20 Ocak 2021, Çarşamba 21:42

Mağaza Kıyafet Elbise Alarmı Sökme İçin 10 Farklı Yöntem

Mağaza Kıyafet Elbise Alarmı Sökme İçin 10 Farklı Yöntem

Kıyafet Alarmı Nasıl Çıkarılır? Tecrübeli Kişiler Anlatıyor

Mağaza Alarmı Nasıl Çıkarılır?

Her mağazanın, ürünlerini korumak için aldığı çeşitli güvenlik önlemleri vardır. giysilere takılan alarmlar da bunlardan biridir. Ancak ürünlerin çalınmasını engellemek için kullanılan bu alarmlar kimi zaman mağaza çalışanları tarafından kıyafetin üzerinde unutulur ve sizin bu alarmı kendiniz çıkarmanız gerekebilir. (genelde farklı illerden yapılan alışverişlerde veya mağazaya geri götürme fırsatı olmadan giyilmesi gereken kıyafetlerde sorun olmaktadır)

Kıyafet alarmı nasıl çıkarılır? işte yapmanız gerekenler;

Kıyafet Alarmı Nasıl Çıkarılır? En Çok Tercih Edilen Yöntemler

 1. Elimize bir çekiç alalım. Kıyafet alarmını yan çevirip birkaç kez vuralım. Hemen ortadan ikiye ayrılacaktır. Denenmiş kesin yöntemdir.
 2. Alarmı sökmek için uğraşmayın. Aksi takdirde kıyafet deforme olur. Yan keskiyle üzerindeki büyük plastiği kırarsanız çıkacaktır. Genellikle içerisinde boya olmaz fakat bazıları da kırılınca boya sıçrayabilir. Dikkatli olmak lazımdır.
 3. Çiviyi penseyle keserek giysinin üzerindeki alarmı çıkarabilirsiniz. İşe yarıyor, tecrübeyle sabittir.
 4. Ben bir AVM mağazasında müdür olarak çalışıyorum. Personeller yoğunluktan dolayı alarmı kıyafetlerde unutabiliyor. Onu açmak zor değil. Alarmın alt kısmında hafif bir çıkıntı vardır. (İğneyi oraya taktığınız zaman bilyeleri topluyor.) O kısmı çakmakla yakın ve eritin. Demirin yan tarafındaki plastik eridiğinde alt kısmı sökün, plastiği temizleyin, ardından iğnesini çıkarın. Eğer daha kısa yoldan halletmek istiyorsanız kıyafetin fişiyle birlikte bir mağazaya götürün, yardımcı olurlar.
 5. Arkadaşlar kırmaya çalışmayın. Muhtemelen içerisindeki mürekkep haznesi patlayacak ve giysiniz hep mürekkep olacaktır. Çıkarmak için özel makinesini kullanmak gerekir, yoksa sizi epey uğraştırır. Hadi güç bela temizleseniz bile zorlarken giysiniz yırtılacaktır. Bizzat başıma geldi.
 6. Ünlü bir spor giyim mağazasında kasiyerim, size tavsiyem alarmın yuvarlak uç kısmını bir mıknatısla tutarak çıkarın. Olmazsa çekiçle kırın, merak etmeyin bir zararı olmaz, bu şekilde hemen çıkar.
 7. Alarmın iğneyle birleştiği kısmı çakmakla eriterek kıyafetten ayırabilirsiniz.
 8. Bu durumla ben de karşılaşmıştım. Yan keskiyle kesmek zorunda kaldım. İçerisinde birkaç tane bilye olacak, hepsini aynı anda mıknatısla çekmelisiniz. Fakat bunu yapmak kolay değil. İçerisinde manyetik alan oluşturan bir mekanizma var. Bence direkt kesin.
 9. Mürekkep bulaşır mı diye endişe ediyorsanız bir lehim makinesi bulup iyice ısıtın. Alarmı yere koyun, çevresine bir poşet serip poşeti alarmın yanlarına bantlayın. Alarmın üzerine lehim makinesiyle bir delik açın, mürekkep olup olmadığı gözükür. (Yahut bunun için bir bıçağı ocakta ısıtabilir veya matkap da kullanabilirsiniz.) Mürekkep varsa delikten dışarı çıkmasını sağlayın. (Eczaneden bir şırınga alıp onunla yapabilirsiniz.) Tam olarak boşaldığına emin olunca içerisine deterjanlı ya da sabunlu su akıtın. Ardından yine şırıngayla boşaltın. Hiç mürekkep kalmayınca çekiç yardımıyla kırabilirsiniz.
 10. Boşuna zahmete girmeyin, aldığınız yere götürüp çıkartın olsun bitsin.
 11. Kıyafetin üzerinde unutulduysa zaten mağazadan çıkarken alarm çalar. Alarm sökücü kullanılarak çıkarılır. Sizin kendi kendinize çıkarmaya çalışmanız ürünün zarar görmesine sebep olabilir. Hem bazı alarmların içerisinde mürekkep olduğundan giysiniz lekelenebilir. Faturasıyla beraber mağazaya götürürseniz anında çıkarırlar. Böyle yapmanız daha doğrudur.
 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT