Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Shannen Doherty 4. evre kanserle mücadele ederken eşyalarını satmaya başladı

Mavi Kadın>Magazin>Shannen Doherty 4. evre kanserle mücadele ederken eşyalarını satmaya başladı

Ünlü Amerikalı oyuncu Shannen Doherty, dördüncü evre meme kanseriyle mücadele ediyor. Doherty, adeta ölüme hazırlanarak bazı eşyalarını satışa çıkardı. Doherty, "Annemin bir sürü şeyle uğraşmasını istemiyorum. Bana bir şey olursa, böylelikle bu süreci geçiş dönemini de daha kolay atlatır" dedi.

Shannen Doherty 4. evre kanserle mücadele ederken eşyalarını satmaya başladı

52 yaşındaki oyuncu, podcasti "Let's Be Clear" ın son bölümünde hastalığı nedeniyle önceliklerinin nasıl değiştiğini anlattı. Pazartesi günü yayınlanan bölümde, “Şu anda önceliğim annem. Ondan önce ölürsem onun için zor olacağını biliyorum.” dedi.

“ANNEMİN BİR SÜRÜ ŞEYLE UĞRAŞMASINI İSTEMİYORUM”

Ünlü oyuncu podcastteki açıklamasına şöyle devam etti:  “Çünkü bu onun için çok zor olacak, ben de diğer şeylerin çok daha kolay olmasını istiyorum. Onun bir sürü şeyle uğraşmasını istemiyorum. Dört depo yerinin de mobilyalarla dolu olmasını istemiyorum.”

Shannen Doherty 4. evre kanserle mücadele ederken eşyalarını satmaya başladıFotoğraflar: Instagram/theshando

ANTİKALARIN VE EŞYALARIN BİR KISMINI BAĞIŞLAYACAK

52 yaşındaki Doherty, ‘başına bir şey gelmesi ihtimaline karşı’ harekete geçti. Yıllar içinde topladığı antikaları ve diğer eşyaları bağışlamak veya satmak için eşyalarını karıştırmaya başladı.

Aktris, mülkte yaşama ve at besleme hayalinden vazgeçmeye karar verdikten sonra, en son eşyalarını toplamak için Tennessee'deki evinin bulunduğu yere bir gezi yaptı. "Yani Tennessee'deydik ve oradaki yerlerden birini topluyordum. Gerçekten zor ve duygusaldı. Çünkü bir dereceye kadar bu mülkü inşa etme, kendime ve anneme bir ev koyup ahırı genişletme hayalimden vazgeçtiğimi hissettim." diye devam etti.

Shannen Doherty 4. evre kanserle mücadele ederken eşyalarını satmaya başladı

ATLAR İÇİN SIĞINAK YAPMA PLANI VARDI

Doherty, "sahipleri tarafından çok yaşlı oldukları için terk edilen" veya "hasta" atlar için bir sığınak inşa etmeyi planladığını da sözlerine ekledi. Gözyaşları arasında konuşurken, "Bu benim hayallerimden biriydi" dedi.

Shannen Doherty 4. evre kanserle mücadele ederken eşyalarını satmaya başladı

“HAYATTAN VAZ MI GEÇTİM?”

Doherty şöyle konuştu:

“Toplanıyordum ve ağlamaya başladım. Bir hayalden vazgeçiyormuşum gibi hissettim ve bunun benim için ne anlama geldiğini düşündüm. Bu hayattan vazgeçtiğim anlamına mı geliyordu? Bu havlu attığım anlamına mı geliyordu?"

Bir hafta sonra Doherty, Kaliforniya'ya geri dönmek üzere tüm eşyalarını taşıma aracına yüklemek için evine geldi. Oradayken bir aydınlanma yaşadı ve mülkünü yenilemenin maliyetini düşündü. Sonra da bunun aptalca bir fikir olduğunu düşündü.

Shannen Doherty 4. evre kanserle mücadele ederken eşyalarını satmaya başladı

BIRAKMAK YAPILACAK EN DOĞRU ŞEY”

Onun için bırakmak yapılacak en doğru şeydi. Doherty, "Atlara yardım etme hayalimi hâlâ sürdürebilirim. Bunu yapma konusunda çok daha yetenekli olan kurtarma çalışmalarına gerçekten katılarak bu hayali hâlâ yaşayabilirim." dedi. 

AİLESİ İÇİN DAHA KOLAY OLACAĞINI DÜŞÜNÜYOR

Oyuncu, mülkünü ve diğer eşyalarını bırakmanın ailesi için "daha temiz ve daha kolay bir geçişi geride bırakmaya" yardımcı olduğunu açıkladı. Bu süreçte Doherty, eşyalarının ona annesi ve sevdikleriyle anılar biriktirmek kadar keyif vermediğini öğrendi.

"Bu bana daha fazla seyahat yapma olanağı sağlıyor çünkü para kazanıyorum, eşyaları satıyorum. “Sonra farklı anılar biriktiriyorum ve sevdiğim insanlarla anılar biriktiriyorum.” diye konuştu. 

2015 YILINDAN BERİ MÜCADELE EDİYOR

“Heathers”ın yıldızı, kendisine ilk kez 2015 yılında meme kanseri teşhisi konduğundan bu yana kanser yolculuğunu hayranlarıyla paylaştı. Doherty 2017'de remisyona girmiş olsa da kanser iki yıl sonra geri geldi ve bu sefer dördünc evre olarak vücuduna yerleşti. Aktris geçen yıl, kanserin beynine ve daha sonra kemiklerine yayıldığını söyledi. 90'ların "hayatta kalmak için mücadele etme" ikonuna rağmen Doherty ölüm hazırlıkları konusunda açık davrandı, hatta cenazesinde istemediği "bir sürü insan" olduğunu da kabul etti.

BEVERLY HILLS 90210’UN YILDIZIYDI

Doherty, 1990 yılında yayınlanan Beverly Hills, 90210’un Brenda Walsh rolü ile ünlü yıldızıydı.

Kaynak : Mavi Kadın, edition.cnn.com
Editör : Fatma Zeybek
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...