Mavi Kadın - Kadına Özel Kadın Sitesi
- Güncelleme Tarihi:

Zeynep Dağ kimdir? AK Parti İzmir adayı Hamza Dağ'ın eşi Zeynep Dağ'ın biyografisi

Mavi Kadın>Biyografi>Zeynep Dağ kimdir? AK Parti İzmir adayı Hamza Dağ'ın eşi Zeynep Dağ'ın biyografisi

31 Mart 2024 yerel seçimlerinde İzmir yine AK Parti ve CHP adayı arasında kıyasıya bir yarışa sahne oldu. Gözler AK Parti'nin adayı Hamza Dağ'ın performansındaydı. Hamza Dağ'ın eşi Zeynep Dağ da ilgi odağı oldu. Peki AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hamza Dağ'ın eşi Zeynep Dağ kimdi, kaç yaşında nereli, İşte zeynep Dağ'ın biyografisinden detaylar..

Zeynep Dağ kimdir? AK Parti İzmir adayı Hamza Dağ'ın eşi Zeynep Dağ'ın biyografisi

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hamza Dağ, 31 Mart 2014 yerel seçimlerinde yarışan adaylar arasında en çok dikkat çeken isim oldu. AK Parti ile CHP'nin her seçimde kıyasıya yarıştığı İzmir'den aday gösterilen AK Parti'nin ağır toplarından Hamza Dağ'ın nasıl bir performan göstereceği tüm Türkiye'nin cevabını aradığı soruydu. Durum böyle olunca Hamza Dağ'ın eşi Zeynep Dağ kimdir, nereli, kaç yaşında, ne iş yapıyor gibi sorular da seçmen tarafından soruldu. İşte Zeynep Dağ'ın biyografisi: 

ZEYNEP DAĞ KİMDİR KAÇ YAŞINDA, NERELİ?

Zeynep Dağ AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan adayı Hamza Dağ'ın eşidir. Mesleğine dair herhangi bir bilgi bulunmayan Zeynep Dağ'ın ev hanımı olduğu düşünülmektedir. Hamza Dağ ile olan evliliğinden 4 çocuğu bulunmaktaıdr. Bunun yanında eşinin katıldığı toplantılara, yemeklere ve faaliyetlere katılmaktadır. 

Zeynep Dağ kimdir? AK Parti İzmir adayı Hamza Dağ'ın eşi Zeynep Dağ'ın biyografisi

ZEYNEP DAĞ'IN KULLANDIĞI SOSYAL MEDYA HESAPLARI NELERDİR?

Zeynep Dağ'ın kullandığı herhangi bir Instagram ya da X hesabı yoktur. 

HAMZA DAĞ KİMDİR?

Hamza Dağ 1 Mart 1980 tarihinde Manisa'da doğdu. 1996 yılında Simav İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu.Daha sonra İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Mezun olduktan sonra bir dönem serbest avukat olarak çalıştı. AK Parti İzmir İl Gençlik Kolları'nda Yönetim Kurulu Üyeliği ve Seçim İşlerinden Sorumlu İl Başkan  Yardımcılığı görevinde bulundu. AK Parti 3. Olağan Kongresi'nde İl Gençlik Kolları başkanı seçildi. Değişim Avukatlar Grubu'nun kurucusudur. TBMM 24 , 25 ,  26 ve 27. Dönem İzmir milletvekilliğini yaptı. İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Üyeliği yaptı. 31 Mart 2024 İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı adayıdır. 

Kaynak : Mavi Kadın
Editör : Nermin Sekmen Halil
Google News
Etiketler
Mavi Kadın
UYARI: Küfür, hakaret, bir grup, ırk ya da kişiyi aşağılayan imalar içeren, inançlara saldıran yorumlar onaylanmamaktır. Türkçe imla kurallarına dikkat edilmeyen, büyük harflerle yazılan metinler dikkate alınmamaktadır.
Sonraki Haber Yükleniyor...