Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
21-04-2016 22:43 | Güncelleme : 12-09-2022 17:01

Yasemin Yağı Saça Sürülür mü? Yasemin Yağı Saça Nasıl Kullanılır?

Google News

Yasemin yağı yasemin çiçeklerinden elde edilir; saça uygulandığında yalnızca güzel koku vermekle kalmaz birçok fayda da sağlar.

Yasemin Yağı Saça Sürülür mü? Yasemin Yağı Saça Nasıl Kullanılır?

Yasemin yağı yasemin çiçeklerinden elde edilir; saça uygulandığında yalnızca güzel koku vermekle kalmaz birçok fayda da sağlar. Bu yağda bulunan aromatik madde stres giderici özellik içerirken, yasemin yağı ile saça ve saç derisine masaj yapmak kan dolaşımını uyarır ve saçların kısa sürede uzamasına yardımcı olur. Kuru ve kıvırcık saçlara uygulandığında ise saçı besler ve elektriklenmeyi önler.

Saç için yasemin yağı nasıl kullanılır?

Normalde kullandığınız saç şampuanına, biraz yasemin yağı katmak, saça hacim vermekte, saçları yumuşatıp ipeksi bir görünüm kazandırmakta önemli rol oynayacaktır.

Eşit miktarda yasemin yağı ve hindistancevizi yağını karıştırıp kullanmak da saç büyümesini uyarmada oldukça etkilidir, ayrıca saça parlaklık ve ışıltı da kazandırır.

Yasemin yağını kuru saç derisine uyguladığınızda saçı ve saç derisini nemlendirir. 1 tatlı kaşığı yasemin yağını 3 tatlı kaşığı zeytinyağı, badem yağı, üzüm çekirdeği yağı veya başka herhangi bir doğal saç yağı ile karıştırın yıkanmış saça ıslak parmaklarınızla uygulayın.

Saçlarınızın incelmesini önlemek için Hint bektaşi üzümü meyvesini alın ve toz haline gelene kadar öğütün. Bu tozu yasemin yağıyla karıştırın ve saç derinize bunla masaj yapın.

Yasemin yağının saça faydaları

  1. Saçtaki hasarı kontrol altına alır. Kurutma makinesi ya da şekillendiricilerin verdiği yıpratmadan saçı korur ve hasar görmüş saçı onarır.
  2. Saç köklerini güçlendirir. Saç derisi için de çok besleyicidir. Kuru ve kırılgan saçların onarımında da oldukça etkilidir.
  3. Saçın doğal rengini korur. Ayrıca kınayla boyanmış saçlar için doğal bir saç kremidir; yumuşak ve ipeksi görünenen saçlara kavuşmanızı sağlar.
  4. Kuru ve kıvırcık saçlar için uygundur. Tüm saç tipleri için kullanılabilir, ancak kuru ve kontrol edilmeyen kıvırcık saçlar için idealdir. Saçı parlatır ve nemlendirir.
  5. Antiseptik özelliği ile saç derisinden mikropları temizler.
  6. Bitler ve yumurtaları için tedavi edicidir. Diğer baz yağlarla (zeytinyağı, badem yağı vb) beraber kullanıldığında, yasemin yağı bit ve sirke üremesini engeller.
  7. Zihni sakinleştirir. Birkaç damla yasemin yağının saçta ve zihinde rahatlatıcı etkisi vardır. Aroması zihni yatıştırır ve stresi azaltır.

Yumurta Sarısının Saça Faydaları Ve Yumurta Sarısı Saç Maske Tarifi Tıklayınız

Çayın Saça Müthiş Faydaları Ve Çayla Saç Nasıl Yıkanır? Tıklayınız

Patates Maskesinin Saça Faydaları Ve Patates İle Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Avokadolu Saç Maskesi Nasıl Yapılır? Resimli Anlatım Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.