10 Ağustos 2022, Çarşamba 03:08

Saçlara zarar vermeden temizleyen en iyi 8 sülfatsız şampuan markası

Saçlara zarar vermeden temizleyen en iyi 8 sülfatsız şampuan markası

Şampuanların köpürmesini sağlayan kimyasal bileşene SLS veya sülfat denilmektedir. Bu bileşen zamanla saçların renginin bozulmasına ve saçta kuruma ve kırılmalara sebep olmaktadır. Bu nedenle sülfat içermeyen şampuanlar son zamanlarda çok popüler

Şampuanların köpürmesini sağlayan kimyasal bileşene SLS veya sülfat denilmektedir. Bu bileşen zamanla saçların renginin bozulmasına ve saçta kuruma ve kırılmalara sebep olmaktadır. Bu nedenle sülfat içermeyen şampuanlar son zamanlarda çok popüler olmuştur.

Şampuanlarda bulunan sülfatın amacı ölü derileri temizlemek ve saçtaki kiri arındırmaktır. Bu durum her ne kadar normal gibi gelse de sülfat aynı zamanda saç derisindeki doğal yağı da yok etmektedir. Bunun sonucunda hassaslaşan saç derisinde kızarıklık, kaşıntı ve kuruluklar meydana gelmektedir. Tüm bu sebeplerden ötürü şampuan seçerken özellikle de eğer saçlarınız kuru ve yıpranmış ise kesinlikle sülfatsız olan şampuanları tercih etmelisiniz. Çünkü saçınız ekstra bakıma ihtiyaç duyduğu için sülfatlı şampuan kullanmanız halinde saçlarınızın hali daha da kötüleşecektir.

En İyi Sülfat (SLS) İçermeyen Şampuanlar Nelerdir?

OGX Dolgunlaştırıcı Biotin & Kolajen Sülfatsız Şampuan 385 ml

OGX (Organix) markasının çıkarmış olduğu sülfatsız şampuanın içeriğinde B7 Vitamin, kolajen ve hidrolize buğday proteini bulunmaktadır. Bu özel formülü sayesinde saç tellerine derinlemesine nüfus ettiği için saçlardaki kir ve yağı çok iyi şekilde temizlemektedir. Saçları temizlemesinin yanısıra saçların beslenip güçlenmesinde de çok yardımcıdır. Ek olarak, bu şampuan saçların parlaklığını arttırır ve özellikle de ince telli ve sönük saçları dolgulaştırır ve hacim sağlar.Fiyatı:59,90 TL’dir

Herbal Essences Sülfatsız Güç Ve Nem Aloe + Bambu Şampuan

Herbal Essences sülfatsız şampuanın sahip olduğu güçlü ve saf aloe + bambu içeriği saçların çok iyi şekilde nemlenmesini sağlar. Ayrıca bu şampuan saçlarda yıpranmaları iyileştirip sağlıklı saçlara sahip olmanızı sağlar. Fiyatı:79,90TL’dir.

Kerastase Discipline Bain Fluidealiste Sulfatsız Şampuan

Kerastase discipline bain fluidealiste sülfatsız şampuan saçları yumuşacık yaptığı için kolay taramaya olanak sağlar. Ek olarak içeriğindeki Morpho-Keratin kompleksi sayesinde saç tellerini kaplar ve elektriklenme problemini ortadan kaldırır. Saçların daha kolay şekillenmesini sağlayan bu şampuan özellikle de boyama ve işlem görmüş saçlara iyi gelir. Fiyatı:163,50 TL’dir.

Davines Oi Tüm Saçlar İçin Sülfatsız Şampuan

Davines Oi sülfatsız ve parabensiz şampuan saçları yormadan temizler ve ayrıca saçları korur. Saçların yumuşacık olup kolay taranmasını da sağlar. Bu şampuanı her tip saçta günlük olarak kullanabilirsiniz. Fiyatı:495 TL’dir.

The Natural Ritualist Tuzsuz Tüm Saçlar Için Sülfatsız Şampuan

The Natural Ritualist tuzsuz ve sülfatsız şampuan her saç tipi için kullanılabilir. Ek olarak bu şampuanı düzenli kullandığınızda saçlarınızdaki güçlenmeyi fark edeceksiniz. Saçlarınız daha nemli, daha yumuşak ve çok daha parlak bir görünüme kavuşacak. Fiyatı:19,90 TL’dir.

Bonacure Ph 4.5 Renk Koruma Sülfatsız Şampuan

Bonacure Ph 4.5 Renk Koruma Sülfatsız Şampuan boyanmış saçlar için çok tercih edilen başarılı bir şampuandır. Saçlarınızdaki rengin uzun süre korunmasını sağlamasının yanısıra saçları içten dışa çok iyi şekilde korur ve güçlendirir. Fiyatı:128,86 TL’dir.

Wella Elements Renewing Sülfatsız Yenileyici Şampuan

Wella Elements Renewing sülfatsız yenileyici şampuan boyalı ve zarar görmüş saçlar için özel olarak üretilmiştir. Yapısı hafif olduğu için saça bakımını saçta ağırlaşma olmadan yapmaya yardımcı olur. Ek olarak sahip olduğu yenileyici özlerin yıpranmış saçları yenileme ve saç yüzeyini pürüzsüleştirme özelliği bulunmaktadır. Bu şampuanın en iyi yönlerinden birisi sülfat ve paraben içermediği için saçları yormaz ve aynı zamanda saçların çok daha canlı ve parlak olmasını sağlar. Günlük kullanıma uygun olan bu şampuanı nemli saça masaj yaparak uygulamanız tavsiye edilir. Köpürterek tüm saça yaydıktan sonra durulayarak uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Gerek görüyorsanız bu işlemi tekrarlayabilirsiniz.Fiyatı:60,00TL’dir.

Natural Herbs Sülfatsız Tuzsuz Keratin Şampuan

Natural Herbs sülfatsız ve tuzsuz keratin şampuan saçta keratin azalmasına bağlı olarak görülen matlaşma, cansızlaşma ve kuruma gibi problemlere karşı çok etkilidir. Saçları beslemesinin yanısıra saçların yeniden yapılanmasına destek olur. içeriğinde SLS (sülfat), tuz ve paraben bulunmamaktadır. Saçların kolay taranmasını, hızlı ve basit şekillendirilmesini sağlayıp elektriklenme ve kabarma gibi problemlerin önüne geçen bu şampuan ile canlı ve dolgun saçlara kavuşabilirsiniz. Fiyatı:39,90 TL’dir.

 

YORUM YAPIN

Bu makaleye bir yorum yapın.

 
 
KAPAT