Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Onlarla sakın yarışmayın kaybedersiniz! En zeki 6 burç

Mavi Kadın>Burç yorumları>Onlarla sakın yarışmayın kaybedersiniz! En zeki 6 burç

Her burç karakteristik özelliklerinin yanı sıra zeka profili ile de birbirinden ayrılır. Astrolojik etkileşimler bazı burçları diğerlerinden daha öne çıkaran belirgin zeka özellikleriyle birleştirir. Zeka, yalnızca tek bir boyuta indirgenemez; duygusal zeka, sosyal çözümleme yeteneği ve analitik düşünce gibi farklı alanlarda parlayan burçlar vardır. Peki, bu farklı zeka alanlarındaki öne çıkan burçlar hangileridir? Duygusal zekasından sosyal uyum yeteneğine kadar geniş bir yelpazede zeka özellikleri taşıyan burçları keşfedin. En zeki 6 burcu, Mavi Kadın editörü inceledi.

Albert Einstein tüm zamanların en zeki bilim insanları arasında gösterilir. Einstein, en çok görelilik teorisini geliştirmesiyle tanınır. IQ seviyesi 160'tır ve Kova burcudur.
Albert Einstein tüm zamanların en zeki bilim insanları arasında gösterilir. Einstein, en çok görelilik teorisini geliştirmesiyle tanınır. IQ seviyesi 160'tır ve Kova burcudur.

Astrolojiye göre, her bir burç benzersiz özelliklere sahiptir ve bu özellikler zeka alanında da farklılık gösterir. Zeka, sadece bilişsel yeteneklerle sınırlı değildir; duygusal zeka, sosyal uyum ve analitik düşünme becerilerini de içerir. Peki hangi burçlar, astrolojik haritalarındaki konumları sayesinde diğerlerinden daha yüksek bir zeka potansiyeline sahiptir? Farklı zeka alanlarında öne çıkan burçlarda yolculuk yapmaya ne dersiniz? En zeki burçları Mavi Kadın edgtörü inceledi.

Onlarla sakın yarışmayın kaybedersiniz! En zeki 6 burç

KOVA BURCU

Yenilikçi düşünceleri ve farklı fikirleriyle dikkat çeken Kova burçları Astrolojinin en zeki burcudur. Analitik zekaları onların açık fikirli ve ileri görüşlü olmalarını sağlar. Karşılaştıkları her soruna farklı bir bakış açısı sunarak, o soruna yenilikçi bir çözüm getirir. Haksızlığa karşı tahammül edememeleri onların, toplum için faydalı işler yapmasını sağlar. Aynı zamanda cesurluğu ile bilinen bu burç, düşündüğü fikri uygulama konusunda da oldukça kararlıdır. Bu sebeplerle astrolojinin en zeki burcu ünvanı Kova burçlarınındır.

Kova burcu ünlüleri: Albert Einstein, Yasemin Özilhan, Sedef Avcı, Cansu Tosun, Engin Günaydın,  Elijah Wood, Ophrah Winfrey, Christian Bale ... 

Onlarla sakın yarışmayın kaybedersiniz! En zeki 6 burç

BAŞAK BURCU

Başak burcu akademisyen olmak için bu dünyaya gelmiştir. Çok meraklı, araştırmacı ve keskin bir zekası vardır. Genellikle bu burcun insanları kitap meraklısı olurlar. İş disiplinleri sayesinde çok çalışkan ve kararlı bir yapıya sahiplerdir. Problem gördükleri yerde, hemen çözmeye çalışırlar.

Onlar için üstesinden gelinemeyecek hiçbir engel, çözülemeyecek hiçbir sorun yoktur. Her şeyin arkasındaki nedeni bilmek isterler. Bu sebeple her şeyi araştırırlar. Analiz yeteneği çok yüksek olan Başak burçları, çevresindeki insanların sorunlarını da seve seve çözerler. Oldukça titiz yapıya sahip oluşları onları her konuda mükemmelliyetçi biri yapar. Bu sebeple takıntılı bir şekilde çalışır ve işlerini bitene kadar asla durmazlar. 

Başak burcu ünlüleri: Uğur Dündar, Merve Boluğur, Beyonce, Keanu Reeves, Michael Jakson, Richard Gere ...

Onlarla sakın yarışmayın kaybedersiniz! En zeki 6 burç

İKİZLER BURCU

Kararsız yapılarıyla ün salsalar da İkizler burcu astrolojinin en zeki burçlarından bir tanesidir. Burçlar arasında en hızlı düşünen burçtur. Her şey hakkında bilgi sahibi olmak ister. Doğuştan meraklı olan bu burç, etrafındaki ufacık bir şeye bile kafasını takıp, onun hakkında bilgi edinmek için her şeyi yapar. İkizler burcunun  gelişmiş bir mizah anlayışı vardır. Mizah anlayışları aslında onların zekalarının bir yansımasıdır.

Zorlu durumlarda ya da çözümsüz konularda pratik zekaları ile ön plana çıkarlar. Bir konuyu en kısa yoldan halletmeyi severler. Fakat çözüm bulamadıkları ya da sıkıldıkları konuları hemen değiştiriverirler. Çünkü onlar için çözümlenecek daha bir ton sorun vardır. Zaman kaybını sevmezler. 

İkizler burcu ünlüleri: Kerem Bürsin, Sıla, Acun Ilıcalı, Fahriye Evcen Gülşen, Kenan Doğulu, Nehir Erdoğan, Kenan İmirzalıoğlu...

Onlarla sakın yarışmayın kaybedersiniz! En zeki 6 burç

AKREP BURCU

En sezgici burç olan Akrepler, tabi ki en zeki burçlar arasında yerini alıyor. Akrep burçları, etrafında olup biten her şeyi fark eder, inceler ve en ince ayrıntısına kadar tahlil eder. Zorluklarla başa çıkma konusunda doktora bitirmiş gibidirler. Bir sorunu çözene kadar asla dinlenmezler. Kararlılık ve sezgi yetenekleri onların dışarıdan dünyanın en yoğun insanı gibi gözükmelerine sebep olur. Çünkü Akrepler, sürekli olarak bir şeyleri düşünüp, bir şeyler üzerinde çıkarım yaparlar. Bu sebeple sosyal ilişkilerinde sorun yaşasalar da, iş hayatlarında çok iyi bir araştırmacı olurlar. 

Akrep burcu ünlüleri: Kıvanç Tatlıtuğ, Nur Fettahoğlu, Selma Ergenç, Berrak Tüzünataç, Gökçe Bahadır, Şevval Sam, Emel Sayın, Arzum Onan...

Onlarla sakın yarışmayın kaybedersiniz! En zeki 6 burç

YAY BURCU

Her şeyin arkasındaki gerçeği öğrenmek isteyen Yay burçları, en zeki burçlardan biri olmalarının yanı sıra en meraklı burçlardan da biridir. Maceracı bir yapıya sahip olsalar da öğrenmeyi çok severler. Onlar için her yeni bilgi, hayatlarına kattıkları yeni bir değerdir. Hatta bir çok kez, yeni şeyler öğrenmek için seyahat ederler.

Önyargısız oluşları onların yeni fikirlere açık olmasını sağlar. Bu şekilde yeni deneyimlere, maceralara ve bilgiye her zaman açıktır. Onları konuşulmayan bir dili öğrenirken görebilirsiniz. Ya da gönüllü araştırma gruplarına katılmış olarak bulabilirsiniz. Her yenilik yeni bir bilgi, her bilgi ise yeni bir seyahat sebebidir. 

Yay burcu ünlüleri: Azra Akın, Sertap Erener, Tülin Şahin, Zeki Müren, Gülşen Bubikoğlu, Hülya Koçyiğit, Fatma Girik...

Onlarla sakın yarışmayın kaybedersiniz! En zeki 6 burç

BALIK BURCU

Balık burçları, derin sezgileri ve hayalperestlikleri ile içgörüsü yüksek bir burçtur. Dışardan bakıldığında karamsar, duygusal gibi gözüken bu burç, hem öğrenmeyi hem de öğretmeyi çok sever. Genellikle zekalarını başkalarının hayatlarını iyileştirmek ya da başkalarının sorunlarını çözmek için kullanırlar. Onları hayal dünyalarından bir çıkarırsanız, gerçek hayatta neler yapabileceklerine çok şaşıracaksınzı.

Balık burcu ünlüleri: Hande Subaşı, Beren Saat, Gülse Birsel, Necati Şaşmaz, Hayko Çepkin, Murat Boz...

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...