Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

TikTok’ta gözde trendin adı ‘Douyin makyajı’ Tıpkı yeni ağlamış sevimli kız çocuğu gibi görünüyor!

Mavikadin>Güzellik>TikTok’ta gözde trendin adı ‘Douyin makyajı’ Tıpkı yeni ağlamış sevimli kız çocuğu gibi görünüyor!

Douyin makyaj trendi sosyal medyada rüzgâr estirmeye devam ediyor. Asya’dan bize uzanan Douyin makyajı yüze sevimli ve masum görünüm vermesiyle genç kızlar arasında oldukça popüler.

TikTok’ta gözde trendin adı ‘Douyin makyajı’ Tıpkı yeni ağlamış sevimli kız çocuğu gibi görünüyor!

Douyin makyajı, gözlere ışıltı veren gölgeler, pembeye boyanmış yanaklar ve dağınık görünen dudaklarla yüze bebeksi görünüm kazandıran bir makyaj stili. Diğer adlarıyla ağlamaklı makyaj trendi ya da anime makyaj trendi olarak biliniyor. Peki Douyin makyajı nedir? Nasıl yapılır?

DOUYİN MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Japonca’da sevimli makyajı olarak tanımlanan Douyin makyajı, Tiktok ve Instagram'da trend olmuş durumda. Hem ağlamaklı hem utangaç görünüme sahip olmanızı sağlayan Douyin makyajı için gerekli malzemeleri sıralayalım:

Douyin makyajı için gerekli malzemeler:

 • Yüksek kapatıcı etkili ve mat bitişli fondöten
 • Pembe tonlu likit allık
 • Doğal görünüm veren kaş kalemi ve kaş fırçası
 • Pembe/somon ışıltılı far
 • Siyah eyeliner
 • Dolgunlaştırıcı maskara
 • Pembe mat ruj

Pespembe yanaklar, yuvarlak gözler ve parıl parıl parlayan makyajın püf noktası ise adımları sırasıyla takip etmek. Doyuin makyajı yaparken izlenecek adımlar şöyle:

 • Douyin makyajında cam parıldayan görünüm elde edebilmek adına öncelikle yüzünüzü ve dudaklarınızı nemlendirin. Ardından kapatıcınızı uygulayın.
 • Pembe likit allığınızı yanaklarınıza sürün.
 • Geldik douyin makyajında önemli olan adıma. Elmacık kemiklerinize gümüş tonlarında aydınlatıcı uygulayın.
 • Göz kapaklarınıza parıltılı bir göz kalemi sürün ve aşırı abartı durmayacak şekilde gümüş parıltı ekleyin.
 • Kirpiklerinize hacim ve dolgunluk vermek için size uygun bir maskara sürün.
 • Son olarak dudaklarınıza asla koyu renk ruj sürmeyin. Dudakların ortasına pembe tonlarında bir ruj sürün. Daha dolgun ve masum bir görünüm için şeffaf bir dudak parlatıcısı ile makyajınızı tamamlayın.

TikTok’ta gözde trendin adı ‘Douyin makyajı’ Tıpkı yeni ağlamış sevimli kız çocuğu gibi görünüyor!

DOUYİN MAKYAJININ PÜF NOKTALARI

Doğu Asya tekniklerinin kullanıldığı douyin makyaj trendinde gözlerinizde mutlaka ışıltılı renkler kullanın. Pembe başta olmak üzere lila ya da somon turuncusu tercih edebilirsin.

Gözleriniz anime karakterlerine benzetmek için gözleri büyük gösteren teknikleri deneyin. Douyin makyajında kedi gözü görünümü yerine yuvarlak göz hattı ön plana çıkıyor.

Maskara sürerken kirpiklerinizi mutlaka ayırın. Tıpkı anime karakterleri gibi…

Daha genç ve masum durmak için kapatıcılığı yüksek, ipeksi görünüm sağlayan mat bitişli fondöten ve sabitleyici pudra kullanın.

Dudaklar için pembemsi ve kırmızımsı tonlarda ruj tercih edin.

Douyin makyajı ağlamış görünümüyle ön plana çıkıyor. Allığını göz altlarına da uygulayabilirsin. Ardından çeneye, buruna ve şakakların yanlarına doğru V şeklinde allık uygulayın. Islak ve canlı görünümüne ulaşmak için likit pembe allık kullanın.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nefise Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...