Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Ateş elementi neyi temsil eder? Ateş elementi eksikliğinde ne olur, yükseltmek için ne yapılır?Astrolog Nur Sezin Bayındır yazdı

Mavi Kadın>Burç yorumları>Ateş elementi neyi temsil eder? Ateş elementi eksikliğinde ne olur, yükseltmek için ne yapılır?Astrolog Nur Sezin Bayındır yazdı

Astrolojide cesareti, enerjiyi, tutkuyu temsil eden ateş elementi, Koç, Aslan ve Yayların karakteristik özelliklerini verir. Peki ate elementi neyi temsil eder? Ateş elementi eksikliğinde ne olur ve yükseltmek için n yapılır? Astrolog Nur Sezin Bayındır, ateş elementinin özelliklerini, etkilerini ve nasıl dengeleneceğini yazdı...

Ateş elementi neyi temsil eder? Ateş elementi eksikliğinde ne olur, yükseltmek için ne yapılır?Astrolog Nur Sezin Bayındır yazdı

NUR SEZİN BAYINDIR | MAVİ KARIN

Astrolojide 4 element burçları gruplamak için kullanılır. Ateş gibi yakan burçlar Koç - Aslan - Yay, toprak gibi bereketli burçlar Boğa - Başak - Oğlak, hava gibi sınırsız burçlar İkizler - Terazi - Kova, su gibi akan burçlar Yengeç - Akrep ve Balıktır. 

Burçlarda 4 Element Ne Anlama Gelir?

Bu gruplandırma, burçların benzer özellikleri üzerinden yapılır. Burçların karakteristik yapısını oluşturan elementler Ateş, Toprak, Hava ve Su’dur. Dört element, sadece birer sembol değildir aslında. Hatta Yunan felsefesinde dört element, insanın dört yetisiyle ifade edilir. Ateş elementi ahlak, su elementi estetik ve ruh, hava elementi akıl, toprak elementi de fiziksel olarak görünen her şeyi gösterir. Elementler nasıl iletişim kurduğumuzu, hangi konularda güçlü hangi konularda daha zayıf olduğumuzu gösterebilir, kendi aralarında da belirli bir uyum ve zıtlıklar içerir. 

Elementler sadece Güneş burcumuz ile sınırlı değildir, doğum haritamızda 12 eve denk gelen gezegenler, burçlar ve bu burçların da birer elementi vardır. Bu elementlerin tüm haritamıza nasıl yerleştiği de baskın elementimizi ya da elementlerimizi belirler. 

Ateş Elementinin Özellikleri: Cesaret, Enerji, Tutku...

Elementlerin özellikleri nelerdir, bir element haritamızda çok yoğunsa ya da yoksa bizi nasıl etkiler, hangi elementler birbirleriyle daha uyumlu gibi detaylara bir bakalım. Önce Ateş elementiyle başlıyoruz.

Ateş elementinin burçları Koç, Aslan ve Yay’dır. Ateş elementi cesareti, canlılığı, enerjiyi, tutkuyu temsil eder. Hareketli, cesur, bir şeyleri başlatan, özgüvenli, canlı, korkusuz, risk alan, iddialı, despot, çözüm odaklı olmayı ifade eder. Ateş burçları, hayattaki başarılarını öz güven, liderlik gücü, insanları etkileyebilme becerisi ve tutkuları ile elde eder. Çevrelerindeki insanları motive edip harekete geçirebilme enerjileri de vardır. Haritasında ateş elementi yoğun olan kişiler, bireysel ve iddialı olmaya meyillidir. Onlara hükmedemezsiniz. 

Kaza, yangın, sakarlıklar, ateşli hastalıklar, yakıp yıkma, bencil, sabırsız, disiplinsiz davranma, "her şey hemen şimdi olsun" yaklaşımı da yine ateş elementi ile ilgilidir.

Aşkta Tutkulu Ama Aceleci

İlişkiler ve aşk konusunda oldukça tutkulu, çok çabuk etkilenen, net davranan, sevgisini göstermekten çekinmeyen ancak fazla aceleci, başladığı hızda biten duygulara sahip bir yapı ortaya çıkabilir.

Para konusunda ise kolay risk almaya, fazla düşünmeden hareket etmeye meyilli olduklarından zorlanabilirler. Araştırmadan riskli yatırımlara girmekten, paralarını kontrolsüzce harcamaktan uzak durmaları, tasarruf etmeye çalışmaları faydalarına olabilir.

Haritadaki gezegenlerin çoğu Koç, Aslan ve Yay burçlarında yer alıyorsa; kontrolsüz davranışlar söz konusu olabilir. Aşırı gurur, düşünmeden alınan kararlar, riskli davranışlar da yine ateş elementinin fazla olduğu haritalarda ortaya çıkabilir. Sadece kendi yapmak istediklerine odaklı, başkalarının isteklerini önemsemeyen, kolay öfkelenen ya da kavga edebilen, dürtüsel, sakarlıklara - kazalara meyilli olmaktan da bahsedebiliriz.

Yoğun Ateş Elementi Nasıl Dengelenir?

Yoğun ateş elementini dengelemek için spor yapmak, hareket etmek, su kenarında zaman geçirmek faydalı olabilir. Böylece o yoğun enerjiyi yönetmek daha kolaylaşır.

Ateş Elementi Azsa Ne Olur, Nasıl Arttırılır?

Eğer ateş elementi haritada yoksa ya da çok azsa; fiziksel yorgunluk, enerji düşüklüğü, çabuk üşüme, güçsüz sindirim sistemi ortaya çıkabilir. Harekete geçmekte zorlanabilir, cesareti ve özgüveni düşük olabilir, risk alamaz, harekete geçmekte zorlanır, kendine güveni düşük olabilir, kendini motive etmekte zorlanabilir, hayatı çok ciddiye alabilir. 

Az olan ateş elementini dengelemek içinse; daha fazla sorumluluk almak, istenen şeyler için küçük adımlar atmak, keyif alınan şeylere zaman ayırmak faydalı olabilir.

Ateş elementi; ateş ve hava elementiyle daha uyumludur, su ise ateş elementi ile uyumu en az olan elementtir.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nur Sezin Bayındır
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...