Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saç köklerini coşturuyor, dökülmeyi durduruyor! İlk kullanımda bile işe yarıyor

Mavikadin>Güzellik>Saç köklerini coşturuyor, dökülmeyi durduruyor! İlk kullanımda bile işe yarıyor

Saç sağlığı için önemli bir yere sahip olan Dabur Amla yağı, yıpranan ve dökülen saçlar için bire bir. İlk kullanımda bile işe yaradığı söylenen bu yağın faydaları ve nasıl kullanıldığı merak ediliyor.

Saçlara amla yağı ile bakım yaparak ısı aletine maruz kalan yıpranmış, işlem görmüş ve yanmış saçları onarmak mümkün.
Saçlara amla yağı ile bakım yaparak ısı aletine maruz kalan yıpranmış, işlem görmüş ve yanmış saçları onarmak mümkün.

Dabur amla saç bakım yağı bitkisel formülü sayesinde saç derisini güçlendirir ve zarar vermeden saç bakımı yapar. Hint ve Arap kadınlarının bakımlı saçlarının sırrının amla yağı olduğu biliniyor. İlk kullanımda bile etki gösteren amla yağı saçlara dolgunluk katar ve yumuşacık yapar. Saç dökülmesini bıçak gibi kestiği ve saç uzatma hızını iki katına çıkarttığı söyleniyor. Peki, dabur amla saç bakım yağı nasıl kullanılır, faydaları neler? İşte, amla yağına dair merak edilen detaylar:

DABUR SAÇ BAKIM YAĞI FAYDALARI NEDİR?

A, C vitamini, protein ve antioksidanlar bakımından zengin olan Dabur Amla saç bakım yağı bu sayede saç dersini besler ve kan akışını hızlandırır. Böylece saçların çabuk uzamasını sağlar, saça hacim ve dolgunluk kazandırır.

Saçbakımgüzellik.com sitesinde yer alan bir içerikte amla yağının saça faydalarına yer verilmiş. Amla yağının saça faydaları şöyle:

NEMLENDİRİR

Amla saç bakım yağı nemlendirici özelliği sayesinde saç telleri ve saç derisinin ihtiyacı olan nemi karşılar. Saçları nemlendirerek kırılmaların ve dökülmelerin önüne geçer. Ayrıca saçın kurumasını ve elektriklenmesini önler.

KEPEĞİ ÖNLER

Antibakyeriyel yapısı sayesinde kepek oluşumunu önler ve saç derisindeki kaşıntınyı gidermesine yardımcı olur.

Saç köklerini coşturuyor, dökülmeyi durduruyor! İlk kullanımda bile işe yarıyor

SAÇLARI GÜÇLENDİRİR

Amla yağı saça parlaklık katan ve nemi destekleyen bitkisel besinler, vitaminler ve mineraller açısından zengin. Bu sayede saç tellerini güçlendirerek kolay kopan saçların önüne geçer. Ayrıca canlanmasını ve ışıl ışıl parlamasını sağlar.

SAÇ DERİSİNİ KORUR

İçerdiği C,E vitaminleri ve antioksidanlar sayesinde saç derisin sağlığını korur. Saç derisi; saç tellerini aşırı ısı, toz, kirlilik gibi dış etkenlere karşı koruyan katmandır.

DÖKÜLMEYİ ÖNLER

Amla yağı bitkisel özü sayesinde dökülmeye başlayan saçların dökülmesini durdurur. Saç güçlendirme özelliği sayesinde saç tellerinin kırılmasını ve saç dökülmesini önlemeye yardımcı olur.

SAÇLARI ONARIR

Saçlara amla yağı ile bakım yapmak; ısı aletine maruz kalan yıpranmış, işlem görmüş ve yanmış saçları onarır. Daha sağlıklı saçlara kavuşmayı sağlar.

Saç köklerini coşturuyor, dökülmeyi durduruyor! İlk kullanımda bile işe yarıyor

YUMUŞACIK YAPAR

Saçlara müthiş bir yumuşaklık kazandıran amla yağı, saçları parlatır. Kıvırcık yapılı saçların, elektriğini alır ve nemlendirerek buklelerin daha güzel görünmesini sağlar.

SAÇ UZAMASINI DESTEKLER

Saçlara hacim katan amla yağı, düzenli kullanıldığında saçların uzamasını destekler. Amla yağının kullananlar ilk kullanımda bile etkili olduğunu ifade ediyor.

DABUR AMLA SAÇ BAKIM YAĞI NASIL KULLANILIR?

Amla yağı genellikle topikal kullanıma uyum sağlar. Bir miktar amla yağı avuç içine dökülür ve saç diplerine nazik hareketlerle masaj yapılır. Bu sayede kan dolaşımını hızlandırarak amla yağının etkilerini hızlandırabilirsiniz. Ardından saç uçlarına uygulanır 30-40 dakika saçta bekletilir. Ardından bol suyla yıkanılır. Dilerseniz saçınızı stres filmle sarıp 1 gece boyunca saçlarınıza bekletip sabah yıkayabilirsiniz.

Öneri: Amla yağını temiz saçlara uygularsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Amla yağını saçınıza doğrudan uygulamak dışında; saça fayda sağlayan doğal ürünlerle karıştırarak saç maskesi hazırlayabilirsiniz. Saça faydalarıyla bilinen hindistancevizi, argan, badem, aloe vera, avokado gibi yağları da kullanarak saçlarınıza derinlemesine bir bakım yapabilirsiniz.

Dabur Amla saç bakım yağının her gün düzenli kullanılması gerekiyor. Düzenli kullanıldığında saçların uzamasını ve dolgunlaşmasını sağlar. İlk kullanımdan sonra saçlarınızın yumuşadığını ve daha sağlıklı göründüğünü şahit olabilirsiniz.

BU VİDEO DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR..

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...