Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Taş, Kağıt, Makas'ın Fecir'i Burak Yörük kimdir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?

Mavi Kadın>Biyografi>Taş, Kağıt, Makas'ın Fecir'i Burak Yörük kimdir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?

4N1K’nın Barış’ı Burak Yörük; Taş, Kâğıt, Makas dizisi Fecir rolüyle de başarısını devam ettiriyor. Oyunculuğa 6 yaşında başlayan Burak Yörük kimdir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır? Burak Yörük hakkındaki tüm bilinmeyenleri Mavi Kadın editörü derledi.

Taş, Kağıt, Makas'ın Fecir'i Burak Yörük kimdir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?
  • BURAK YÖRÜK KİMDİR? YAŞI, BOYU, KİLOSU KAÇTIR?
  • BURAK YÖRÜK AİLE HAYATI
  • BURAK YÖRÜK SOSYAL MEDYA HESAPLARI
  • BURAK YÖRÜK HOBİLERİ
  • BURAK YÖRÜK DİZİ VE FİLMLERİ
  • BURAK YÖRÜK RÖPORTAJLARI

4N1K’nın Barış’ı olarak tanınan Burak Yörük, 6 yaşında başladığı oyunculuk kariyerini başarıyla sürdürmekte. Bir ara profesyonel olarak basketbol oynayan Burak Yörük, oyuncu olmasaydı Basketbolcu olacağını söylüyor. Oyunculuk sektöründe sarışın olmanın dezavantajlarını yaşadığını belirten oyuncunun hayali ABD’de eğitim alarak orada oyunculuğunu sürdürmek.

Adı: Burak Erman Yörük

Doğum Tarihi: 26 Mayıs 1995

Doğum Yeri: İstanbul

Mesleği: Oyuncu

Boyu: 192 cm

Kilosu: 80 kg

Burcu: İkizler

Göz Rengi: Ela

Saç Rengi: Sarı

Medeni Durumu: Bekâr

Instagram Hesabı: @burakyoruks

BURAK YÖRÜK KİMDİR? YAŞI, BOYU, KİLOSU KAÇTIR?

Burak Yörük 26 Mayıs 1995’te İstanbul’da dünyaya geldi. İkizler burcu olan oyuncu 192 cm boyunda, 80 kg ağırlığındadır. Oyunculuk yapmaya 6 yaşında çocuk oyuncu olarak Sır Kapısı/Sırlar Dünyası adlı dizide oynayarak başladı. Beykent Üniversitesi Tiyatro bölümünü bitiren oyuncu 2017 yılında 4N1K dizisindeki Barış rolüyle dikkatleri çekti. Burak Yörük 2024 yılında başladığı Taş Kağıt Makas dizisindeki Fecir rolüyle de kendinden söz ettiriyor.

Taş, Kağıt, Makas'ın Fecir'i Burak Yörük kimdir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?

BURAK YÖRÜK AİLE HAYATI

Burak Yörük’ün anne ve babası medya sektöründe çalışıyor. Anne ve babası hakkında bilgi paylaşmayan oyuncu bekar ve İstanbul’da yaşıyor.

BURAK YÖRÜK SOSYAL MEDYA HESABI

Burak Yörük sosyal medyayı hayatının bir parçası olarak görüyor. Instagram hesabı @burakyoruks olan oyuncu hesabında kendisinin ve kız arkadaşının fotoğraflarını, yer aldığı projelerin tanıtımlarını paylaşıyor.

BURAK YÖRÜK HOBİLERİ

Burak Yörük doğada zaman geçirmeyi çok seviyor. At biniyor, motor kullanıyor, dalga sörfü, kitesurf yapıyor. Düzenli spor yapan oyuncu basketbol oynamayı çok seviyor. Bir ara Fenerbahçe Spor Kulübü’nde oynayıp bırakan Burak Yörük, oyuncu olmasaydı basketbolcu olacağını söylüyor.

 Taş, Kağıt, Makas'ın Fecir'i Burak Yörük kimdir? Yaşı, boyu, kilosu kaçtır?

BURAK YÖRÜK DİZİ VE FİLMLERİ

Burak Yörük 2022 yılında 61. Altın Kelebek Ödülleri’nde Seversin dizisindeki rolüyle En İyi Romantik Komedi Erkek Oyuncu seçildi. Oyunculuk kariyerinde sağlam adımlarla ilerleyen oyuncu 2024 yılında başladığı Taş Kağıt Makas dizisine devam ediyor.

2002 Sır Kapısı/Sırlar Dünyası – konuk oyuncu

2004 Biz Boşanıyoruz – Cancan

2005 Perde – Sokaktaki çocuk

2005 Şeytan – Rüyadaki çocuk

2007 Dede Korkut Hikayeleri-Salur Kazan – Salur Kazan (başrol)

2013 20 Dakika – Tayfur

2013-2014 Ben Onu Çok Sevdim – Aydın

2015 Hayat Yolunda – Recep

2017 Dayan Yüreğim – Erdem

2017 4N1K – Barış (başrol)

2018 4N1K 2 – Barış (başrol)

2018 4N1K İlk Aşk – Barış (başrol)

2019 4N1K Yeni Başlangıçlar – Barış (başrol)

2020-2021 Baraj – Tarık (başrol)

2021-2022 Aşk Mantık İntikam – Çınar (başrol)

2022 Seversin – Tolga (başrol)

2024 Taş Kağıt Makas – Fecir (başrol)

BURAK YÖRÜK RÖPORTAJLARI

Burak Yörük Televizyon Gazetesi’ne verdiği röportajda oyunculukta sarışın olmanın dezavantajını yaşadığını ve kısıtlı roller geldiğini belirtiyor. Genç oyuncu sözlerine şu şekilde devam ediyor: “Bu coğrafyada esmer erkekler daha çok prim yapıyor. Açık konuşmak gerekirse insanlardan ‘Çok yakışıklısın’dan ziyade ‘Çok iyi oyuncusun’ cümlesini duymak beni daha çok mutlu eder. Justin Bieber’a benzetiliyorum!” 

Verdiği röportajda çok duygusal olduğundan bahseden oyuncu gerçek arkadaşlığa çok değer verdiğini şu sözlerle belirtiyor: “İçinde bulunduğumuz sektörden dolayı uzun süren sağlam ilişkiler kurmak zorlaşıyor. Anlattığın şeyi dinlemeyecek veya senin dinlemek istemeyeceğin insanlar olabiliyor çevrende. Bu yüzden beni dinleyen ve özellikle de benim dinlemek istediğim insanlarla iletişim kurmak beni çok heyecanlandırıyor.”

Burak Yörük aynı röportajda 6 yaşında oyunculuğa başlamasının medya sektöründe çalışan babası sayesinde olduğundan bahsediyor. 14 yaşında oyunculuk eğitimi almaya başlayan oyuncu üniversite eğitiminde de oyunculuğu seçiyor ve oyunculuğun kendisi için vazgeçilmez olduğunu şu sözlerle belirtiyor: “Oyunculuk dışında farklı bir meslek seçmek zorunda kalsaydım eğer, kesinlikle basketbolcu olurdum. Zaten bir dönem Fenerbahçe Spor Kulübü’nde oynadım ama sonra bıraktım. Oyuncu olmasaydım hayatıma sporcu olarak devam etmek isterdim.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Işıl Bulur
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
Melisa tan07 Mart 2024 - 22:02
Güzel bir dizi
Sonraki Haber Yükleniyor...