Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

En kolay yoldan, en kısa sürede nasıl zayıflanır? Diyetisyen Gamze Altınay’dan tembeller için 5 zayıflama yöntemi

Mavi Kadın>Diyet>En kolay yoldan, en kısa sürede nasıl zayıflanır? Diyetisyen Gamze Altınay’dan tembeller için 5 zayıflama yöntemi

Kilo vermek, ideal kiloya ulaşmak çaba, azim ve istikrar hatta biraz da hareket gerektiriyor. Ancak çoğu kişi bu motivasyonu kendisinde bulamıyor, öyle bir yöntem olsun ki hiç uğraşmadan kolay yoldan, kısa sürede zayıflayayım diye düşünüyor. Diyetisyen Gamze Altınay çok üşengecim, zayıflamak için en kolay ne yapayım diyenlere tembeller için zayıflama önerilerinde bulundu:

Kolay yoldan zayıflamak için günde 3 litre su tüketmeye özen göstermeli.
Kolay yoldan zayıflamak için günde 3 litre su tüketmeye özen göstermeli.

Günümüzde pek çok kişinin hayatı ofislerde, evde, kapalı alanlarda geçiyor. Hareketsiz bir yaşam çağımızın üzerinde adeta bir kara bulut. Kişi oturdukça oturası geliyor, nerde kaldı ki düzenli spor yapılsın... tembellik gün geçtikçe bir yaşam stili haline geliyor. Tembel olduğunu kabul edip de kilo vermek isteyenlere Diyetisyen Gamze Altınay İnstagram sayfasında şu tavsiyelere yer verdi:

TEMBELLER İÇİN ZAYIFLAMA YÖNTEMLERİ

Diyetisyen Gamze Altınay @diyetisyengamzealtinay instagram hesabında tembeller için zayıflama yöntemleri başlığı ile şu önerilerde bulundu:

1- Her gün 1 fincan Türk kahvesine biraz toz tarçın serpip için.

2- Atıştırmalık tercihinizi leblebi ve üzümden yana kullanın.

3- Her gün 3 litre yani yaklaşık 15 su bardağı su içmeye özen gösterin, suyun içerisine mutlaka tarçın atın.

4-Öğünlerinizde 1 bardak ayran ve 1 bardak su içmeye devam edin.

5-Akşam yemeğinde önce mutlaka 2 kepçe çorba için.

En kolay yoldan, en kısa sürede nasıl zayıflanır? Diyetisyen Gamze Altınay’dan tembeller için 5 zayıflama yöntemi

Diyetisyen Altınay'ın önerileri bilimsel çalışmalara da dayanıyor. Örneğin Daily Mail Online'da yer alan araştırmada günlük rutininize fazladan bir fincan şekersiz kahve eklemenin kilo vermeyi desteklediği görüldü. Günde fazladan bir fincan şekersiz kahve içmenin, dört yıl içinde 0,12 kilogramlık bir kilo vermeyle bağlantılı olduğu tespit edildi.

Kahveye toz tarçın serpilip içilmesi zayıflama etkisini de artırıyor. Tarçın kan şekerini dengelemeye yardımcı oluyor, ani tatlı krizlerini önlüyor, metabolizmanın çalışmasını destekliyor.

Diyetisyen Gamze Altınay’ın tavsiyede bulunduğu günlük 3 litre su içmek de kilo vermeyle tamamen bağlantılı. Araştırmalar, ne kadar çok sıvı tüketirseniz, vücudunuzun vücut yağlarını yakmak dahil çeşitli görevlerde o kadar verimli çalıştığını gösteriyor. Nutrición Hospitalaria'de 2019 Aralık ayında su tüketiminin kilo kaybına etkisi incelendi, 12 haftalık araştırma sonucunda, su içmenin  -0,4 kg ile -8,8 kg arasında değişen, ortalama %5,15 kilo kaybı yüzdesinde etkili olduğu görüldü.

En kolay yoldan, en kısa sürede nasıl zayıflanır? Diyetisyen Gamze Altınay’dan tembeller için 5 zayıflama yöntemi

Diyetisyen Altınay'ın son olarak çorba için tavsiyesinde bulunması da keza bilimsel çalışmalara dayanıyor. Epidemiyolojik çalışmalar çorba tüketiminin daha düşük obezite riski ile ilişkili olduğunu ortaya çıkarmıştır. British Journal of Nutrition'da 19-64 yaş arası ABD'li yetişkin üzerinde yapılan araştırmada çorba tüketiminin toplam yağ alımının azalması ve protein, karbonhidrat ve diyet lifinin yanı sıra çeşitli vitamin ve minerallerin alımının artması sayesinde kilo vermeyi desteklediği sonucuna varıldı.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...