2016-09-22 03:07:51 | Son Güncelleme : 2022-09-12 17:00:38

Saça Kına Yakarken İçine Neler Konur Ve Kına Saçta Kaç Saat Kalmalı?

Saçımıza kına yakarken bazı hususlara dikkat etmeliyiz. Bunları (Saça kına yakmanın püf noktaları) isimli bu makalemizde bildireceğiz. 

Saça Kına Yakarken İçine Neler Konur Ve Kına Saçta Kaç Saat Kalmalı?

Saçımıza kına yakarken bazı hususlara dikkat etmeliyiz. Bunları (Saça kına yakmanın püf noktaları) isimli bu makalemizde bildireceğiz. Kına Organizatörü Derya Gariper Türker saça kına yakmanın püf noktalarıyla ilgili bize şu bilgileri veriyor:

(Kına, temas ettiği yerde hemen renk bırakacağı için, saça kına yakmadan mutlaka eldiven takmalıdır.

Saça kına yakmadan önce kınanın bulaşabileceği alın, ense, kulak çevresi gibi bölgelere vazelin sürerek kınanın ciltten daha kolay çıkmasını sağlayabilirsiniz.

Saça kına yakmak için malzemeler; Toz kına, 1-2 tutam tuz, 1 yumurta, 1 kahve fincanı zeytinyağı, demlenmiş çay suyu, streç film, eldiven, harcı karıştırmak için tahta kaşık.

Nasıl yapacaksınız?

1 adet yumurtayı çırpma aleti ile çırpın, paketteki kınayı kaseye boşaltın, çırptığınız yumurtayı kınaya katın, içine 1 kahve fincanı zeytinyağı ve 2 tutam tuz ve demlenmiş çay suyunu ekleyerek saçınıza süreceğiniz kına harcını hazırlayın. Elde edeceğiniz harç, saça rahatça sürülebilecek akışkanlıkta olmalıdır. Bu akışkanlığı yakalamadıysanız içine biraz daha çay suyu katabilirsiniz.

Kına saça uygulandıktan sonra saçlarda en az 8 saat, en fazla ise 1 gece bekletilmelidir. Ardından ılık su ile kına saçtan arındırılır.

Hazırladığınız kınayı tüm saçınıza uygulamadan önce, saçların gözükmeyen kısmından bir tutam saça kınayı uygulayıp bir müddet bekleyip yıkayarak saçınızın kınayla ne renge ulaşacağını gözlemleyebilirsiniz. Böylece istenmeyen süprizlerle karşılaşmazsınız.

Kına yapılacak saçta çok beyaz varsa, kınaya 1 çay kaşığının ucuyla rastık ekleyerek daha koyu renkler elde edilebilir.

Kına ile saçta kızıl ve kahverengi tonlarını yakalamak için 1 gece önceden kaynatılmış taze ceviz kabuğunun suyunu kına harcına ekleyin.

Kınanın daha kalıcı olması için hazırladığınız kına harcına önceden demlenip soğutulmuş çay suyunu katabilirsiniz.)

Saça kına yakarken koyu kızıl tonları için kınanın içine demleyip suyunu süzdüğünüz kuşburnu çayı, siyah çay yahut adaçayını katabilirsiniz. Ayrıca aktarlarda satılan kına taşı ismindeki malzemeyle daha koyu kızıl saçlara kavuşabilirsiniz.

Kınayla daha açık renk saçlara ulaşmak için kınanın içine demlediğiniz papatya, sarı kantaron veya ıhlamur suyunu ekleyebilirsiniz.

Kınaya demlediğiniz soğan kabuğu ve zerdeçal suyunu katarak saçlarda bakır tonlarını yakalayabilirsiniz.

Kına Saça İyi Gelirmi, Kınanın Saça Faydaları Nelerdir? Tıklayınız

Hint Kınası Saçtan Nasıl Çıkarılır? 5 Pratik Yöntem Tıklayınız

Aspirinin Saça Faydaları Nelerdir Ve Aspirinle Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

Normal Kına Saçtan Nasıl Çıkar, Saçtan Kına Çıkarma Yöntemleri Nelerdir? Tıklayınız

Yoğurdun Saça Faydaları Ve Yoğurtla Saç Maskesi Tarifleri Tıklayınız

Bıldırcın Yumurtasının Saça Faydaları Ve Saç Maskesi Tarifi Tıklayınız

Barcelino Saç Bakım Yağı Nedir, Fiyatı Ne Kadar, Nasıl Kullanılır? Tıklayınız

Yasemin Yağı Saça Faydaları Ve Yasemin Yağının Saç İçin Kullanımı Tıklayınız

Mavi Kadın
En Çok Okunanlar