17 Mayıs 2021, Pazartesi 15:37

A101 Naturel Saç Bakım Yağı Kullananların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

A101 Naturel Saç Bakım Yağı Kullananların Olumlu ve Olumsuz Yorumları

Piyasada çeşitli markalarda saç bakım yağı satılmaktadır.A101 marketlerde satılan Saç bakım yağı da onlardan biridir. 50 ml'lik cam şişelerde sunulan bu ürün press yöntemiyle elde edilmiş badem, susam, ceviz, fındık, defne yaprağı ve çam terebentin yağlarından meydana gelmektedir. Haftada bir defa saçların uç kısımlarına sürülmesi önerilmektedir.

A101 Natural Saç Bakım Yağı Nedir?

Ceviz, fındık, defne yaprağı, çam terebentin, badem ve susam yağlarından oluşan bir saç bakım yağıdır. Boya nedeniyle yıpranan, kuruyan, kırılan saçları onarmak, güçlendirmek, canlandırmak ve parlaklık vermek amacıyla kullanılmaktadır. İçindeki badem, ceviz, susam ve fındık yağları saçların nem oranını dengeler, defne yaprağı da saçları besler ve kepek problemine karşı korur. Çam terebentin esansının saç uçlarını onarma etkisi vardır. Saçları kuvvetlendiren bu yağ ışıltılı bir görünüm verecektir.

A101 Saç Bakım Yağı Nasıl Kullanılır?

A101’de satılan saç bakım yağını şöyle kullanabilirsiniz. Bu yağdan 1-2 yemek kaşığı kadar alıp saçlarınıza ve saç diplerinize sürün. Saçınıza bone geçirip 2 saat bekletin. Daha sonra suyla yıkayın, şampuanla yıkayıp suyla durulayın.

A101’de Satılan Saç Bakımı Yağını Kullananların Yorumları

A101'den aldığım saç bakım yağını diplerden uçlara doğru uyguluyorum. 1-2 saat bekliyor ve yıkıyorum. Acayip çam terebentin kokmasına rağmen ben rahatsız olmadım. Fakat saçlarıma böyle etki etti, şöyle fayda sağladı diye övemeyeceğim. Nitekim doğal yağlar etkisini çabucak göstermez. Sabırla kullanmaya devam ederseniz uzun vadede işe yaradığına tanıklık edecek, saçlarınızın canlandığını ve daha sağlıklı bir hâle geldiğini gözlemleyeceksiniz.

A101 marketten saç bakım yağı satın aldım ve severek kullanıyorum. Hem fiyatı gayet ucuz hem de etkisi mükemmel. Eskiden saçlarımın uzaması için aylarca beklemek zorunda olan ben, bu saç bakım yağıyla daha kısa zamanda sonuç aldım. Saçları hızlı uzatmasına ilaveten onlar için harika bir besin kaynağı olduğunu da söylemeliyim. Herkese tavsiye ediyorum, eminim siz de bana hak vereceksiniz.

A101’de satılan saç bakım yağını ben de kullanıyorum. Aslına bakarsanız bu yağdan 3-4 şişe kullandım fakat yalnız olarak değil farklı bakım yağlarıyla karıştırarak kullandım. Örneğin Hindistan cevizi yağı ve zeytinyağı ile karıştırıyorum. Son derece etkili oldu, saçlarımı beslediğini ve daha çabuk uzamasına yardım ettiğini rahatlıkla söyleyebilirim.

A101'den aldığım bu ürünü duşa girmeden saç uçlarıma uyguluyordum ve 1-2 saat bekliyorum. Ardından saçlarımı şampuanlıyor ve güzelce duruluyordum. Herhangi bir faydasını görmedim, onun için bir daha kullanmam.

A101 marketlerde satılan saç bakım yağından memnun kaldım, bittikçe yenisini alıyorum. Saç dökülmesine birebir, onun sayesinde saçlarım artık daha canlı görünüyor.

A101'de Naturel Saç Bakım Yağı satıldığını duydum ve 'ben de bir deneyeyim' deyip satın aldım. Kullanmaya başladığım ilk zamanlarda tedirgindim; muhtemelen saçımı ağırlaştıracağını veya saçımdan tam çıkmayacağını, yağlı yağlı bir görüntü oluşturacağını düşünüyordum. Ancak boşuna endişe ediyormuşum, böyle şeyler asla olmadı. Banyo yapmadan yarım saat önce saçlarıma sürüyorum, banyodan sonra yumuşacık ve parlak saçlara kavuşmuş oluyorum. Gerçi saç dökülmesine ve kepeğe ilişkin herhangi bir etkisine şahit olmadım, bir de yoğun çam terabentin kokusu var. Bundan dolayı saçımı yıkadıktan sonra bile kokusu gitmezse diye korkuyordum, neyse ki bu da gerçekleşmedi. 50 ml olanından aldım, gözüme az gelmişti fakat 4-5 defa kullandığım halde şişe henüz yarısına gelmedi. Anlayacağınız oldukça bereketli çıktı.

A101’de Satılan Saç Bakım Yağlarının Saça Faydaları Nelerdir?

A101 markette pek çok saç bakım yağları satılmaktadır. Herkes kendi saç tipine hangisi uygunsa onu tercih etmelidir.

Jojoba Yağı: Saç tellerinin kırılmasına mani olur, saçları yumuşatır, uzamasına yardım eder, saçları gürleştirir. Şampuanlara ve saç kremlerine eklenebildiği gibi doğrudan rafine edilmiş hâlini aktarlarda bulmak mümkündür.

Lavanta Yağı: Saç dökülmelerine etkili çözümdür, saç derisindeki kan akımını harekete geçirir.

Badem Yağı: Saçlar için E vitamini takviyesidir. Saçların besin ihtiyacını karşılayarak güçlenmesine katkıda bulunur.

Hindistan Cevizi Yağı: Hindistan cevizi yağı saçları yeniden yapılandırır ve kepek oluşumuna engel olur.

Fındık Yağı: Canlı ve ışıltılı saçlara sahip olmanızı sağlar.

Menekşe Yağı: Saçlardaki kuruluğu giderir, saçları nemlendirir ve pırıl pırıl yapar.

Biberiye Yağı: Saç derisinin besin kaynağıdır. Saçların gürleşmesinde ve hacim kazanmasında rol oynar.

İhtiyacınız doğrultusunda bu yağlardan birini alıp düzenli bir şekilde kullanarak istediğiniz görünümü elde edebilirsiniz. Saç dökülmeniz varsa badem yağından faydalanmalı, tekrar saç çıkması için fındık yağını tercih etmelisiniz. Çam terebentin yağıyla ise saçlarınızın daha kısa sürede uzamasını sağlayabilirsiniz. Kepek oluşumundan muzdaripseniz lavanta demleyip duş aldıktan sonra saçınıza uygulayabilirsiniz.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 

1 Yorum

  1. Berfin

    3 haftadir kullaniyorum haftada 1 gün saçıma uyguluyorum. Saclarimi yumuşacık yapti cok guzel cok memnunum

 
 
KAPAT