Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Kuruluğu azaltıyor, saçı besliyor... Haftada 3 gün kullanmak yetiyor

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Kuruluğu azaltıyor, saçı besliyor... Haftada 3 gün kullanmak yetiyor

Evde tek bir malzeme ile bakım yapmak ve bunu rutin haline getirmek uzun vadede sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlayacak. 'Sıvı altın' olarak da bilinen argan yağı ile doğal bakımınızı oluşturabilirsiniz.

Kuruluğu azaltıyor, saçı besliyor... Haftada 3 gün kullanmak yetiyor

Saçlarımız mevsim geçişlerinden ve daha birçok sebepten ötürü yıpranmaya müsaittir. Düzenli bir bakım rutini oluşturmanın çok önemli olduğu gerçeğini unutmadan mevsim ne olursa olsun saçlarımızın bakımını yapmalıyız. 

Saçları sık sık boyamak, röfle, balyaj gibi çeşitli işlemlere maruz bırakmak kısa süre içerisinde yıpranmasına neden olacaktır. Bu aşamada yardımcı bakım rutinleri devreye sokarsak yıpranmayı en aza indirgeyebiliriz. 

Yeterince kimyasala bulaştım artık doğal bir şeyler yapmam lazım ve zamanım da yok diyenlerdenseniz saçlarınıza tek bir malzeme ile bakım yapabilirsiniz. 


SIVI ALTIN ARGAN YAĞI 

Saçlarının bakımlı ve sağlıklı görünmesini kim istemez ki... Bunun için de istikrarlı bir şekilde saç bakımını yapmak gerekiyor. 

Kimyasala bulaşmadan saçlarınıza bakım yağı uygulayabilirsiniz. Son zamanlarda sıvı altın olarak anılan argan yağı düzenli uygulandığında saçların canlı ve parlak görünmesini sağlıyor. 
 
Saçların doğal, bakımlı ve canlı görünmesi için argan yağını düzenli şekilde uygulamak şart. Birçok kişinin doğal olduğu için tercih ettiği bu yağ son zamanlarda popülerliğini koruyor. 

ARGAN YAĞI NEDİR?

Ana vatanı Fas olarak bilinen argan ağacının meyvelerinden argan yağı elde ediliyor. Argan yağı diğer ismiyle sıvı altın olarak biliyor.  

ARGAN YAĞININ SAÇA FAYDALARI

-A ve E vitamini açısından çok zengindir. 
-Saçın ihtiyacı olan nemi karşılarak doğal nem verir.
-Saç kuruluğunu azaltır.
-Kepeğe iyi gelir.
-Boyadan yıpranmış saçı onarır.
-Boyanın uzun ömürlü olmasına yardımcı olur.
-Saç diplerini canlandırır.
-Saçı güçlendirir.
-Saçın matlığını alır.
-Saç kırılmasını ve kopmasını engeller. 
 

ARGAN YAĞI NASIL UYGULANIR?

2 farklı kullanım yolu bulunan argan yağı saça direkt olarak uygulanabildiği gibi saç ürünleri içerisine eklenerek de uygulanabilir. 

Durulanarak kullanımı: Argan yağı saça direkt olarak uygulanacaksa, avuç içine az az alınarak diplerden başlayıp masaj yaparak uygulanır. Saçta en az 30 dakika bekletilir. Bu aşamada saçlarınızı tülbent veya havlu ile sarabilirsiniz. Bu şekilde beklettikten sonra doğal içerikli şampuanla saçlarınızı yıkayabilirsiniz. 

Durulamadan uygulamak isterseniz de argan yağını haftada bir veya 3 kez saçlarınız nemliyken uygulayabilirsiniz. Dikkat edin durulamayacağınız için çok fazla uygulamamak gerekiyor.


ARGAN YAĞI MASKESİ

Argan yağı maske olarak da kullanılabiliyor. Saçları gürleştiren bu maskenin yapımı da oldukça basit.

Malzemeler ve hazırlanışı 
-2 tatlı kaşığı argan yağı
-1 yumurta


Yumurta bir kapta iyice çırpılır sonra içerisinde 2 tatlı kaşığı argan yağı eklenir. Karışım saça iyice uygulanır ve yaklaşık 10 dakika kadar bekletilir. Ilık su ile durulandıktan sonra da hafif bir şampuanlama işlemi uygulanır. Haftada bir kez bu işlemi yapmanız yeterli olacaktır. 

Kaynak : mynet
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...