Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yaban Çiçekleri’in Kılıç’ı Akın Akınözü kimdir?

Mavi Kadın>Biyografi>Yaban Çiçekleri’in Kılıç’ı Akın Akınözü kimdir?

Akın Akınözü, ATV’de yayınlanan Yaban Çiçekleri ile tekrar ekrana döndü. Kılıç karakteri ile izleyici karşısına çıkan ve güçlü bir iş insanını canlandıran Akın Akınözü kimdir? Akın Akınözü kaç yaşında, nereli, evli mi? Detayları Mavi Kadın editörü derledi.

Yaban Çiçekleri’in Kılıç’ı Akın Akınözü kimdir?

ATV’nin iddialı yeni dizisi Yaban Çiçekleri ile yeniden ekranlara dönen Akın Akınözü, başrol oyunculuğunu Aslıhan Malbora ile paylaşıyor. Dizide Kılıç karakteri ile rol alan Akınözü, şehir hayatının kendi hayatına uymaması nedeni ile memleketine döner. Birlikte okumaya gittiği Ela ile yollarını orada ayırır. Çocuklukta başlayan bu aşkın yolları ise yeniden kesişir. İzleyenleri güçlü bir aşk hikayesi bekliyor.

  • Adı: Akın Süreyya Akınözü
  • Doğum Tarihi: 22 Eylül 1990
  • Doğum Yeri: Ankara
  • Mesleği: Oyuncu
  • Boyu: 1.80 m
  • Kilosu: 80 kg
  • Burcu: Terazi
  • Instagram hesabı: @akinakinozu

Yaban Çiçekleri’in Kılıç’ı Akın Akınözü kimdir?Fotoğraflar: ATV

AKIN AKINÖZÜ KİMDİR? YAŞI, BOYU, KİLOSU KAÇTIR?

Tam ismi Süreyya Akın Akınözü olan ünlü oyuncu 22 Eylül 1990 tarihinde Ankara’da doğmuş oyuncudur. Boyu 1.80 metre olan oyuncunun kilosu 80 civarındadır. Annesi oyuncu ve dublaj sanatçısı Özlem Akınözü, babası ise Tamer Akınözü’dür. Liseyi TED Ankara Koleji’nde okuyan başarılı oyuncu, yükseköğrenimini ABD’de bulunan Kaliforniya Üniversitesi (Berkeley)Uygulamalı Matematik bölümünde tamamladı. Yükseköğrenim yıllarındayken sanatla ilgilendi ve oyuncu olmaya karar verdi. Türkiye’ye döndüktan sonra İstanbul’a yerleşti ve Craft Atölye’de eğitim gördü.

Yaban Çiçekleri’in Kılıç’ı Akın Akınözü kimdir?

AKIN AKINÖZÜ KARİYERİ

Akın Akınözü, ilk defa 2015 yılında Türk televizyon dizilerinde yer almaya başladı. Hercai, Kaderimin Oyunu, Tuzak isimli dizilerle ismini Türkiye’de duyuran Akınözü, İspanya, Latin Amerika ülkeleri ve Rusya'da da tanınır olmuştur.

İlk rol aldığı yapım, 2015 yılında yayınlanan Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisiydi. Dizide “Acemi Oğlan" rolünde yer aldı. “Arkadaşlar İyidir” adlı dizide Yunus karakterini canlandırdı. “Aslan Ailem” adlı dizide de rol alan Akınözü, Kore’den uyarlanan bu dizide başrol oyuncusuydu. Payitaht Abdülhamid dizisinin ilk 17. bölümünde Ömer karakteri ile izleyici karşısına çıktı. 2019-2021 yılları arasında Mardin’in Midyat ilçesinde çekilen Hercai isimli dizide Miran Aslanbey karakteri ile büyük ün kazandı.

Yaban Çiçekleri’in Kılıç’ı Akın Akınözü kimdir?

AKIN AKINÖZÜ RÖPORTAJI

Başarılı oyuncu Akınözü, ATV’de yayınlanan Yaban Çiçekleri adlı dizi ile tekrar ekrana döndü. Kılıç karakteri ile yeniden seyirci karşısına çıkan Akınözü, dizideki karakterini ATV’ye verdiği röportajda şöyle anlattı: "Kılıç, geleneksel ve kasabanın köklü bir ailesinden geliyor. Dürüst, güvenilir, kendi doğruları olan, bunlardan da taviz vermeyen ve asıl serveti ilişkileri olan, güçlü bir karakter. Okumaya gittiği İstanbul'daki şehir hayatının, kendi kasaba değerleri ile uyuşmaması yüzünden memleketine geri dönüyor. Bu da okumaya birlikte gittiği çocukluk aşkı Ela ile aralarına giren ilk ciddi engellerden biri oluyor. Sonradan her ikisi de başka yönlere gitse de beklenmedik bir gelişme Kılıç ve Ela'yı yine bir araya getiriyor."

YABAN ÇİÇEKLERİ İLK BÖLÜM NE ZAMAN?

Yaban Çiçekleri’nin ilk bölümü 25 Mart Pazartesi günü ATV’de seyirci karşısında olacak.

Kaynak : Mavi Kadın, Vikipedi, ATV
Editör : Fatma Zeybek
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...