Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yaşınıza meydan okuyun: Anında 15 yaş gençleştirecek! İşte yaşınızı gizleyen saç modelleri

Mavikadin>Saç bakımı & saç uzatma>Yaşınıza meydan okuyun: Anında 15 yaş gençleştirecek! İşte yaşınızı gizleyen saç modelleri

Saçlarımız biz kadınları güzel gösteren en önemli aksesuarlardan biri. Peki, saçlarımıza verdiğimiz şeklin bizi olduğumuzdan daha genç gösterdiğini biliyor muydunuz? Yapılması gereken tek şey birkaç kolay adımı uygulamak. Daha genç ve dinamik görünmenizi sağlayacak saç modelleri haberimizde!

Hollywood kadınlarının yaşlı görünmemelerinin sırrı; saç stili!
Hollywood kadınlarının yaşlı görünmemelerinin sırrı; saç stili!

Kim yaşından daha genç görünmeyi istemez ki? Gençleşmenin tek yolu estetik değil… Saçınıza verdiğiniz modellerle de zamanı birkaç yıl geriye almak mümkün. Bazı saç modelleri var ki, modeli yaptığınız anda daha genç gösteriyor, şık ve çekici görünüme kavuşturuyor. İşte adım adım evde yapabileceğiniz saç modelleri:

TEPEDEN ATKUYRUĞU

Bir kadını en feminen gösteren saç modellerinden biri tepeden atkuyruğu. Genç ve dinamik gösteren yüksek atkuyruğu modeli yüzünüzü anında daha gergin gösterir. Yüzünüzü açar, gözleri, kaşları ve elmacık kemiklerinizi ön plana çıkarır. Ayrıca, saçı atkuyruğu şeklinde toplamak, yüzü ve genel silueti görsel olarak uzatabilir ve sizi biraz daha uzun gösterebilir.

Yüksek atkuyruğu modeli için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

 1. Öncelikle istediğiniz modeli elde etmek için saçınıza ön şekillendirici uygulayın. Saçınızın gün boyu sabit kalmasına yardımcı olmak için kuru şampuan yahut saç spreyiyle saçınıza hacim verebilirsiniz.
 2. Saçınızı kusursuz toplamak için, önden görünecek şekilde başınızın arkasında saçınızı toplayın. Bunu yaparken başınızın tam ortasına denk getirmeye çalışın.
 3. Atkuyruğunuz istediğiniz gibi olduğunda saç spreyi ile saçınızı sabitleyin. Saçın olabildiğince düzgün ve pürüzsüz olmasını sağlamak için küçük, yumuşak bir saç fırçası veya eski, temiz bir diş fırçası kullanabilirsiniz.
 4. Son olarak atkuyruğunu topladıktan sonra, saç lastiğini atkuyruğunun dibine doladığınız bir saç tutamı ile kapatın ve bir saç tokası ile sabitleyin.

Yaşınıza meydan okuyun: Anında 15 yaş gençleştirecek! İşte yaşınızı gizleyen saç modelleri

DENİZ KIZI DALGALARI

Deniz kızlarının gür ve ışıltılı saçlarının ana kaynağı deniz suyu olsa da, evde de bu dagaları elde etmek sanıldığı kadar zor değil. Saçınız hafif kıvırcıksa, saçınızı yıkadıktan sonra doğal olarak kurumaya bırakabilir, saçınız nemliyken örebilir yahut bir çubuğa dolayarak deniz kızı dalgası elde edebilirsiniz.

Deniz kızı dalgası modeli için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

 1. Saçınızı istediğiniz stilde şekillendirmek için ilk olarak saçınıza ön şekillendirici uygulayın ve tarayın.
 2. Saç şekillendirici köpük kullanarak saçınızın uçlarını avucunuza alarak yukarıya doğru sıkın.
 3. Dalgalı saçlar için uygun bir saç kremi kullanın.
 4. Saçınızı doğal olarak kurumaya bırakabilir ya da örebilirsiniz.
 5. Son olarak saçınıza yağ uygulayarak işlemi bitirebilirsiniz.

Yaşınıza meydan okuyun: Anında 15 yaş gençleştirecek! İşte yaşınızı gizleyen saç modelleri

KAHKÜLLÜ HAVALI FÖN

Genç gösteren modellerin başında 70’li yılların trendi kabarık fön geliyor. Her yüz şekline oturan bu klasik saç modeli, birçok kata sahip uzun, orta boylarda kahkül görünümüne sahip. Modelin amacı mümkün olduğunca hacimli saçlar elde etmek. Kadınların yaşı geçtikçe saçları incelmeye başladığından, bu saç kesimi saçın daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlar.

Kahküllü kabarık fön modeli için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

 1. Şekillendirici spreyi saçınıza uygulayın ve saçınızı tarayın. Bu, saçınızı ısı hasarından korumak ve saçınıza vermek istediğiniz model için atlanmaması gereken bir adım.
 2. Saçınıza durulanmayan bir saç kremi sürün. Yuvarlak bir fırça yahut rulo ile saçınıza fön çekin.
 3. Yüzünüzün etrafındaki katmanların gün boyu bozulmaması için saç spreyi sıkın.
 4. Son olarak saçınıza parlaklık katmak için saç yağı kullanabilirsiniz.

Yaşınıza meydan okuyun: Anında 15 yaş gençleştirecek! İşte yaşınızı gizleyen saç modelleri

YANDAN ÖRGÜ

Yaşınızı olduğundan da genç gösterecek modeller arasında örgü modeli de var elbette. Ama bu örgü modeli biraz daha farklı. Saçınızı ortadan ikiye ayırıp, bir kenarını örüyorsunuz. Alından başlayarak ördüğünüz örgüler, yüzünüzü vurguladığı gibi gözlerinizin de çekik gözükmesini sağlar.

Yandan örgü modeli için izlemeniz gereken adımlar şöyle:

 1. İlk olarak saçınızı şekillendirici yardımıyla şekillendirin ve tarayın.
 2. Saçınızı sağ veya sol yana ayırın.
 3. Alın kısmından başlayarak arkaya doğru örün.
 4. Örgülü olmayan tarafları düzleştirebileceğiniz gibi, doğal dalgalar da yapabilirsiniz.
 5. Son olarak saçınızın gün boyu dağılmaması için saç spreyinden yardım alabilirsiniz.

Yaşınıza meydan okuyun: Anında 15 yaş gençleştirecek! İşte yaşınızı gizleyen saç modelleri

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Melike Anlağan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...