Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

WhatsApp kanal oluşturma nasıl yapılır? WhatsApp Kanallar nedir, nasıl kullanılır?

Mavi Kadın>Tekno kadın>WhatsApp kanal oluşturma nasıl yapılır? WhatsApp Kanallar nedir, nasıl kullanılır?

WhatsApp, Kanallar özelliğini tüm kullanıcılarının erişimine açtı. Artık her isteyen WhatsApp kanal oluşturma yöntemlerini uygulayarak kendi kanalına sahip olabiliyor. Peki WhatsApp'ta kanal nasıl oluşturulur? WhatsApp Kanallar özelliği nedir, nasıl kullanılır?

WhatsApp kanal oluşturma nasıl yapılır? WhatsApp Kanallar nedir, nasıl kullanılır?

'WhatsApp Kanallar' özelliği, 150'den fazla ülkede kullanıma açılmasının ardından dünya genelinde popüler hale geldi. Futbol takımlarından teknoloji şirketlerine, basın kuruluşlarından sanatçılara kadar, birçok ünlü kişi ve kurum, hayranlarıyla bağlantı kurmak için kendi kanalını açtı.

WHATSAPP KANALLAR ÖZELLİĞİ NEDİR?

Basitçe anlatmak gerekirse Kanallar özelliği, dünya çapındaki yerli veya yabancı ünlü kişilerin ve kuruluşların, müşterileriyle ve takipçileriyle iletişim kurabilmesi için geliştirildi.

Örneğin futbol severler, destekledikleri bir futbol takımının WhatsApp kanalına katılarak, takımın oyuncu transferleri, derbilerde elde ettiği maç skoru, futbolcularının sağlık durumu ve benzeri konular hakkında anında bilgi edinebiliyor. Yani haber siteleri üzerinden takip etmesine gerek kalmıyor.

WHATSAPP KANALLAR NASIL KULLANILIR?

WhatsApp, Kanallar özelliğini uygulama içerisindeki "Güncellemeler" adlı sekmeye ekledi. Burada hem telefon rehberinizdeki kişilerin paylaştığı durum güncellemeleri hem de yaşadığınız ülke veya bölgede popüler olan kanalların bir listesi bulunuyor.

WhatsApp kanal oluşturma nasıl yapılır? WhatsApp Kanallar nedir, nasıl kullanılır?

Kanallar herkese açık olduğundan, bulması da oldukça kolay. "Güncellemeler" sekmesindeki "+" işaretine tıklayıp "Kanal bul" butonuna tıklandığında, WhatsApp'taki kanalların tamamını arayabileceğiniz bir ekranla karşılaşıyorsunuz. Arama kısmına anahtar kelimeyi yazarak yeni kanal keşfedebilirsiniz.

WHATSAPP KANAL OLUŞTURMA NASIL YAPILIR?

WhatsApp kanal oluşturma özelliğini daha önce tanınmış kişi veya kurumlara sunuyordu. Ancak bu sistem artık değişti. Ünlü olsa da olmasa da herkes kendi kanalını oluşturabiliyor. Dilediği ismi ve kanal açıklamasını da belirleyebiliyor.

WhatsApp kanal oluşturma adımlarını şöyle sıralayabiliriz:

  • Güncellemeler sekmesine girin.
  • "Kanallar" yazısının sağ tarafındaki "+" işaretine tıklayın.
  • "Yeni kanal oluştur" düğmesine dokunun.
  • Kanal için isim ve açıklama belirleyin ve "Kanal oluştur" tıklayın.

WhatsApp kanal oluşturma nasıl yapılır? WhatsApp Kanallar nedir, nasıl kullanılır?

Kanalı oluşturma işlemini tamamladıktan sonra, rehberinizdeki kişileri ekleyebileceğiniz gibi kanal bağlantısını kullanarak da istediğiniz kişiyi davet edebilirsiniz.

WhatsApp'ın internet sitesindeki yardım merkezinde yer alan bilgiye göre, kanallarda metin, görsel, video, çıkartma, bağlantı türlerindeki içerikler paylaşılabilecek. Şirket yeni özellikleri kademeli olarak kullanıma sunduğunu ve her kanalda bütün işlevlerin çalışmayabileceği konusunda uyarıyor.

WHATSAPP KANAL NASIL SİLİNİR?

Eğer WhatsApp'ta oluşturduğunuz kanalı artık kullanmak istemiyorsanız, silebilirsiniz. WhatsApp'ın verdiği bilgiye göre, kanal silme kalıcı bir işlemdir ve silinen kanalda bir daha güncelleme paylaşılamaz. Ayrıca takipçiler kanalı görmeye devam edebilir ve geçmiş gönderileri de görüntüleyebilirler.

Kanal silme işlemi şu şekilde yapılıyor:

  • Kanalınızın adına ve ardından Kanalı sil > Sil’e dokunun.
  • Onaylamak için telefon numaranızı girin ve Sil’e tıklayın.

Kaynak : Beebom, WhatsApp, Mavi Kadın
Editör : Ömer Faruk Doğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...