Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Yatak odasında saklanan kuşu 8 saniyede bulabilir misin? Ne kadar dikkatli bakıyorsun kendini test et!

Mavikadin>Keşfet>Yatak odasında saklanan kuşu 8 saniyede bulabilir misin? Ne kadar dikkatli bakıyorsun kendini test et!

Optik illüzyonlar beyni çalıştırırken aynı zamanda görsel dikkatinizi arttırıyor. Kartal kadar keskin gözleriniz varsa yatak odasında saklanan kuşu bulman için 8 saniyen var. Kaç saniyede bulduğunu yorumlarda bizimle paylaşabilirsin!

Optik yanılsama, gerçekte olduğundan farklı algıladığımız resim veya görüntülerdir.
Optik yanılsama, gerçekte olduğundan farklı algıladığımız resim veya görüntülerdir.

Dikkat seviyenizi ölçüyoruz. Yatak odasında saklanmış yakalanmayı bekleyen bir kuş var. Kuşu 8 saniye içinde fark edebilecek misiniz? Kuşu en kısa sürede bulanlar dikkat yeteneğini ve zekasını konuşturuyor.

Bilim adamlarına göre, beyinlerimiz desenleri tanıma ve tanıdık nesneleri "görme" konusunda çok iyi olduğundan optik illüzyonlar mümkündür. Optik illüzyonlar görsel aldatma içerir. Görüntülerin düzeni, ışığın etkisi, renklerin etkisi veya diğer değişkenler nedeniyle çok çeşitli yanıltıcı görsel efektler oluşturulabilir. Optik yanılsamalar bazen bizi o kadar şaşırtır ki gözlerimizi ovuştururuz. Tekrar tekrar resme bakarız. 

Yani optik yanılsama, gerçekte olduğundan farklı algıladığımız resim veya görüntülerdir. Beynin görsel hafıza ve zekadan sorumlu bölgelerinin uyarılmasında illüzyon testler rol oynar. İllüzyon testlerinin düzenli olarak yapılması gözlemleme yeteneğini test ederek beyni geliştirir.

Gözlerinize ve gözlem yeteneğinize güveniyorsanız ne kadar dikkatli olduğunuzu test etmek isterseniz süreniz başlıyor!

Cevabınız ‘evet’ ise testin sonunda yorumlara kuşu kaç saniyede bulduğunuzu yazın. Odada saklanan kuş nerede? Zekasına güvenenler 8 saniyede buluyor!

 

Yatak odasında saklanan kuşu 8 saniyede bulabilir misin? Ne kadar dikkatli bakıyorsun kendini test et!

Dikkat testindeki resimde, evcil köpekleri ve kedileriyle birlikte yatak odasında mışıl mışıl uyuyan bir kız çocuğu bulunuyor.

Bu resimde saklanmış bir kuş var. Sizin yapmanız gereken yatak odasında kedi ve köpeklerin arasındaki kuşu 8 saniye içinde bulabilmek.

Süreniz başlamak üzere!

Çok dikkatliyim diyeneler kuşu 8 saniye içinde bulabiliyor.

Sürenizi tutun, resmi dikkatlice kontrol edin. Her yere baktınız fakat bulamadınız. Belki aradığınız kuş tam da gözünüzün önünde duruyor ama siz göremiyorsunuz.

Acele edin, 8 saniye dolmak üzere

Kuşu bulabildiniz mi?

Ve...

Zamanınız doldu.

Çok dikkatli bakıp kuşu bulan okuyucuların olduğunu düşünüyoruz.

Bulan okuyucularımıza tebrikler. Çok keskin gözleriniz var. Gözlem beceriniz mükemmel. Detaylarda muhteşemsiniz.

Yatak odasında saklanan kuşu 8 saniyede bulabilir misin? Ne kadar dikkatli bakıyorsun kendini test et!

Kuşu bulamayanlar üzülmesin cevabı sizinle paylaşıyoruz. Optik illüzyon testinde saklanan kuşu uyuyan kızın saçında görebilirler. Şimdiye kadar kuşu bulamayanların ise daha çok zekâ ve IQ testi çözmeleri uzmanlar tarafından tavsiye ediliyor.

Kaynak : turkiyegazetesi.com.tr
Editör : Nuran Yunak Gözüaçık
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...