2023-01-03 16:57:43 | Son Güncelleme : 2023-01-03 17:26:49

Favori oturuş şekliniz sizi ele veriyor: İşte oturma şeklinize göre karakter analizi yapan kişilik testi

Beden dili insanların ruhsal durumu ile ilgili farklı noktaların ortaya çıkmasını sağlar. Davranışlarımız, el hareketlerimiz mimiklerimiz hepsi vücut dilinin bir parçası. Bunlarla ilgili kişilik testlerimizi daha önceden hazırlamıştık. Peki ya oturuşunuzun kişiliğiniz hakkında ipucu verdiğini biliyor muydunuz? Otururken ayaklarımızın aldığı şekil kimi zaman gelişigüzel tercih edilse de aslında karşı tarafa mesajlar verir.

Beden dili, fiziksel ve zihinsel olarak birçok alanda bilgiler verebilir.
Beden dili, fiziksel ve zihinsel olarak birçok alanda bilgiler verebilir.

Beden dili karşınızdaki kişi hakkında kelimelerin anlatabileceğinden çok daha fazlasını anlatır. İfade ettiğimiz duyguların çoğu vücut dilimiz aracılığıyla iletilir. Yani önemli olan karşımızdaki kişiye ne söylediğimizden çok, söylerken sergilediğimiz beden dili, mimiklerimiz ve davranış biçimimizdir.   Örneğin uçuşlardaki havayolu personelleri, yolcuların oturuş şekline göre sinirli veya endişeli olup olmadığını tespit etmek için eğitim görürler. Bu yolculara rahatlamalarına yardımcı olacak başka bir şey isteyip istemediklerini genellikle bir kereden fazla sormaları öğretilir. Şimdi gelin en çok tercih ettiğiniz oturma pozisyonlarına göre kişilik analizlerini inceleyelim.

Bu pozisyonda oturan insanlar genellikle üretken insanlardır. Maceracı ve yeni deneyimlere açık yapıları vardır. Arkadaş çevreleri oldukça geniştir ve nadiren yalnız kalabilirler. İçlerinde her zaman bir çocuk vardır. Hayata genellikle pozitif bakmaya çalışırlar. Ayrıca genellikle spontane davranırlar ve bazen her şeyi derinlemesine düşünmedikleri için birtakım sorunlarla karşılaşabilirler. Ayrıca oldukça karizmatik olurlar ve doğal çekiciliğe sahiptirler.

Günlük hayatında genellikle B pozisyonundaki gibi oturan kişiler genellikle hayalperesttir. Zengin hayal gücüne sahip olduklarında olaylara hiç kimsenin bakmadığı açılardan bakarak yorumlayabilirler. Bu kişiler genellikle dinlemeyi çok severler. Davranışlarının sonuçlarını düşünmeden hareket edebilirler. Çok sadıktırlar. Kolaylıkla arkadaşlık bağları kurabilirler, farklı insanlar tanımaktan büyük keyif alırlar. Eğer kafalarına bir şey koyarlarsa haftanın ilk günün beklemezler, o an harekete geçebilirler.

Bu pozisyonda oturan kişiler rahatlarına fazlasıyla düşkün olabilirler. Konuşurken hızla konudan konuya atlayabilirler, çevrelerindeki kişiler zaman zaman hızına yetişmekte güçlük çekebilir. Her zaman anlatacak bir şeyleri vardır. Çünkü fazlasıyla renkli hayatları vardır. Genellikle çok çabuk sıkılabilirler. Düşünmeden hareket etmezler bu durumda bu da bazen başlarını belaya sokabilir. Tercihlerini hızla yapabilirler, özellikle birinin dış görünüşünün hakkında çok düşünmezler. Kimsenin rahatını bozmalarını istemezler, dışarda olsalar bile eve gidip rahatına kavuşmanın hayaliyle yaşarlar.

D şeklinde oturan insanlar genellikle çok mantıklı kişiler olabilirler. Verdikleri sözleri tutarlar. Birine söz verirseler bunun gerçekleşeceğiniz herkes bilir. Karşısındaki kişilere nasıl davranırsalar onun da aynı şekilde davranmasını beklerler. Bu kategoriye giren sosyal etkileşim yerine mahremiyeti tercih edebilirler. Zeki ve düzenli oldukları da bilinen bu kişiler uğraştıkları konulara odaklanabilirler. Oldukça dürüstler ve zor durumlarda bile soğukkanlılıklarını koruyabilirler. Buluşmalara her zaman en erken onlar gider bu gibi konulara önem verirler. Kendileri özen gösterdiği için aynı şekilde davranmayıp geç kalanlardan pek hoşlanmazlar.

E şeklindeki gibi oturan kişiler oldukça iş odaklıdır ve her şeyin mükemmel olması için özen gösterirler. Kariyerleri bazı işlerinin önüne geçecek kadar değerlidir. Hayatlarının odak noktası sağlık, sevgi mutluluk gibi kişisel hedefler, kariyer ve hırs olabilir. Hiçbir zaman hiçbir şey için acele etmezler, her şeyin yeri ve zamanı olduğunu bilirler. Başkaları tarafından saf, inat gibi görünseler bile aslında ısrarcı olabilirler. Mükemmeliyetçiliğe önem verirler. Dostlarının tavsiyelerine önem verirler ve onlarla her derdini paylaşabilirler.

Mavi Kadın