Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Su elementi neyi temsil eder? Su elementi eksikliğinde ne olur? Su elementi burçları ve özellikleri

Mavi Kadın>Burç yorumları>Su elementi neyi temsil eder? Su elementi eksikliğinde ne olur? Su elementi burçları ve özellikleri

Yengeç, Akrep ve Balık burçlarının elementi su, sezgilerin ve duyguların temsilcisidir. Bu burçlar, hayatın akışına uyum sağlayarak, empatik yetenekleriyle çevrelerine ilham kaynağı olurlar.Su elementinin fazlalığı, gerçeklerden uzaklaşmaya ve duygusal dalgalanmalara yol açabilir. Su elementinin azlığı ise, duygusal ifadeyi güçleştirir ve soğuk bir tavır sergileyebilir. İşte su elementinin burçlara etkileri ve özellikleri....

Su elementi neyi temsil eder? Su elementi eksikliğinde ne olur? Su elementi burçları ve özellikleri

NUR SEZİN BAYINDIR | MAVİ KARIN

Peri masallarında yaşayan bir hayalperest misiniz yoksa mantığın ipinden kurtulamayan bir realist misiniz?

Su elementinin burçları Yengeç, Akrep ve Balık’tır. Su elementi, hayal gücünü, sezgi yeteneğini ve uyumluluğu temsil eder. Derinlik, merhamet, şefkat, kendini adamak, maneviyat, dinginlik, huzur, inanç, ilahi olanla kurulan bağ yine su elementinin temsil ettiği konulardandır.

Su Elementinin Özellikleri

Su elementleri hayattaki başarılarını hayal güçleri, insanları bir şey söylemeden de anlayabilme yetenekleri, beceriklilikleri ile elde ederler. Çevrelerine ilham verebilirler, duyguları dikkate almanın ne kadar önemli olduğunu bize hatırlatırlar, yardımseverliğin, inancın, şefkatin ne kadar çok şeyi değiştirebileceğini davranışlarıyla gösterebilirler.

Bilinçaltı, korkular, endişeler, tembelliğe meyilli olmak, ruhsal rahatsızlıklar, mantıktan ve gerçeklerden uzaklaşmak, sübjektif davranmak da yine su elementiyle çok ilgilidir.

Su Emementinin İlişkilere Etkisi

İlişkiler ve aşk konusunda; hisleri ve sezgileri çok güçlü olduğundan hayatlarındaki kişinin isteklerini, arzularını, duygularını hemen fark edip ona göre davranan, romantik, şefkatli, aile ve partner odaklı aynı zamanda da alıngan, çabuk küsen, karşısındaki kişi için kendisini feda eden, gözünde çok büyüten bir yapı söz konusu olabilir.

Su Emementi ve Para

Para konusunda; yaratıcı fikirlerini, renkli hayal güçlerini, becerilerini para kazanmak için kullanabilirler, sezgileri çok kuvvetli olduğundan yatırım yapacakları konuları da genellikle hisleriyle belirlerler. Ancak fazla hassas olabilen yapılarıyla iş yaşamında zorlanabilirler, gerginliklerini gereksiz harcamalar yaparak yatıştırmaya çalışabilirler.

Su Elementi Fazlasya Ne Olur, Nasıl Dengelenir?

Haritadaki gezegenlerin çoğu Yengeç, Akrep ve Balık burçlarında yer alıyorsa; fazla sübjektif, gerçekleri görmek istemeyen, başkalarını kendinden çok düşünen, endişeli, çabuk korkuya kapılan bir yapı ortaya çıkabilir. Çok kolay kırılıp alınabilir, çabuk kandırılmaya meyilli olabilirler, her düşündüklerinin gerçek olduğuna kendilerini inandırabilirler.

Yoğun su elementini dengelemek için; karar verirken sadece duygularını dinleyerek değil mantığı da devreye sokarak düşünmek, toprakla uğraşmak, mantık oyunlarıyla ilgilenmek faydalı olabilir.

Su Elementi Azsa Ne Yapılır?

Eğer su elementi haritada yoksa ya da çok azsa; gerçeklerden çok uzak, duyguların çok geri planda kaldığı, duyguların ifade edilemediği, soğuk ve mesafeli, hem kendisine hem çevresindekilere karşı acımasız davranabilen bir yapı ortaya çıkabilir. Çok fazla eleştirmek, yargılamak,  en ufak şeyden bile endişe duymak, affetmekte zorlanmak da söz konusu olabilir.

Az olan su elementini dengelemek için; suya yakın olmak, yüzmek, bol su tüketmek, duş almak, spa, buhar odası vs. kullanmak, yoga yapmak fayda sağlayabilir. Duyguları ifade etmenin, paylaşmanın aslında kendilerine iyi geleceğini hatırlamak, duygularını söyleyemese de yazarak ifade etmek de yine kendilerini daha iyi hissetmelerine yardımcı olabilir.

Su elementi, su ve toprak elementiyle daha uyumludur, ateş elementiyle uyumuysa oldukça düşüktür.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nur Sezin Bayındır
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...