Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

WhatsApp'ta kadınların başına bela olan soruna çözüm: 'Numara' devri kapanıyor

Mavi Kadın>Tekno kadın>WhatsApp'ta kadınların başına bela olan soruna çözüm: 'Numara' devri kapanıyor

WhatsApp'ta herhangi birisiyle iletişim kurmak için telefon numaranızı paylaşmanız gerekiyor. Fakat bu durum, çevrim içi ortamdaki gizlilik ve güvenliğinden endişe duyan kadınlar için büyük bir sorun teşkil ediyor. Anlık mesajlaşma uygulaması, bu sorunu çözecek bir özellik geliştiriyor.

WhatsApp'ta kadınların başına bela olan soruna çözüm: 'Numara' devri kapanıyor

WhatsApp'ta birisiyle sohbet etmek için telefon numaranızı onunla paylaşmanız gerekiyor. Arkadaşınızın, dostunuzun veya tanıdığınız herhangi bir kişinin numaranızı bilmesi sorun teşkil etmese de, yabancı birisiyle bu bilgiyi paylaşmak istemeyebilirsiniz.

Anlık mesajlaşma uygulaması bu sorunu 'kullanıcı adı' özelliğiyle çözecek. Artık WhatsApp'ta birisiyle sohbet başlatmak için telefon numaranızı paylaşmanıza gerek kalmayacak. Hesabınız için belirlediğiniz özel bir username (kullanıcı adı) ile direkt olarak konuşma yapabileceksiniz.

WABetaInfo sitesi tarafından paylaşılan habere göre, kullanıcı adları hesaba özel olarak atanacak. Örneğin sizin belirlediğiniz bir adın birebir aynısını başka bir kişi kullanamayacak. Ve kullanıcı adlarında rakam, sayı ve özel karakterler de kullanılabilecek. Ancak ayraçlara izin verilmediği belirtiliyor.

KADINLARIN EN BÜYÜK SORUNUYDU

Kullanıcı adları özellikle kadınlar için çok önemli bir avantaj sağlayacak. Çünkü bu özellik sayesinde, kişisel telefon numaralarını paylaşmadan güvenli bir şekilde iletişim kurabilecekler.

WhatsApp'ta kadınların başına bela olan soruna çözüm: 'Numara' devri kapanıyor

Dijital çağın yaygınlaşmasına paralel olarak anlık mesajlaşma uygulamalarının artmasıyla kadınlar, bilmediği veya tanımadığı kişilerle iletişim kurarken rahatsızlık duyuyor ve güvenlik endişesi taşıyor. Kullanıcı adı özelliği işte tam da bu bu endişeleri gidererek daha rahat ve güvenli bir iletişim imkanı sağlıyor.

Ayrıca, bu özellik kişisel bilgilerin kötüye kullanılmasını da önleyecek. Telefon numaralarının, istenmeyen mesajlar, çağrılar ve olumsuz davranışlar için bir hedef haline geldiği düşünüldüğünde, bu bilgiyi paylaşmadan iletişim kurabilmek insanlara kendilerini daha rahat hissetirecek.

Kaynak : WABetaInfo
Editör : Ömer Faruk Doğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...