Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Saç dökülmesini bitiriyor, kepeği kesiyor.. Her gün bir kere saça sürmek yetiyor

Mavi Kadın>Saç bakımı & saç uzatma>Saç dökülmesini bitiriyor, kepeği kesiyor.. Her gün bir kere saça sürmek yetiyor

Özellikle mevsim geçişlerinde yıpranan saçlara iyi bir bakım yapmak şart! Saçları sık boyamak ve çeşitli işlemlere maruz bırakmak dökülmesine ve yıpranmasına yol açıyor. İşte tek malzemeli kür tarifiyle artık ne saçınız dökülecek ne de yıpranacak...

Saç dökülmesini bitiriyor, kepeği kesiyor.. Her gün bir kere saça sürmek yetiyor

Yaş ve genetik faktörler fark etmeksizin saç dökülmesi artık herkesin sorunu haline geldi. Saça uygulanan kimyasallar haricinde kişinin yaşadığı stres de saçın yıpranmasına neden oluyor. Peki size saçlarınızı tek bir malzeme ile kurtarabileceğinizi söylesek? Öyleyse haberimizi okumaya devam edin...

KARANFİL KÜRÜ NASIL UYGULANIR?

Evdeki tek bir malzeme ile saçlarınızı düzeltebilir eski sağlıklı haline kavuşturabilirsiniz. 10-12 adet karanfili su içine atın ve kaynatmaya başlayın. Kaynama işlemi bittikten sonra karanfilleri süzün ve varsa sprey şişesine koyun. Saç köklerine uygulama yapabileceğiniz gibi uç kısımlarına da bu suyu uygulayabilirsiniz. Saç derisine masaj yapmak kan dolaşımını hızlandıracağı için ürünün etkisini maksimum seviyede alabilirsiniz. Bu nedenle uygulama öncesi parmak uçlarınızla saç derinizi rahatlatıp masaj yapmanıza fayda var. 

KARANFİL KÜRÜ FAYDALARI

Saç dökülmesini bitiriyor, kepeği kesiyor.. Her gün bir kere saça sürmek yetiyor


1- SAÇ DÖKÜLMESİNİ GEÇİRİR

Mynet.com'dan aldığımız bilgilere göre saç dökülmesine neden olan şeyler arasında hava şartları, saç kökleri, yanlış uygulanan bakım yağ ve serumları yer alıyor. Ancak bunun bir çözümü var... Karanfil kürü ile yapacağınız uygulamayla saçlarınızı bu olumsuzluklara karşı güçlü tutabilirsiniz. 

2- SAÇI PARLATIR

Özellikle kıvırcık saçların çok seveceği bu kür ile daha belirgin buklelere sahip olabilirsiniz. Neme doymuş saç her zaman daha iyi görünecek ve parlayacaktır.

3- SAÇ UZATMAYA YARDIMCI

Saç köklerini doğrudan besleyen karanfil kürü uzamaya yardımcı olur. Saç köklerine uygulandığında saçın ihtiyacı olan bakımı sunacak ve hızlı bir şekilde saçlarınızın uzamasına yardımcı olacaktır. 

4- KEPEK OLUŞUMUNU ENGELLER

Kepek bir deri sorunudur ve bu kür ile saç derinizi besleyeceğiniz için kepek oluşumunu da doğrudan etkileyecektir.Kepeği azaltan hatta yok eden karanfil kürü kaşıntınız varsa buna da çare olacaktır. 

Kaynak : Mavi Kadın, Mynet.com
Editör : Ezgi Sezer
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
1 Görüş
Ayten 12 Eylül 2023 - 22:44
Mutlaka deneyeceğim teşekkürler.
Sonraki Haber Yükleniyor...