Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Blender'a asla eklememeniz gereken 5 ürün! Bıçağını köreltip ömrünü azaltıyor

Mavi Kadın>Keşfet>Blender'a asla eklememeniz gereken 5 ürün! Bıçağını köreltip ömrünü azaltıyor

Bu 5 ürünü blender'a ekliyorsanız hemen vazgeçin. Mutfağınızdaki en önemli yardımcınızı bu şekilde çok çabuk bozabilirsiniz

Blender'a asla eklememeniz gereken 5 ürün! Bıçağını köreltip ömrünü azaltıyor

Blender, mutfakta kullanılan araç ve gereçler içerisinde en değerli eşyalardandır. Yemek, salata ve hatta tatlı yapımında malzemelerin küçük parçalara gelmesi için kullanılır. Her bütçeye göre blender olsa da smoothie yapan, daha fazla dayanacak ürünleri çıkartabilen blenderlar da vardır. Ancak hangi model olursa olsun asla ama asla içerisine eklememeniz gereken ürünler vardır. Bu malzemeler blender'ın bıçağına ve makinenin genel işleyişine zarar verebilir. Dolayısıyla blender, beklediğinizden az bir ömre sahip olur

Birçok ev hanımı blendere her şeyi ekleyebileceğini düşünür. Fakat mutfak robotları, kahve öğütücüler gibi farklı aletler de bulunmaktadır. Her ürün blendera girmez. Daha dayanıklı ve uzun ömürlü bir blendere sahip olmak istiyorsanız bu 5 yiyeceği eklemekten kaçının.

Blender'a asla eklememeniz gereken 5 ürün! Bıçağını köreltip ömrünü azaltıyor

1. SICAK SIVILAR

Çok sıcak malzemeleri blendera koymak sadece ellerinizi yakmakla kalmaz, aynı zamanda cihazınıza da zarar verebilir.

2. KAHVE ÇEKİRDEKLERİ

Problem şu ki, teknik olarak bir blenderi kahve değirmeni olarak kullanabilirsiniz fakat bu akıllıca bir opsiyon değildir. Bunun sebebi, iri kahve çekirdeklerinin karışmasının zamanla blenderin bıçaklarını köreltmesidir. Fakat daha da mühim olanı, blenderin biçimi nedeniyle  hiçbir zaman eşit şekilde öğütülmüş çekirdekler elde edemeyeceksiniz.

3. BUZ

Kahve çekirdeklerine benzer şekilde, cihaza zarar verebileceği, bıçakları köreltebileceği ve buzun düzgün şekilde kırılmayabileceği için blenderinize buz yerleştirilmemelidir.

4. KURUTULMUŞ MEYVE

Meyveyi blendera koymak söz konusu olduğunda taze veya dondurulmuş her zaman tercih edilen yoldur. Bir sosa veya turşuya kurutulmuş meyve eklemek iyi bir fikir gibi görünebilir, ancak söz konusu sos bir karıştırıcıda hazırlandığında bu geçerli değildir. Kurutulmuş meyvenin kösele gibi sert dokusu, yapışkan iç kısımla birleştiğinde felakete davetiye çıkarır. 

Blender'a asla eklememeniz gereken 5 ürün! Bıçağını köreltip ömrünü azaltıyor

5. SERT KURUYEMİŞLER

Sert kuruyemişlerin blenderinize onarılamayacak derecede zarar verebileceğini biliyor muydunuz? Eğer yine de blenderenızda bu kuruyemişleri ekleyecekseniz önceden suya bırakmanızı tavsiye ederiz. Salatalar veya tatlılar için badem veya kaju gibi ince ezilmiş kuruyemişlere ihtiyacınız varsa, en iyi seçenek bunları bir bıçakla kabaca doğramaktır.

Kaynak : Mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...