Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

En etkili saç boyası akıtıcı önerileri - Boyayı akıtmak için 4 doğal yöntem!

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>En etkili saç boyası akıtıcı önerileri - Boyayı akıtmak için 4 doğal yöntem!

Saçlarınızı boyattıysanız ve sonuçtan hiç memnun kalmadıysanız endişelenmenize hiç gerek yok. Evde kendi imkânlarınızla saç boyası akıtıcı yöntemleri uygulayabilirsiniz. Bunun için izlemeniz gereken adımları sizin için derledik.

En etkili saç boyası akıtıcı önerileri - Boyayı akıtmak için 4 doğal yöntem!

Kadın veya erkek fark etmeksizin konu saçlar olunca, herkes kendini en iyi gösterecek saç rengine ve sağlıklı görünen saç tellerine sahip olmak ister. En iyi sonuca sahip olmak adına kuaförlerde saatler harcanıyor. Bunun dışında, evde yapılan birbirinden meşakkatli bakımlar, kullanılan ürünler, kremler, yağlar, serumlar ve daha fazlası… Hepsi sağlıklı görünen saçlar için! 

Saçlarınızın boyandıktan sonraki görüntüsü her zaman sizi tatmin etmeyebilir. Buna ek olarak çıkan sonuç size uygun bir renk olmayabilir. Böyle bir durumda saç boyası akıtmak mümkün. 

En etkili saç boyası akıtıcı önerileri - Boyayı akıtmak için 4 doğal yöntem!

Çoğu kişinin kötü sonuçlanmış saç boyama tecrübesi vardır. Bu nedenle saçlarınızı hangi renge boyayacağınıza karar vermeden önce iyi düşünmelisiniz. Çünkü saç boyası akıtıcı işlemler en az saç boyamak kadar zahmetli olabiliyor. Her ne kadar saç boyasını akıtmak için doğal yöntemler kullanılsa da saçların yıpranma ihtimali de söz konusu.  

Biz de saç boyası rengi konusunda sorun yaşayan ve bu renkten arınmak isteyen kişiler için bu işlem hakkında birkaç bilgi vermek istedik. Böylece kendinize yakıştırmadığınız renkten hızlıca kurtulabilirsiniz. 

SAÇ BOYASINI AKITMAK İÇİN DOĞAL YÖNTEMLER 

Saçlarınızı boyattınız ve istediğiniz gibi olmadı mı? Endişelenmeyin, saç boyası akıtıcı birkaç yöntemle saçlarınızı doğal haline geri getirebilirsiniz. Üstelik bunu evde bulunan malzemelerle yapabilirsiniz.

  1. KARBONAT

Saç boyasını en hızlı şekilde çıkarmak için şampuanınızın içine 3 çay kaşığı karbonat eklemeniz yeterli. Karbonat eklediğiniz şampuanı saçlarınıza uyguladıktan sonra durulamadan önce yaklaşık 10 dakika kadar bekletin. Ardından saçlarınızı durulayabilirsiniz. Saç boyası akıtmak için en sık kullanılan yöntemlerden biridir. 

En etkili saç boyası akıtıcı önerileri - Boyayı akıtmak için 4 doğal yöntem!

  1. LİMON

Karbonat yöntemine ek olarak, limon da doğal bir saç boyası akıtıcı kabul edilir. İçeriğindeki asit sayesinde işlem görmemiş saçları bile doğal reninden daha açık bir hale getirebiliyor. Saç boyası akıtmak için limon suyunu saçlarınıza uygulayın. Ardından yaklaşık yarım saat kadar saçlarınızda bekletin. Bekletmenizin sebebi saçlarınızda kurumasını sağlamaktır. Ardından ılık suyla iyice durulamanız önemli. Bu işlem sonrası bir süre saçlarınızı güneşten korumanız tavsiye ediliyor. Birkaç tekrardan sonra etkisini göreceksiniz. 

  1. C VİTAMİNİ

Saç rengi açmak için de sıklıkla kullanılan C vitamini, saç boyasını akıtmak için doğal yöntemler arasında da sayılıyor. Tıpkı limon gibi etki eden C vitamini serumları saçlarınızdaki istenmeyen boyaları akıtıyor. Diğer yöntemlerden ayrılmasının temel nedeniyse saçları besleyici özellikler göstermesi... Bu yöntem için 7-8 adet C vitamini kapsülü alarak iyice ezmelisiniz. Ardından kepek şampuanıyla karıştırarak kullanıma hazır hale getirebilirsiniz. 

Hazırladığınız saç rengi akıtıcı C vitamini formülünü saçınızın her tarafına uygulamanız gerekiyor. Ardından 30 ya da 40 dakika kadar bekleyip durulayabilirsiniz.  

  1. KEPEK ŞAMPUANI

Saç boyası akıtıcı şampuan arayanlara bazı kepek şampuanlarının bu işe iyi geldiğini söylemeliyiz. Saçları ve saç derisini kökten uca temizlemesi sebebiyle kepek şampuanlarının boyaları da akıtması muhtemeldir. Ancak kepek şampuanının saç derinizi kurutması da bir o kadar normaldir. İşte bu yüzden saçlarınız ve saç deriniz için bakım yapmalı, maskeler uygulayarak kurumayı önlemelisiniz. 

SAÇ BOYASI AKITICI KULLANMAK SAÇA ZARAR VERİR Mİ? 

Atalarımızın dediği gibi azı karar fazlası zarar. Saç boyası akıtıcı yöntem kullanmak elbette saçı bir miktar yıpratacaktır. Örneğin saçları sıcak suyla yıkamak da boyanın hızlı akmasına sebep olur ve saç boyası akıtıcı olarak uygulanabilir. Ancak saçları kuruttuğu ve yıprattığı için yapmamanız tavsiye edilir. 

Yine de dikkatli davranarak saçlarda görülen zararları en aza indirmek sizin elinizde. Sonuç olarak saç boyanızı akıttıktan sonra gerekli bakımlarını yapmaya özen gösterirseniz bu boya akıtıcı düşündüğünüz kadar zararlı olmayacaktır.

En etkili güzellik ve bakım tüyoları için Güzellik kategorimize göz atabilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...