Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yalnızca 1 bardağı metabolizmayı motor gibi çalıştırıyor, yağları cayır cayır yakıyor

Mavi Kadın>Keşfet>Yalnızca 1 bardağı metabolizmayı motor gibi çalıştırıyor, yağları cayır cayır yakıyor

Plajlarda göbeğini içine çekmeden yürümek isteyenler basit kilo vermenin yöntemlerini arıyor. Öncelikle yediklerinize içtiklerine dikkat etmek ve periyodik bir spor düzeni oluşturmanız gerekiyor. Fakat tüm bunların haricinde metabolizmayı motor gibi çalıştıran ve yağ yakımını destekleyen bitki çaylarından da yararlanabilirsiniz. 

Yalnızca 1 bardağı metabolizmayı motor gibi çalıştırıyor, yağları cayır cayır yakıyor

Sağlıklı bir biçimde yağ yakabilmek için elverişli bir diyet ve egzersiz düzenini takip etmeniz önemlidir. Diğer taraftan, doğanın sunduğu bitkisel desteklerden de faydalanabilirsiniz.

Beslenme ve diyet uzmanları arasında yaygın olan yeşil çay, metabolizmayı düzenli bir şekilde çalıştırarak yağ yakımını destekleyen en etkili içeceklerin başında geliyor.

Sadece kilo vermenize yardımcı olmakla kalmaz, ayrıca genel sağlığınıza da farklı faydalar sağlar.

Yeşil çayın yaprakları hafifçe buharlanır veya fırına gönderilir, sonrasında kurutma işlemine alınır. Söz konusu teknik, yaprakların oksitlenmesini engeller ve kendisine has yeşil rengini muhafaza etmesini destekler. Siyah çayın aksine, yeşil çayın tadı bu sebeple daha hafif ve tazedir.

Bilhassa Çin, Hindistan, Japonya, Kore gibi ülkelerde köklü bir tarihe sahip olan yeşil çay, vücuda sunduğu katkılarla da bilinir. Çoğunlukla demlenerek ya da poşet çay şeklimde uygulanarak içilir.

Hem sıcak hem de soğuk olarak tüketilebilir. Yeşil çayın vücuda birçok faydası vardır ve diyet listelerinin vazgeçilmez bir parçasıdır, kilo vermenize yardımcı olabilir.

KOLAY KİLO VERMENİN PÜF NOKTASI: YEŞİL ÇAY

NTV'den yer alan habere göre, Yeşil çay, vücudu serbest radikallerin zararlı etkilerine karşı koruyan antioksidanlar açısından zengindir. Bu, kanser, kalp hastalıkları ve yaşlanma gibi çeşitli hastalıkların riskini azaltabilir. Yeşil çay, kalp sağlığını destekleyen birçok bileşen içerir. Kan basıncını düşürmeye, kolesterolü dengelemeye ve damarların genişlemesine yardımcı olabilir.

Yeşil çayın içerisinde bulundurduğu çeşitli kabiliyetler, metabolizmanın motor gibi çalışmasına ve kilo verme işlemine destekte bulunabilir. İşte bu sebepten ötürü, kilo kaybı veya kilo kontrolü amaçları için en çok kullanılan ürünlerden biridir. Barındırdığı kafein ve L-theanine gibi maddeler, beyin işlevini düzenleyebilir, fokuslanmayı ve dikkati düzeltebilir, aynı zamanda bilişsel gelişme katkı sunabilir.

Yalnızca 1 bardağı metabolizmayı motor gibi çalıştırıyor, yağları cayır cayır yakıyor

KAN ŞEKERİNİ DENGELİYOR

Yeşil çayın düzenli tüketimi, tip 2 diyabet riskini azaltabilir. Kan şekerini dengelemeye yardımcı olabilir ve insülin hassasiyetini artırabilir. Yeşil çaydaki antioksidanlar, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olabilir, böylece hastalıklara karşı vücudu koruyabilir.

Kaynak : Mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...