Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Doğru muhafaza edildiğinde asla filizlenmiyor! İşte sarımsağı doğru saklama yolları

Mavi Kadın>Keşfet>Doğru muhafaza edildiğinde asla filizlenmiyor! İşte sarımsağı doğru saklama yolları

Doğru saklanmaması durumunda sarımsaklar filizlenir ve bozulur. Bu tüyolar sayesinde asla sarımsaklar filizlenmeyecek

Doğru muhafaza edildiğinde asla filizlenmiyor! İşte sarımsağı doğru saklama yolları

Sarımsak, antioksidan özellikleri sayesinde en faydalı besinlerden biridir. Yemeklerde, salatalarda ve soslarda kullanılan sarımsakların doğru şekilde saklanması gerekmektedir. Uygun ve elverişli koşullarda muhafaza edilmeyen sarımsaklar filizlenir ve çok daha çabuk bozulur. Küflü koku ve filizlenmiş sarımsaklarla karşılaşmamak için şimdi sizinle paylaşacağımız tüyoları uygulayabilirsiniz. İşte doğru sarımsak saklama yolları...

Bir baş sarımsak için en iyi yer serin, kuru ve karanlık bir yerdir.

Buzdolabı yerine oda sıcaklığına yakın bir yer tercih edin. İdeal olarak sarımsak 60 derece ila 65 derece arasında bir yerde saklanır, ancak bu çoğu ev için gerçekçi değildir.

Çoğu insan için kiler en güvenli yerdir. Ayrıca eğer imkanınız varsa havalandırması iyi olan bir yer seçin. Sarımsağınızı küçük bir çekmeceye kapatmayın veya bir torbanın ağzını sıkmayın. Torbaya koymanız gerekiyorsa kağıt veya ağ malzemeleri plastikten çok daha fazla nefes alabilir.

SOYULMUŞ SARIMSAK İÇİN SAKLAMA YOLU

Soyulmuş sarımsak farklı bir hikaye. İster tamamını ayırıp soydunuz, ister sadece birkaç diş soymuş olun, soğutma en iyi seçeneğiniz olacaktır. Hava geçirmez bir kaba veya fermuarlı bir torbaya koyun ve ardından buzdolabına atın. Sadece birkaç gün sonra keskinliğini kaybetmeye başlasa da, yaklaşık bir hafta boyunca kullanılmasında sakınca yoktur.

BOZULDUĞUNDAN ŞÜPHE EDİYORSANIZ RENGİNE DİKKAT!

Sarımsağınızın kötü olduğunu gösteren işaretlerden biri de rengidir. Soyulmuş sarımsak dişleri sarıdan ziyade beyaza daha yakın olmalıdır. Renk değişikliği çürümenin işaretidir.

Doğru muhafaza edildiğinde asla filizlenmiyor! İşte sarımsağı doğru saklama yolları

DEMANS VE ALZHEIMER GİBİ HASTALIKLARIN ÖNLEYİCİSİDİR

Memorial.com.tr'de aktarılan bilgilere göre, sarımsak serbest radikallerin neden olduğu oksidatif hasarı ve yaşlanma kaynaklı ortaya çıkabilen Alzheimer ve demans gibi bilişsel sorunları geciktirmeye yardım edebilir. Antioksidan açısından zengindir ve antioksidanların oksidatif stresi önemli ölçüde azaltabileceğini ortaya koyan araştırmalar bulunmaktadır.

 

Kaynak : Mavikadin.com
Editör : Yasemin Beyza
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...