05 Ağustos 2021, Perşembe 00:41

Saç İçin Mavi Serum, Mavi Su Kullanan Kişilerin Yorumları

Saç İçin Mavi Serum, Mavi Su Kullanan Kişilerin Yorumları

Mavi Su Kullananlar Olumlu Ve Olumsuz Yorumları Önerileri

Mavi su yani mavi serum bir saç bakım ürünüdür. Saçları güçlendirme, yeni saç çıkarma, saç dökülmesini durdurma gibi çeşitli özellikleri vardır. Saçları için mavi su kullanan kişilerin deneyimleri şöyledir;

Mavi Su, Mavi Serum Kullananların Yorumları

 1. Dün 3 şişe mavi serum bitti. Kullanım talimatlarına uyarak dermaroller ile beraber 90 gün boyunca her gün 2 kere uyguluyordum. Peki faydası oldu mu? Hayır, saçlarım hâlâ aynı. Saç diplerimde ufak ufak tüyler çıkmaya başladı fakat kesinlikle saçlarımı gürleştirmedi, koyulaştırmadı. Sadece ayva tüyü diyorlar ya hani, işte öyle minik minik tüyler çıktı. Zaten çevremden de kimse "Saçların koyulaşmış, gürleşmiş." gibi şeyler söylemedi. Yani anlayacağınız boşuna kullanmışım. Fakat yan etkisini de görmedim.
 2. Birkaç arkadaşım da mavi su kullanıyordu ve çok işe yaradığına şahit olmuştum, çünkü onların saçlarındaki değişim hemen fark ediliyordu. Ben de kullanmak istiyorum ancak Sağlık Bakanlığı'ndan onay almamış ve içeriğinde ne var bilmiyorum, kararsızım.
 3. Saçlarım çok zayıf ve solgun görünüyordu, güçlenmesi ve canlanması için mavi su kullandım. Bu ürün gerçekten de başarılı. Saçlarımı gürleştirdi ve canlılık kattı. Fakat kullanmayı bıraktığımda saçlarım tekrar eski haline döndü ve daha fazla dökülmeye başladı.
 4. 1 hafta mavi su kullandım ve saç derisi soyulmaya başladı ve cildimi yıprattı. Bunun üzerine kullanmayı bıraktım. Saç derimdeki şikayetler 10 gün kadar devam etti, ondan sonra iyileşti.
 5. Saçlarımı 2 numaraya kestirip bu ürünü kullanmaya başladım. İlk zamanlarda dökülme oluyordu. Kullanmaya devam ettikçe dökülmelerim azaldı. İyi geldi diyebilirim.
 6. Mavi su fiyatı her yerde aynı değil. Benim eczanede çalışan bir arkadaşım var, bu ürünü yurt dışından sipariş verdi, 3 aydır kullanıyor. Bizzat görmeseydim inanmazdım ama hakikaten saçlarının çıkmaya başladığını gördüm. Kullandığı serumun bir tüpü 1500 TL fiyatından alınabiliyor. 1 tüp 1 ay yetiyor.
 7. Mavi suyu 3 ay boyunca kullandım, cinsel problemlere sebep oldu. Doktora gittim ve mavi su kullanmamdan kaynaklandığını söyledi. 1 aydır ilaçlarımı düzenli olarak alıyorum. Biraz geçti gibi ama henüz tam olarak iyi sayılmam, bu benim psikolojimi olumsuz etkiledi ve daha toparlanamadım. Bir de itiraf etmeliyim ki mavi suyu eczaneden değil merdiven altı diye tabir edilen bir yerden almıştım. Ancak bazı arkadaşlarım eczaneden alıp kullanmışlar ve bu tarz bir sorun yaşamamışlar. Fakat benim aldığım yerden alan tanıdıklarım ise benimle aynı sorundan muzdaripti. Hepsi yol yakınken dönüp kullanmayı bıraktı. Oysa ben 3 ay kullanarak hayatımın hatasını yaptım. Saç çıkaran bir etkisi olmadı. Ufak ufak sarı tüyler çıkardı, hepsi bu. Eczacı bir tanıdığım var, aldığım mavi suyu tahlil etmesi için ona götürdüm. Kimya laboratuvarında tahlil ettirmiş, 1 hafta sonra sonuçlar çıkınca beni arayıp bu üründe Proscar isimli bir ilacın toz hali olduğunu söyledi. Bir de Minoxil spreylere eklenen bir toz kullanılmış.
 8. Üroloğum çok haklıymış, demek ki iktidarsızlık yaşamamın nedeni buymuş. Siz siz olun, eczane dışında hiçbir yerden mavi su almayın.
 9. Mavi suyu 5 ay düzenli olarak kullanmıştım. Saç çıkarıyor ama siyah tüy şeklinde, zayıf, ince saçlar çıkarıyor. Bıraktıktan sonra da çabucak dökülüyor. Ayrıca bu ürünü kullanmaya başladığımdan beri erkeklik organımı hissedemiyordum. Bırakınca normale döndüm. Sağlığınızı düşünüyorsanız uzak durun.
 10. 20 yaşından bu yana saç dökülmesi problemiyle mücadele ediyorum. 28 yaşıma geldim ve bir çözüm bulmuş değilim. Onlarca şampuan, serum ve ilaç denedim, mavi su da kullandım. Hiçbiri kalıcı etki göstermiyor. Fayda sağladığını zannediyorsunuz ancak daha da beter ediyor, farkında değilsiniz. Hormonların dengesini bozduğu için bir süre sonra vücudunuzun her yerinde kıllanmaya ve göğüslerinizde aşırı büyümeye sebep olur. İktidarsızlık yapar ve cinsel yaşamınızı mahveder. Ben bunların hepsini yaşadım. Sorunun kesin çözümünü saç ektirmekte buldum. 2 sene önce yaptırdım ve çok rahatım. Keşke saç çıkarmak için bir dünya kimyasal ürün kullanmak yerine direkt bu yöntemi tercih etseymişim. Vücudum da allak bullak olmazdı. Ben bu yollardan geçtim, sizi de uyarıyorum. Yok "Amcamın oğlu kullandı, kısa zamanda saçları çıktı.", yok "Bizim arkadaş denedi, süper etki ediyor." gibi laflar gözünüzü boyamasın. Çevrenizde kullanıp fayda gören varsa da bu sizi gaza getirmesin.
 11. Birkaç yıl geçtikten sonra pişman olmaya başlarlar, merak etmeyin.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT