Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

TikTok'un yeni trend alarmı! Ofis Siren stili nasıl uygulanır?

Mavi Kadın>Moda>TikTok'un yeni trend alarmı! Ofis Siren stili nasıl uygulanır?

TikTok'taki moda akımlarına bir yenisi daha eklendi. Ofis çalışanlarının kıyafetlerini daha cesur ve iddialı hale getiren Ofis Siren akımı hızla yayılıyor. İş hayatındaki kombinlerini merkeze alan akım, çalışan kadınların daha çekici giyinmesini amaçlıyor. İşte Ofis Siren stiline dair merak edilen her şey…

TikTok'un yeni trend alarmı! Ofis Siren stili nasıl uygulanır?

Ofis Siren akımı, sosyal medya platformu TikTok'un dünyaya yaydığı yeni bir tarz akımı. Ofiste çalışan kadınların daha şık ve iddialı giyinmelerini amaçlıyor. 'Şeytan Marka Giyer' filminden esinlenen bu akım, iş hayatındaki kadınların gardroplarını baştan aşağıya değiştireceğe benziyor. 

OFİS SİREN STİLİ NEDİR?

Ofis Siren stili, iş yerindeki giyim standartlarını yükselterek, kadınların daha güzel ve cesur kıyafetler giymelerini amaçlayan bir trend. Bu trendle beraber kadınların iş hayatında renksiz ya da soluk bir görünüm sergilemelerine karşı çıkılıyor. Örneğin kadınların çalışırken daha şık olmaları için hem rahat hem de şık bir görünüm sağlayan eşyalar tercih ediliyor. Vintage çantalar,  kısa topuklu kitten ayakkabılar ve kalem eteklerden bunlardan bazıları…

OFİS SİREN STİLİNİNDE KULLANILAN PARÇALAR

Ofis Siren trendi kadınların iş yerlerinde şık olması için farklı ve bir o kadar da eski yöntemlerden yararlanıyor. Mesela bu trendde vintage parçaların yeri çok büyük. Basit fakat şık parçalar her zaman tercih ediliyor. İşte Ofis Siren stilinde olmazsa olmaz parçalar: 

TikTok'un yeni trend alarmı! Ofis Siren stili nasıl uygulanır?

BAYONETTA GÖZLÜKLER

Bayonetta gözlükleri, normalden büyük, keskin kenarlı ve dikdörtgen yapılı gözlüklere verilen addır. Bu gözlüklerle yapılan kombine hem entelektüel hem de şık bir hava katılmak isteniyor. İnce, şeffaf ve renki çerçeveli bayonetta gözlükleri de bu trendde kullanılıyor. Yuvarlak ya da küçük dikdörtgen gözlükler, bu stilde hoş karşılanmıyor. 

TikTok'un yeni trend alarmı! Ofis Siren stili nasıl uygulanır?

VİNTAGE ÇANTALAR

Ofis Siren trendinin diğer bir olmazsa olmaz parçası; vintage çantalardır. Bazen kombinin tamamlayıcısı, bazense kombinin ana parçası olan bu çantalar genellikle omuz çantaları olarak kullanılıyor. Vintage çantalar, malzemesi, yapısı ve şekli bakımından en zarif , en şık çantalardandır. Bu nedenle ofiste kullanmaya uygun değil gibi gözükürler. Ofis Siren trendi de tam bu noktada, dışarıda kullanabileceğimiz kıyafetleri, ofis ortamına uyarlamaya çalışır.

TikTok'un yeni trend alarmı! Ofis Siren stili nasıl uygulanır?

KİTTEN TOPUKLU AYAKKABILAR

Kitten topuklu ayakkabılar, ince ve kısa topuklu ayakkabılardır. Genellikle çok rahat oluşları sebebiyle kullanılırlar. Bu nedenle özellikle iş hayatında düz taban ayakkabı  kullanan kadınlara bir alternatif olarak sunulur. Hem kumaş pantalonların hem de midi eteklerin altında zarif bir duruş sergilerler. 

TikTok'un yeni trend alarmı! Ofis Siren stili nasıl uygulanır?

SLİNGBACK AYAKKABILAR

Slingback ayakkabılar kitten topuklu ayakkabılardan biraz daha topukludur. Bunun yanında bilekleri saran kemerlerle şık bir görüntü sunuyor. Topuk kısmı açıkta duran bu ayakkabılar genellikle midi etkeler, kalem etekler ya da kısa eteklerin altında kullanılıyor. Dikkat çekmek istemeyen yine de tarzından ödün vermeyen kadınlar için yüksek topuklu ayakkabıların, ofisteki alternatifi olarak karşımıza çıkıyor.

TikTok'un yeni trend alarmı! Ofis Siren stili nasıl uygulanır?

KALEM ETEKLER

Kalem etekler geçmişten günümüze ofis hayatında çalışanların kurtarıcı parçalarından biri olmuştur. Ofis Siren trendinde de bu değişmiyor ve kalem etekler, iş hayatındaki kadınların yine vazgeçilmez bir giysisi oluyor. Vücudu saran etekler, giyen kişiye hem zarif bir hava katıyor hem de otoriter bir görünüm sunuyor. Kısa üstler, kazaklar ya da basic tişörtlerle kombinleyebileceğiniz bu etekler, kitten ya da slingback ayakkabılarla beraber kullanılıyor. 

TikTok'un yeni trend alarmı! Ofis Siren stili nasıl uygulanır?

GÖSTERİŞLİ TAKI VE AKSESUAR

Ofis Siren trendinde kombinlerde tamamlayıcı olarak takı ve aksesuar kullanmak gerekiyor. Genellikle gri, kahverengi, siyah ve pastel tonların kullanıldığı ofis kıyafetleri, sade fakat şık akseauarlarla büyük bir değişim sağlayabilir. Örneğin yüksek belli bir etek ya da pantolon giydiyseniz, ince bir kemer ve zarif küpelerle kombininizi tamamlayabilirsiniz. Eğer gösterişli bir kolye ya da bileklik takmak istiyorsanız, sadece o takıları takın ve başka bir aksesuar kullanmayın. Eğer ince takılardan hoşlanıyorsanız, çok parçalı fakat ince ve desensiz takılardan yana seçimizini kullanın. 

TikTok'un yeni trend alarmı! Ofis Siren stili nasıl uygulanır?

OFİS SİREN MAKYAJI NASIL YAPILIR?

Ofis Siren makyajı, yokmuş gibi görünen makyajla birçok benzerlik taşır. Bu makyajda amaç doğal ve canlı bir görünüm yakalamaktır. Cilt ilk olarak nemlendirilir, yağlı bir görünüm önüne geçmek için de matlaştırılır. Daha sonrasında yüze canlılık katması için allıklardan yararlanılır. Ofis Siren makyajında gözlerde, kıyafetle uyum yakalayacak şekilde kahverengi, krem ve hafif şeftali tonlar gibi allıklar kullanılır. Dudak makyajında ise biraz daha dikkat çekici bir görünüm tercih edilir ve koyu renk, pastel renk ya da kırmızı renk rujlardan yararlanılır. 

Kaynak : Mavi Kadın, Medium, lofficiel
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...