Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Astrolojide hava elementi neyi temsil eder? Hava elementi eksikliğinde ne olur, yükseltmek için ne yapılır?

Mavi Kadın>Burç yorumları>Astrolojide hava elementi neyi temsil eder? Hava elementi eksikliğinde ne olur, yükseltmek için ne yapılır?

Hava elementi, mantık, iletişim ve entelektüelliği temsil eder. İkizler, Terazi ve Kova hava elementinin burçlarıdır. Peki Astrolojide hava elementi neyi temsil eder? Olumlu olumsuz özellikleri nelerdir? Hava elementi eksikliğinde ne olur, yükseltmek için ne yapılır?

Hava elementi, mantık, iletişim ve entelektüelliği temsil eder. Burçları İkizler, Terazi ve Kova’dır.
Hava elementi, mantık, iletişim ve entelektüelliği temsil eder. Burçları İkizler, Terazi ve Kova’dır.

NUR SEZİN BAYINDIR | MAVİ KARIN

Öğrenmekten hiç bıkmayan bir yaşam gezgini misiniz yoksa derinliklerde kaybolan bir düş gezgini misiniz?

Hava elementinin özelliklerini, eksik ve fazla olduğunda etkilerini, para, aşk, iletişim konularındaki yansımalarını, hava elementinin olumsuz özelliklerini inceleyelim... 

Hava Elementinin Özellikleri

Hava elementinin burçları İkizler, Terazi ve Kova’dır. Hava elementi, mantık, iletişim ve entelektüelliği temsil eder. Zihinsel her konuyu, merakı, bilgiyi, iletişimi, öğrenmeyi, anlamayı, anlaşmayı, ifade etmeyi, fikirleri, rasyonelliği ifade eder. Hava burçları hayattaki başarılarını iletişim, sorunları mesafeli bir şekilde çözme, çabuk kavrama, sosyallikle elde eder. Karar alma konusunda duygularından çok mantığı ön plandadır, kurallarla sınırlı olmadığından bir bakış açısından diğerine çok çabuk geçebilir. Bazen mesafeli olan tavırları dışarıdan soğuk ya da duygusuz olarak algılanmalarına neden olabilir. Yapmak istediği bir şeyi yapamadığında, isteklerine ulaşamadığında alaycılık, sivri dil söz konusu olabilir.

Hava Elementinin Olumsuz Özellikleri

Ukalalık, konsantrasyon bozukluğu, sinirsel rahatsızlıklar, konuşma bozuklukları, hafızayla ilgili durumlar da yine hava elementiyle oldukça bağlantılıdır.

İlişkiler ve aşk konusunda; iletişimin çok önemli olduğu için, esprili, heyecan veren, her konuda rahatlıkla sohbet edilebilen, mantığını bazen duygularının önüne koyan aynı zamanda hemen bağlanamayan, ciddi ilişkilere adım atmakta zorlanan ve kararsız bir yapı söz konusu olabilir.

Hava Elementi ve Para

Para konusunda ise; iletişim, teknoloji, yenilikler, mantık ve zeka konularındaki yeteneklerini akıllıca kullandıklarında güzel yatırımlar yapabilirler. Ancak kararsızlık, son teknoloji aletlere düşkünlük, sosyal ortamlarda fazla zaman geçirmek gibi konulara dikkat ederek fazla para müsrif davranmamaya dikkat etmeleri faydalı olabilir.

Haritadaki gezegenlerin çoğu İkizler, Terazi ve Kova burçlarında yer alıyorsa; zihinsel faaliyetler oldukça yoğundur, fiziksel olarak kolay yorulabilir. Çok konuşmak, ukala tavırlar, alaycılık, her konuda bir fikre sahip olmak, odaklanmakta ve uyumakta zorluk çekmek, duyguları görmezden gelip sadece mantıkla davranmaya çalışmak söz konusu olabilir.

Hava Elementinin Fazlalığı Nasıl Dengelenir?

Yoğun hava elementini dengelemek için (her ne kadar hava burçlarına bunu yapmak oldukça zor gelse de) odaklanmaya yardımcı olabilecek çalışmalar yapmak, sanat, psikoloji, tarih gibi konularla ilgilenmek, devamlı konuşmak yerine biraz da dinlemeye çalışmak faydalı olabilir.

Hava Elemtinin Eksikliği Nasıl Dengelenir?

Eğer hava elementi haritada yoksa ya da çok azsa; bir şeyleri akılda tutmak zorlaşır, hafıza ve yer/yön duygusu zayıf olabilir, konsantrasyon bozukluğu yaşanabilir. Karar verirken duygusal davranma, mantığı devre dışı bırakma, yeniliklere adapte olmakta zorlanma, sürekli karar değiştirme ön plana çıkabilir. Kendini ifade etmekte zorlanma söz konusu olabilir ve sosyalleşmek yerine kendini izole etmeyi tercih eden bir yapı da olabilir.

Az olan hava elementini dengelemek için; hatırlatıcı notlar kullanılabilir, çok sıcak gelmese de dışarıda zaman geçirmeye, sosyalleşmeye çalışmak yine etkili yollardan birisidir. Dil öğrenmek, bulmaca çözmek, mantık oyunları, yapılacakları, işlerini adım adım planlamak, kendisine günlük programlar hazırlamak da faydalı olabilir.

Hava elementi, hava ve ateş elementiyle daha uyumludur, toprak elementiyle ise uyumu oldukça azdır.

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nur Sezin Bayındır
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...