Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Cüneyt Arkın'ın kızının açtığı miras davasında keşif kararı! Ünlü isimler tanıklık etti

Mavi Kadın>Magazin>Cüneyt Arkın'ın kızının açtığı miras davasında keşif kararı! Ünlü isimler tanıklık etti

Yeşilçam'a damga vurmuş isimlerden Cüneyt Arkın’ın ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır’ın mal kaçırdıkları ve mirastan pay alamadığı iddiasıyla üvey annesi Betül Cüreklibatır ile iki erkek kardeşine açtığı davanın yeni duruşmasında keşif kararı çıktı.

Cüneyt Arkın'ın kızının açtığı miras davasında keşif kararı! Ünlü isimler tanıklık etti

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde bir yıldır devam eden davanın duruşmasına davacı Filiz Cüreklibatır ile davalı üvey anne Betül Cüreklibatır ve oğlu Kaan Cüreklibatır avukatlarıyla birlikte katıldı.

Kelebek'ten Özge Eğrikar'ın haberine göre, mahkeme, Cüneyt Arkın’ın vasiyetnamesinde belirttiği ve uzun yıllar yaşadıktan sonra satılan 3’üncü Levent’teki villaya değer tespiti için üç uzman bilirkişi eşliğinde keşif yapılmasına hükmetti. 

Cüneyt Arkın’ın 1972 yılında evlendiği Betül Cüreklibatır’dan Murat ve Kaan adlı iki oğlu var.

ÜNLÜ İSİMLER TANIK OLARAK DİNLENDİ

Cüneyt Arkın’ın ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır’ın mirastan mal kaçırdıkları iddiasıyla üvey annesi Betül Cüreklibatır ve erkek kardeşlerine açtığı davada Ediz Hun ve İlkim Karaca tanık olarak ifade verdi. Hun, “Bizim dönemimizde dört sene çalıştıktan sonra anca ev alabiliyorduk. Cüneyt baskı görecek biri değildi” dedi.

Usta oyuncu Cüneyt Arkın, 28 Haziran 2022 tarihinde vefat etti. Cüneyt Arkın’ın 2009 yılında kendi el yazısıyla yazdığı vasiyetnamede gayrimenkullerini eşi Betül Cüreklibatır ile oğulları Murat ve Kaan’a bıraktığı ortaya çıktı. Arkın’ın vasiyetnamesine ilk eşinden olan kızı Filiz Cüreklibatır itiraz etti. Filiz Cüreklibatır ardından babasının mirasından mal kaçırdıkları iddiasıyla üvey annesi Betül Cüreklibatır ile kardeşleri Murat Cüreklibatır ve Kaan Polat Cüreklibatır’a dava açtı.

Filiz Cüreklibatır’ın iddiasına göre, babası 2009 yılında yaptıkları bir görüşmede Levent’teki evden kendisine de pay vereceğini ancak oğulları Murat ve Kaan Polat ile eşi Betül’ün baskı yaptığını söylemişti. Filiz Cüreklibatır üvey annesi ve üvey kardeşleri adına tapu kaydı yapılan taşınmazlar ile banka hesaplarına tedbir konulmasını ve kendisine de pay verilmesini talep etti.

''DEDEKTİF TUTMUŞTUM''

Davanın ilk duruşmasında Cüneyt Arkın’ın ilk eşi Güler Mocan kızı adına tanıklık etti:
“Kızım 30’lu yaşların sonlarına doğru babasıyla samimi oldu. Betül Hanım, Cüneyt’in kızımla görüşmesini istemedi. Hatta kapıdan bile kovmuşluğu vardı. 1984 yılında nafaka davası açtığımda dedektif tutmuştum. Cüneyt Arkın’ın birçok mal varlığını tespit etmiştik.” Betül, Murat ve Kaan Polat Cüreklibatır’ın şahitleri ise Ediz Hun ile İlkim Karaca oldu.

''SON ANINA KADAR YALNIZ BIRAKMADI''

Ediz Hun ifadesinde “Yeşilçam’da, bizim dönemimizde bugünkü gibi astronomik ücretlerin ödenmesi söz konusu değildi. Dört sene çalıştıktan sonra anca ev alabiliyorduk. Eşi Betül Hanım, Cüneyt’i son anına kadar yalnız bırakmadı. Cüneyt baskı görecek ve herhangi bir baskıya gelebilecek biri değildi. Ailesi tarafından bir baskı görmemiştir” dedi.

''İLK DEFA GÖRÜYORUM''

Cem Karaca’nın eşi İlkim Karaca ise “Cüneyt Bey 1974’ten beri yazlık komşumuzdu. Kızı Filiz’den bahsettiğini hiç duymadım. Cüneyt Arkın’ın kızı Filiz’i burada ilk defa görüyorum. Betül Hanım Cüneyt Bey’in son anına kadar yanındaydı” dedi.

Kaynak : Mavi Kadın, Hürriyet
Editör : Mehmet Nuri Turan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...