Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Hindistan cevizi yağı ile diş beyazlatma yöntemleri! Dişleri inci gibi bembeyaz yapıyor

Mavikadin>Güzellik>Hindistan cevizi yağı ile diş beyazlatma yöntemleri! Dişleri inci gibi bembeyaz yapıyor

Hindistan cevizi yağı antimikrobiyal, antiinflamatuar ve antioksidan içeriği sayesinde diş çürümesini önlüyor, ağız kokusunu gideriyor, diş hassasiyetini azaltıyor ve diş eti iltihabını tedavi ediyor. Hindistan cevizi yağının dişler üzerindeki önemli bir etkisi de dişleri beyazlatması. Peki Hindistan cevizi yağı diş beyazlatma için nasıl kullanılır?

1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırıp dişleri fırçalamak dişlerin beyazlamasına yardımcı oluyor.
1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ile 1 yemek kaşığı karbonatı karıştırıp dişleri fırçalamak dişlerin beyazlamasına yardımcı oluyor.

Hızlı erişim

Dişlerin bembeyaz, inci gibi olmasını kim istemez ki? Diş beyazlatmak için diş hekimine gidip profesyonel diş beyazlatma hizmeti alabileceğiniz gibi evde uygulayacağınız yöntemler ile de beyaz dişlere sahip olabilirsiniz. Yüzyıllardır diş beyazlatmak için çeşitli doğal yöntemler kullanılmıştır. Bu yöntemlerden en çok tercih edilenlerden biri Hindistan cevizi yağı. İşte Hindistan cevizi yağı ile diş beyazlatma yöntemleri:

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI DİŞİ BEYAZLATIR MI?

Hindistan cevizi yağı, antibakteriyel ve antiseptik içeriği sayesinde ağızdaki bakterileri yok ederken dişlerin beyazlamasına da yardımcı oluyor.

Dr. Josh Axe'in web sitesi draxe.com'da Hindistan cevizi yağı dişleri doğal ve güvenli bir şekilde beyazlatma yöntemleri arasında yer alıyor.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI DİŞ BEYAZLATMA İÇİN NASIL KULLANILIR?

Hindistan cevizi yağı, laurik asit içeriği ile, dişlerde sarı plak oluşumuna neden olan oral bakterilerin yok edilmesine yardımcı oluyor. Bu eski Ayurveda tekniği dişlerde bakteri birikimini önleyebiliyor ve diş hijyeninin korunmasını sağlıyor.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
 • 1 diş fırçası

Uygulama

 • Bir yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını ağzınıza alın, ağzın içerisinde erimesi için birkaç saniye ağzınızda bekletin.Daha sonra yağı 15 ila 20 dakika boyunca diliniz yardımıyla dişlerinizde gezdirin
 • Yağı tükürün ve dişlerinizi fırçalayın. Bu yöntemi her gün uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile diş beyazlatma yöntemleri! Dişleri inci gibi bembeyaz yapıyor

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI VE KARBONAT İLE DİŞ BEYAZLATMA

Karbonat alkali yapısı ile çay, kahve ve kırmızı şarap gibi asit bazlı gıda lekelerinin giderilmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda ağızdaki oral bakterileri yok ediyor.

Malzemeler

 • 1 yemek kaşığı hindistancevizi yağı
 • 1 yemek kaşığı karbonat

Uygulama

 • Küçük bir kasede Hindistan cevizi yağı ve karbonatı karıştırıp diş fırçasına alın. Bu karışımla dişlerinizi 3-4 dakika boyunca fırçalayın. Ağzınızı suyla durulayın. Haftada 2 kez bu yönteme devam edebilirsiniz.
 • Karışıma bir damla nane esansiyel yağı ekleyebilirsiniz. Nane yağı antiseptik ve antibakteriyel özelliklere sahip olduğundan ağız hastalıklarını önleyebiliyor.

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI VE ZERDEÇAL İLE DİŞ BEYAZLATMA

Zerdeçalda yer alan kurkumin ismindeki madde iltihabı azaltıyor, plağı yok ediyor ve diş eti hastalıklarını önlüyor

¼ tatlı kaşığı zerdeçal tozu

⅛ tatlı kaşığı hindistancevizi yağı

Bir kasede toz zerdeçal ile hindistancevizi yağını karıştırın. (Zerdeçalı aktardan alabilirsiniz) Karışımı dişlerinize uygulayın ve üç dakika bekletin.Diş fırçasıyla zerdeçallı hindistancevizi yağı ile dişlerinizi fırçalayın. Suyla durulayın. Son olarak dişlerinizi normal diş macunuyla fırçalayın.Dişleri beyazlatmak için haftada 1-2 kez bu yöntemi uygulayabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı ile diş beyazlatma yöntemleri! Dişleri inci gibi bembeyaz yapıyor

HİNDİSTAN CEVİZİ YAĞI, NANE YAĞI VE DENİZ TUZU İLE DİŞ BEYAZLATMA

Nane yağında bulunan antimikrobiyal özellikler oral patojenlerle savaşıyor. Nefesi tazeliyor, damak tadınızı güzelleştirebiliyor ve dişlerinizi parlatabiliyor.

 • 1 bardak hindistan cevizi yağı
 • 2 yemek kaşığı karbonat
 • 5 damla nane esansiyel yağı
 • 1 yemek kaşığı deniz tuzu
 • Bir cam kavanoz

Cam kavanozda hindistan cevizi yağı, karbonat ve nane yağını karıştırın, içerisine deniz tuzu ekleyip karıştırmaya devam edin. Karışımı serin bir yerde 5 dakika kadar saklayın. Katılaşana kadar bekleyin. Diş fırçasına bu karışımdan sürüp dişlerinizi fırçalayın, daha sonra suyla durulayın.

HİNDİSTAN CEVİZİ DİŞLERE İYİ GELİR Mİ, FAYDALARI NELERDİR?

Hindistan cevizi yağının dişlere ve diş etlerine faydaları şunlardır:

Diş Çürümesini Önler

 • Hindistan cevizi yağı, diş çürüklerinin en yaygın nedeni olan Streptococcus mutans gibi ağız bakterilerini yok edip diş çürümesini önleyemeye yardımcı olabiliyor.

Ağız Kokusunu Yok Eder

 • International Journal of Health Sciences 2017 Eylül ayında yer alan makalede Hindistan cevizi yağının,laurik asit içeriği ile antimikrobiyal özelliklere sahip olduğu, bu özelliği ile ağız kokusuna neden olan bakterilerle mücadele ettiği, ağız kokusuna iyi gelip ağza ferahlık verdiği yazıyor.

Diş Eti İltihabını Tedavi Eder

Plak Oluşumunu ve Diş Hassasiyetini Azaltabilir

 • Hindistan cevizi, yağındaki yağ asitleri,antimikrobiyal ve antibakteriyel özellikler içerdiğinden ağızdaki oral bakterileri yok ediyor, plak oluşumunu önlüyor,  diş hassasiyetini azaltıyor.

Kaynak : Mavi Kadın, stylecraze.com, PubMed
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...