Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Hamilelerin folat ihtiyacını karşılıyor, A ve C vitamini içeriğiyle vücut direncini artırıyor

Mavi Kadın>Gebelik>Hamilelerin folat ihtiyacını karşılıyor, A ve C vitamini içeriğiyle vücut direncini artırıyor

Cennet hurması adıyla da bilinen Trabzon hurması, folat yönünden zengin olmasıyla hamilelerin tüketmesi için bir hayli faydalı. Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş, hamilelerin neden bu meyveden faydalanması gerektiği hakkında bilgiler veriyor.

Zengin vitamin ve mineral içeriği sayesinde oldukça besleyici olan bu meyveyi mutlaka tüketmeli, hamileyseniz bebeğinizin beslenmesini desteklemelisiniz. Folat içeriği fazla olan meyvelerden Trabzon hurması, anne ve bebek beslenmesinde önemli bir yer tutuyor. Uzman Diyetisyen Nesrin Eriş verdiği bilgilerde, hamilelerin günde 2 kez Trabzon hurması tüketmenin mümkün olabileceğini söylüyor. Böylece hamilelerin folat ihtiyaçları karşılanıyor.

CENNET HURMASININ FAYDALARI NELER? – TRABZON HURMASI NEYE İYİ GELİR?

Bilinen ve bilinmeyen birçok faydaya sahip cennet hurması sadece hamileler için değil, herkes için birçok faydaya sahip. Bu faydaların neler olduklarını merak ediyorsanız sabah.com.tr’nin içeriğinde yer alan bilgilere göre metabolizmayı güçlendirdiğini söyleyebiliriz. İçeriğinde güçlü vitamin ve mineraller barındırması sebebiyle faydalı olmaması imkansız. Öyleyse Trabzon hurmasının faydalarını sayalım:

TAM BİR ANTİOKSİDAN KAYNAĞI

A vitamini, likopen, lutein, zea-ksantin, kripto-ksantin, beta-karoten gibi maddeleri içermesi sebebiyle güçlü bir antioksidandır. Vücudu hastalıklardan koruyacak düzeyde bağışıklığı artırır.

BAKIR İÇERİR

Birçok mineral açısından zengin Trabzon hurması, bakır içeriği dışında ayrıca potasyum, mangan, fosfor gibi mineralleri de içerir. İçerdiği mineraller sayesinde bağışıklığı bir hayli güçlendirir, kırmızı kan hücrelerini artırır.

KARACİĞERİ TEMİZLER

Sabah.com.tr’deki içeriğe göre zararlı oksijen kaynaklı serbest radikalleri temizler ve antioksidan açısından zengindir. Hücre hasarını önler ve bu da sağlıklı bir karaciğer ile sonuçlanır. Eğer karaciğer sorunu yaşıyorsanız bu meyveyi güvenle tüketebilirsiniz.

KALP SAĞLIĞINI KORUR

Diyabetli kişiler için yüksek karbonhidrat ve şeker içermesi nedeniyle tehlikeli olsa da, diyabeti olmayan kişiler bu meyveyi tükettiğinde kalp sağlığını da korur. Yüksek lif oranı içermesi sebebiyle, hipertansiyonun önüne geçer ve kalbi korur.

C VİTAMİNİ DEPOSU

Trabzon hurması içeriğindeki C vitamini sayesinde de bağışıklığa katkı sağlar. C vitamini içeren meyveler arasında en besleyicilerinden biridir. Grip, soğuk algınlığı ve astım için birebirdir. Mutlaka tüketilmesi tavsiye edilir.

Uzmanların da ısrarla tüketmenizi önerdiği bu meyveyi muhakkak beslenme programınıza eklemeli, günlük 2 adet tüketmelisiniz. Hem leziz hem sağlıklı bir yiyecek arıyorsanız tavsiye ederiz.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Simgenur Gök
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...