2022-11-24 14:59:27 | Son Güncelleme : 2022-11-24 15:35:15

Teşkilat dizisinin yapımcısı Burak Sağyaşar'dan Sipahi dizisine gönderme

Yapımcı Burak Sağyaşar, başarılı bir izleyici kitlesi yakalayan 'Teşkilat' dizisinin taklit edildiği gerekçesiyle bir paylaşım yaptı ancak mesaj yerine ulaşınca gönderimi hemen sildi.

Teşkilat dizisinin yapımcısı Burak Sağyaşar'dan Sipahi dizisine gönderme

Milli İstihbarat Teşkilatı'nda yaşananları konu alan TRT 1 kanalının iddialı yapımlarından Teşkilat dizisini anımsatan bir dizi olan Sipahi dizisi ekranlara gelmeye hazırlanıyor. Okuma provaları yapılan dizinin afişi yayınlandı. Teşkilat dizisinin yapımcısı aynı zamanda oyuncu Hatice Şendil'in eşi olan Burak Sağyaşar, sosyal medya hesabından yaptığı ''Taklit nedir, nasıl yapılır?'' yazılı paylaşımıyla gündem oldu.

Tims&B şirketinin yapım ortağı olan Burak Sağyaşar, sabah saatlerinde yaptığı sosyal medya paylaşımıyla gündeme oturdu. 3 sezondur devam eden ve başarılı bir ivme kazanan Teşkilat dizisinin yapımcısı Sağyaşar'ın, CNP Film'in yaptığı ve ilk fragmanı yayınlanan Sipahi dizisine gönderme yaptığı iddia edildi.

Kaan Yıldırım ve Özge Gürel'in başrollerini oynayacağı Sipahi dizisinin, yeni sezonda Murat Yıldırım ile anlaşan ve Deniz Baysal'ın da başrolü oynadığı teşkilat dizisiyle benzemesi sosyal medya kullanıcıların da dikkatinden kaçmadı.

TEŞKİLAT DİZİSİ 

Milli İstihbarat Teşkilatı'nda çalışan özel bir ekibin iş hayatı ile birlikte özel hayatını da konu edinen aksiyon, istihbarat ve dram türündeki Türk televizyon dizisidir.

SİPAHİ DİZİSİ

Sipahi dizisinde  Korkut Ali Türkoğlu’nun etkileyici hikayesi anlatılacak. Korkut Ali Türkoğlu İstihbarat teşkilatının son yıllarda yetiştirdiği en yetenekli saha adamıdır.

BURAK SAĞYAŞAR KİMDİR?

Burak Sağyaşar 29 Ekim 1987 yılında Adana'da doğdu. Türk yapımcı ve eski oyuncu.

Lyceé de Piyer Loti'den mezun olduktan sonra Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümüne giren Sağyaşar, eğitimini hâlen Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde sürdürmektedir. Oyunculuk hayatına annesi Nilgün Sağyaşar'ın yapımcısı olduğu Yemin dizisi ile başlamıştır. En iyi bilinen rolü Küçük Kadınlar dizisinde "Utku Deviren" rolüdür.

HAYATI

Kariyeri Öncesi

Burak Sağyaşar, 29 Ekim 1987'de ailenin tek çocuğu olarak Adana'da dünyaya geldi. Ankara’da büyüdü ve bir yandan lise eğitimini Lycée Charles De Gaulle'de görürken, bir yandan da amatör tiyatro ve müzik çalışmalarına devam etti.

Lise yılları boyunca tiyatroyla ilgilendi ve en ciddi tiyatro deneyimini ekip olarak Kanada'da 800 kişilik bir salonda sahne alarak edindi. Yaptığı çalışmalar sonucunda Liselerarası En İyi Erkek Oyuncu Ödülü'nü kazandı.

Bir amatör alternatif rock grubu olan Roulette, perküsyon aletlerinin çoğunu çalabilen Burak Sağyaşar'ın bir dönem bateristliğini yaptığı gruptu. Lise son sınıfa geçtiğindeyse ailesiyle beraber İstanbul'a taşındı ve lise eğitimini Lycée Français Pierre Loti'de tamamladı.

İngilizce, Fransızca ve İspanyolca olmak üzere üç dil bilen Burak Sağyaşar, eğitimini hâlen Galatasaray Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde sürdürmektedir. 31 Mayıs 2015 tarihinde oyuncu Hatice Şendil ile evlendi. Can isminde bir oğlu vardır.

Mavi Kadın