Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
20-04-2016 21:54 | Güncelleme : 12-09-2022 17:01

Adetliyken Saç Boyası Tutar mı, Regl Döneminde Saç Boyanır mı?

Google News

Adet döneminde saça boya yaptırılabilir, ancak bu dönemlerinde saç boyasında istenilen rengi tutturmak biraz zorlaşmaktadır.

Adetliyken Saç Boyası Tutar mı, Regl Döneminde Saç Boyanır mı?

Adet dönemlerinde saça elbette boya yaptırılabilir, bunun herhangi bir mahsuru yoktur, ancak bu dönemde hangi saç boyasını kullanırsak kullanalım, çok kaliteli bir boya tercih etsek de saç boyasında istenilen rengi tutturmak biraz zorlaşacaktır. Saç renginiz çok koyuysa ve regl iken saçınızı açık renklerle boyarsanız, saçınızda kızıllaşmalar meydana gelebilecektir, bunun sebebi vücut ısısı adet dönemlerinde daha yüksek ve kan dolaşımı daha hızlı olduğu için saçların bu durumdan olumsuz etkilenmesidir, hayz halindeyken vücut ısısından dolayı boyanın kimyasında bir takım değişimler meydana gelir, dolayısıyla saçlarda istenilen sonuç elde edilemeyebilir.

Özellikle röfle, balyaj gibi açıcılarla yapılan işlemleri, saçı platine boyamayı regl iken yapmamak en doğrusudur. Vücut ısısından dolayı saç ile ciltte çeşitli tahribatlar oluşabilir. Fakat sürekli yaptırılan dip boyalarda hiç bir problem söz konusu değildir.

Özetle adetliyken normal boyama işlemlerine devam edilebilir, ancak uzman kuaförler bu dönemde saçta belirgin renk değişimlerinden uzak durmayı ve kuvvetli ürünler kullanmamayı tavsiye ediyor.

Tarçınla Saç Rengi Açma Yöntemi Resimli Anlatım Tıklayınız

Sual: Âdetliyken [regl halindeyken] saç boyanırmı, bu işin dini boyutu nedir?
CEVAP
Türkiye Gazetesi yazarlarından ilahiyatçı Osman Ünlü'nün cevabı: (Âdetliyken de kadınlar saçlarını boyayabilirler efendim. Ayrıca saç boyaları kına gibi olup altına su geçirdiğinden abdeste de gusle de mani değildir.)

Aspirin Adet Söktürürmü Yoksa Adet Keser mi? Doktor Cevaplıyor Tıklayınız

Tarçın Adeti Keser mi Ve Tarçın Adet Geciktirirmi? Tıklayınız

Saç Açıcı Şampuan Ve Saç Rengi Açıcı Sprey Markaları Ve Fiyatları Tıklayınız

Yüzdeki Saç Boyası Nasıl Çıkar Tıklayınız

Saç Boyasının Akmaması İçin Ne Yapmalı? 10 Uzman Tavsiyesi Tıklayınız

Adet Gecikmesi Neden Olur? Adet Gecikmesinin 20 Nedeni Ve Tedavisi Tıklayınız

Saç Boyası Elden Nasıl Çıkar? 7 Pratik Yöntem Tıklayınız

Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.