Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

1 haftada göbek yağlarını eritiyor! Karnı dümdüz yapan limonlu yoğurt kürü tarifi

Mavi Kadın>Diyet>1 haftada göbek yağlarını eritiyor! Karnı dümdüz yapan limonlu yoğurt kürü tarifi

Göbek bölgesindeki yağlanma kadın olsun erkek olsun çoğu kişinin ortak sorunu. Kadınlarda özellikle doğum sonrası göbek bölgesinde yağlar kalabiliyor, erkeklerde ise alkol kullanımına bağlı bira göbeği dediğimiz durum ortaya çıkabiliyor. Neyse ki doğal yöntemler sayesinde bu problemden kurtulabilirsiniz! İşte limon ve yoğurt kullanarak yapabileceğiniz, tecrübe edilmiş en etkili göbek eriten kür tarifi:

Yoğurt, limon suyu ve acı pul biber karışımı sayesinde göbek bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.
Yoğurt, limon suyu ve acı pul biber karışımı sayesinde göbek bölgesindeki yağlardan kurtulabilirsiniz.

Göbek bölgesindeki yağlar yalnızca estetik olarak kötü görünmüyor ayrıca sağlığımızı da tehdit ediyor! Uzmanlar göbek yağlarının en tehlikeli yağ türü olduğunu çünkü karın bölgesindeki yağlanmanın iç organları çevreleyip etkilediğini söylüyor.

UT Southwestern'de yapılan araştırma karın yağlarının insanları kalp hastalığı, diyabet, karaciğer sorunları, ani ölüm, bazı kanser türleri de dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunları geliştirme konusunda daha büyük risk altına soktuğunu göstermiştir.

Göbek bölgesindeki yağlardan kurtulmak için mekik gibi düzenli egzersiz yapmak, diyetisyen eşliğinde zayıflamak ve göbek eriten kürleri uygulamak gibi alternatifleri deneyebilirsiniz. Bu yöntemlerden en etkililerinden biri de şüphesiz ki göbek eriten kürlerdir. Yoğurt, pul biber ve limon suyu ile yapılan göbek eriten kürü uygulayabilirsiniz. Bu kürü düzenli uygulayanlar göbek bölgesinde incelme yaşadıklarını dile getiriyor.

1 haftada göbek yağlarını eritiyor! Karnı dümdüz yapan limonlu yoğurt kürü tarifi

GÖBEK ERİTEN KÜR TARİFİ

MALZEMELER

  • 1 kase yoğurt
  • 1 tatlı kaşığı acı pul biber
  • Yarım limon suyu

Bir kase yoğurdun içerisine 1 tatlı kaşığı acı pul biber, yarım limon suyunu ekleyip iyice karıştırın. Gece yatmadan önce bu işlemi yapın, gece yatağa yatmadan yarım saat önce tüketin. En az 2 hafta süresince kesintisiz olarak her gece bu karışımı tüketmeye devam edin. 1 hafta sonunda göbek, karın hatta basen bölgesindeki değişime kendiniz şahit olacaksınız.

Limonlu yoğurt kürüyle ilgili unutmamız gereken minimum 2 hafta boşunca kesintisiz olarak devam etmeniz gerektiğidir. 1-2 gün yaptım hiçbir şey değişmedi diye umudu kesmemeli en az 2 hafta boyunca her gün bu yönteme devam etmeli. Çok kolay bir şekilde hazırlayabileceğiniz yoğurt limon kürü sayesinde göbek bölgesine veda edebilirsiniz.

Not: Hamileler ve bebek emzirenler bu kürü uygulamadan mutlaka doktora danışmalı, doktora danışmadan kesinlikle kür uygulanmamalı.

Dilerseniz lezzetini ve etkinliğini artırmak için bu küre nane serpebilirsiniz.

Ayrıca mideniz hassas ise pul biber ve limon suyu midede yanma, ağrı gibi sorunlara yol açabildiğinden kür boyunca doktorun önerdiği mide koruyucu ilacı kullanabilirsiniz.

Kaynak : Mavi Kadın, Ut Southwestern, nefisyemektarifleri.com
Editör : Selma Yenidoğan
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...