampuan saç derisindeki sorunları tedavi etmede ilaç niteliği taşıdığından günlük kullanım için uygun değil. Haftada 2-3 kez saç derinize masaj yaparak uygulamanız yeterli oluyor. Böylelikle yaklaşık bir ay içerisinde saç derisi şikayetlerinizin yavaş yavaş ortadan kalktığını gözlemleyebilirsiniz.

Kullanım süresini de dermatoloğunuza danışarak belirleyebilirsiniz. Genellikle 1 ay boyunca haftada 2-3 kez kullanmak yeterli oluyor. 

SEBİROX NE KADAR KULLANILMALI?

Dermatoloğunuzun önerdiği şekilde Sebirox’u saçlı deriye masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Uygulama öncesinde saç derinizin nemli olması gerekiyor. Kullanmanız gereken Sebirox şampuan miktarı köpük oluşumunu sağlayacak kadar olmalı. Avuç içi kadar şampuan, saçlarınızın köpürmesi için yeterli olabilir.

Saç derinize uyguladığınız şampuanı 3-4 dakika beklettikten sonra iyice durulamalısıınız. Bu işlemi birden fazla tekrarlamanıza gerek yok. Düzenli kullanımda saç derinizdeki problemlerin sona erdiğini göreceksiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...